Piatok, 03. december 2021
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

V areáli Materskej školy Čergovská pribudne nové oplotenie

Mesto Prešov osadí pri MŠ Čergovská na sídlisku Sekčov nové oplotenie. Cieľom investície je ochrana bezpečnosti detí v škôlke a ochrana mestského majetku. Stavenisko už bolo odovzdané zhotoviteľovi.

MŠ Čergovská.png

Budova Materskej školy na Čergovskej ulici, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov doteraz nebola oplotená. Areál slúžil ako verejný priestor, oddychová zóna s detským ihriskom, pričom zároveň išlo o vonkajší priestor pre deti zo škôlky. V záujme zvýšenia bezpečnosti detí a majetku materskej školy sa mesto Prešov rozhodlo oplotiť celý areál. Projekt rieši realizáciu oplotenia v celkovej dĺžke viac ako 110 metrov vrátane štyroch vstupných brán a realizáciu nového chodníka zo zámkovej dlažby. Oplotenie bude pozostávať z celopozinkovaných poplastovaných plotových panelov zelenej farby s betónovými podhrabovými doskami. Výška oplotenia bude 1,95 metra. Po realizácii bude celková oplotená plocha 1235 m².

Návrh oplotenia je riešený tak, aby vonkajšie priestory pre deti MŠ spĺňali požiadavky vyhlášky 527/2007 Z.z. o podrobnostiach a požiadavkách na zariadenia pre deti a mládež, a aby bola v čo najmenšej miere narušená funkcia existujúceho vnútrobloku pre obyvateľov susediacich bytových domov.

Stavba bude ukončená do septembra 2021. Jej celková cena je 14 266,80 EUR s DPH. Zhotoviteľom je spoločnosť AES Košice s.r.o.

Mohlo by Vás zaujímať
Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov
Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín
Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.
Mesto Prešov je pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 15. októbra 2021 do 15. apríla 2022. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Mestský úrad v Prešove upravuje otváracie hodiny pre verejnosť
Mesto Prešov, v reakcii na vyhlásenie núdzového stavu a lockdownu na celoštátnej úrovni, upravuje od 29.11.2021 otváracie hodiny pre verejnosť na klientskom centre, matrike, podateľni a v pokladni.
Baštová ulica v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzávierke Baštovej ulice v termíne od 30.11. do 2.12.2021. Dôvodom sú stavebné práce.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK