Pondelok, 17. január 2022
Meniny má Nataša | zajtra Bohdana

Nové parkovacie automaty na Jarkovej ulici

Na Jarkovej ulici v centre Prešova prebieha inštalácia parkovacích automatov. 5 nových automatov bolo spustených do prevádzky v sobotu 7.8.2021.

Jarková 2.jpg

Mesto Prešov v júni 2021 doplnilo sieť parkovacích automatov o 12 nových kusov, ktoré pribudli v zónach regulovaného parkovania č. 1 až 4. Od soboty 7. augusta 2021 bude k dispozícii ďalších 5 nových parkovacích automatov, ktoré sú rozmiestnené na Jarkovej ulici v rámci Zóny č. 1. Vodiči, ktorí preferujú platbu v hotovosti alebo platobnou kartou tak budú môcť uhradiť parkovné ešte pohodlnejšie ako doteraz. Vybrať si môžu ktorýkoľvek z 27 parkomatov umiestnených v rámci spoplatnených zón v meste. V nezmenenej podobe však naďalej fungujú aj platby prostredníctvom SMS alebo cez aplikáciu eParkio. V modrom tarifnom pásme je úhrada možná len cez aplikáciu eParkio alebo SMS-kou.

Časť Jarkovej ulice, na ktorej pribudli nové parkovacie automaty sa nachádza v červenom tarifnom pásme (78 parkovacích miest), kde je dynamicky navyšovaná sadzba za parkovanie, čo znamená, že čím dlhšie stojíte, tým viac platíte. Prvá začatá hodina parkovania stojí 1 €, druhá začatá hodina 1,50 €, tretia a každá ďalšia hodina parkovania stojí 2 €. Maximálna denná sadzba je 18 €. V koncovej časti Jarkovej ulice sa nachádza aj 10 modrých rezidentských parkovacích miest, ktoré sú vyhradené pre rezidentov s rezidentskou parkovacou kartou. Návštevníci môžu na týchto miestach parkovať počas pracovných dní v čase od 8:00 do 16:00 hod. za jednotnú tarifu 0,80 € / hod.

Rozširovanie siete parkovacích automatov v meste Prešov bude pokračovať aj v roku 2022, kedy v rámci regulovaných zón pribudne ďalších 8 nových automatov.

Jarková 1.jpg
Jarková 3.jpg
Jarková 4.jpg
Jarková 5.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Technické služby mesta Prešov začínajú s distribúciou kalendárov a vriec na rok 2022
Technické služby mesta Prešov (TSmP) budú od 20.12.2021 do rodinných domov distribuovať kalendár na rok 2022. Okrem termínov vývozu triedeného odpadu v ňom obyvatelia nájdu aj informácie zamerané na tému zálohovania a správneho triedenia odpadov.
Golužu nahradí v Tatrane Prešov bývalý slovenský reprezentant
Chorvátsky tréner Slavko Goluža po 4,5 roku skončil pri kormidle hádzanárov Tatrana Prešov. Vo funkcii ho nahradí Radoslav Antl st. s asistentom Marekom Gernátom, ktorý doteraz pôsobil pri mládeži Tatrana. Prešovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Postmodern Jukebox v Prešove
V prešovskom Čiernom orle vystúpi v júni 2022 výnimočné hudobné zoskupenie amerických umelcov v rámci svetového The Grand Reopening Tour.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK