Streda, 18. máj 2022
Meniny má Viola | zajtra Gertrúda

Európske mestečko športu Veľký Šariš má svoju športovú hymnu

Veľký Šariš sa tento rok hrdí titulom Európske mestečko športu. A k športu patrí i hymna, preto má mesto svoju letnú pieseň.

V meste, ktoré stráži hrad, tam športuje každý rád! Týmito slovami začína pieseň, ktorá sprevádza športovcov vo Veľkom Šariši. “V meste je mnoho talentovaných športovcov a patria na vrchol slovenského športu, preto sme si povedali, že im dáme vyrobiť pieseň na mieru. Tento rok sme Európskym mestečkom športu a veľmi sa z tohto titulu tešíme. V našom kráľovskom meste športujú ľudia všetkých vekových kategórií. Pri mnohých športových podujatiach znie hymna, preto má aj naše mesto svoju pesničku, ” uviedla Mária Gáborová, vedúca odboru kultúry, športu a mládeže na Mestskom úrade vo Veľkom Šariši.

Veľký Šariš má bohatú športovú tradíciu. V meste funguje už viac ako sto rokov organizovaný šport. “Od roku 1919 začal a pracuje dodnes riadne volený futbalový výbor, ktorý riadi činnosť klubu. Ťažisko práce bolo najprv vo futbale, pri začiatkoch ktorého stáli len dobrovoľní zanietenci. Cieľom bolo prilákať na lepšie využívanie voľného času. Športový klub v meste rástol a slúžil ako príklad v organizovaní nielen futbalu, ale aj hokejového a kolkárskeho športu pre okolité mestečká a obce. Zvyšujúci sa záujem o šport nás teší, ale aj zaväzuje, aby sme infraštruktúru športovísk naďalej rozširovali a skvalitňovali, ” zdôraznil Kall.

Aj preto chce mesto zmodernizovať športový areál pri základnej škole. “Obnova športového areálu v základnej škole bola podporená Fondom na podporu športu a získavame tak sumu 145 tis. € na rozvoj športovej infraštruktúry. Postupne smerujeme k realizácii projektu, ktorá s vysokou pravdepodobnosťou prebehne v roku 2022. Vznikne tartanová bežecká dráha, bude tu multifunkčné ihrisko, nové doskočisko a priestor tu nájdeme aj pre nový šport teqball. Ide o šport, ktorý kombinuje prvky futbalu i stolného tenisu. Je to šport, ktorý je výborným doplnkom pre futbalistov, ” uviedol primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall. Tento areál bude sprístupnený verejnosti aj športovým klubom.

Veľký Šariš.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Do Prešova zavíta Street Food Festival
So začiatkom novej sezóny 2022 prichádza na Hlavnú ulicu do historického centra Prešova Street Food Festival. Návštevníci sa môžu tešiť na výnimočný gastronomický zážitok s výberom miestnej aj exotickej kuchyne.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK