PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/19775/sport_nie_je_len_o_treningu-.html

ŠPORT NIE JE LEN O TRÉNINGU….

V Juniore Prešov, držia moderný trend so súčasnou dobou v športe. A to nielen v tréningovom procese, ale aj v jeho spätnej odozve vo forme štatistických výstupov. Uprostred júla 2021, prebehla v tomto karate klube, komplexná diagnostika pohybových a kognitívnych schopností. Karate klub totižto nadviazal spoluprácu s Technologickým inštitútom športu v Bratislave, a to najmä so športovým diagnostikom Mgr. Michalom JELEŇOM PhD.
karate titulna.jpg

V rámci tejto úzkej spolupráce, boli zúčastnené aj subjekty ako Fakulta športu z Prešovskej univerzity, oddiel športového aerobiku KGŠ TJ SLÁVIA PU Prešov a futbalového klubu ŠAZZ Trnkov, pričom došlo k športovej diagnostike aj ich vybraných členov. Celé testovanie prebehlo pod dohľadom trénera Karate klubu Junior Prešov - JUDr. Mgr. Ľubomíra Čiernika a Mgr. Beáty Ružbarskej, PhD. z Fakulty Športu z Prešovskej univerzity. Celé 2 dni počas víkendu, prebehlo komplexné testovanie modernými prístrojmi, ktoré má ukázať testovaným zverencom a najmä ich trénerom, kam ďalej smerovať športový tréningy, aby jeho výsledky boli čo najefektívnejšie.

A prečo táto spolupráca vôbec vznikla? Odpovedal nám tréner KK JUNIOR PREŠOV - Ľubo Čiernik:

Moderná diagnostika je neoddeliteľnou súčasťou športu. Keďže chceme napredovať, rozhodli sme sa nadviazať úzku spoluprácu so športovým diagnostikom - Mgr. Michalom Jeleňom, PhD. z Technologického inštitútu športu z Bratislavy. Mišo Jeleň je profesionál, človek, ktorý sa modernej športovej diagnostike venuje profesionálne. Ak chcete vedieť ako na tom ste, ak chcete získať relevantné údaje k výkonnosti vašich členov v klube, resp. možnosti ich ďalšieho smerodajného vývoja, iný spôsob ako kvalitná diagnostika neexistuje. Sme šťastní v JUNIORE, že sme mohli spolupracovať s profesionálom akým Mišo Jeleň je, a veríme, že budeme naďalej pokračovať modernými smermi, ktorými sme sa vydali.

Čo Vás ďalej v tejto oblasti čaká?

Keďže toto obdobie počas pandémie koronavírusu je špecifické, dohodli sme sa s Michalom Jeleňom aj na ďalšom testovaní, resp. športovej diagnostike
počas leta. Do konca leta, by sme mali získať väčšinu valídnych údajov k väčšine členov, s ktorými pracujeme najmä smerom k podaniu čo najlepších športových výkonov na súťažiach. V klube sme diagnostikovali aj deti v predškolskom veku, resp. mladšom školskom veku, keďže si myslím, že čím skôr začneme analyzovať dieťa v klube, tým lepšie ho vieme nasmerovať neskôr v budúcnosti. Cieľom je prehĺbiť spoluprácu s Michalom Jeleňom na pravidelnú bazu, keďže aj vo výkonnostnom športe skončila doba prehistorických motorických testov, postavených len na báze sedu ľahu a ďalších elementárnych cvičení. My potrebujeme špecifickejšie údaje, obzvlášť v tejto , ,obmedzenej, , dobe.

 
3.8.2021 | Autor: JUDr.Mgr.Čiernik | Šport | čítané: 1005 krát