Utorok, 18. január 2022
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Pápež František navštívi 14. septembra 2021 aj mesto Prešov

Tlačové stredisko Svätej stolice v stredu 21.7.2021 zverejnilo program Apoštolskej cesty Svätého Otca Františka na Slovensko v dňoch 12. - 15. septembra 2021. Jedným z miest, ktoré Svätý Otec navštívi, bude aj Prešov.

pápež.jpg

Svätý Otec František navštívi mesto Prešov dňa 14. septembra 2021. O 10.30 hod. bude predsedať gréckokatolíckej svätej liturgii v priestranstve pred Mestskou športovou halou v Prešove.

Spolu s programom Apoštolskej cesty Svätého Otca v Budapešti a na Slovensku (12. - 15. septembra 2021) zverejnilo Tlačové stredisko Svätej stolice taktiež motto a logo návštevy Slovenska.

Logo znázorňuje tému návštevy: „S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom". V jeho spodnej časti je vyobrazená cesta, ktorá smeruje ku krížu. Okolo nej srdce, ktoré vyjadruje lásku svätého Jozefa a Panny Márie, patrónky Slovenska, k Pánu Ježišovi. Sedem hviezd pripomína meno, ktorým ľudia tradične nazývajú Pannu Máriu: „Sedembolestná". Jednotlivé súčasti loga majú bielu, modrú a červenú farbu slovenskej vlajky, ako aj bielu a žltú farbu vatikánskej vlajky.

Motto vyjadruje prianie, aby návšteva pápeža Františka na Slovensku posilnila našu vieru a oživila túžbu napredovať po stopách Pána Ježiša, ktorý „neprišiel dať sa obsluhovať, ale slúžiť a položiť svoj život" (Mt 20, 28).

V rámci príprav návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku zverejnila Konferencia biskupov Slovenska oficiálnu webovú stránku www.navstevapapeza.sk, prostredníctvom ktorej bude poskytovať informácie k apoštolskej ceste. Stránka už v tejto chvíli prináša program návštevy, logo a motto, kontaktné informácie. Bude na nej postupne publikovaná duchovná príprava, podmienky účasti a ďalšie podrobnosti k návšteve.

Pápež František navštívi Slovensko, zavíta aj do Prešova„ Svätý Otec doteraz navštevoval okrajové cirkvi, chudobné, biedne, malé a zrazu sa v jeho hľadáčiku ocitlo aj Slovensko. Či sme aj my takí biedni, malí, slabí? Po tej materiálnej stránke určite nie, ale po tej duchovnej sme biedni, cítime menej horlivosti, živej viery a práve Sv. Otec prichádza ako ten, ktorý chce posilniť vieru veriacich ľudí, ako ten, ktorý môže upokojiť aj situáciu u nás. Je to veľká česť a radosť, že Sv. Otec bude u nás v Prešove sláviť archijerejskú Božskú liturgiu svätého Jána Zlatoústeho. Gréckokatolícka cirkev si vo svojej histórii prežila vlastnú Golgotu. Rany sú iste zacelené, ale Sv. Otec prichádza ako balzam, aby tie rany úplne zmizli, " uviedol Vladyka Ján Babjak, prešovský arcibiskup metropolita.

„Je pre mesto Prešov veľkou cťou a radosťou, že takmer po 26 rokoch v našom meste privítame hlavu katolíckej cirkvi, Sv. Otca Františka. Je to tá najdôležitejšia udalosť za posledné štvrťstoročie v histórii nášho mesta. Za mesto Prešov môžem povedať, že urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme dôstojne privítali Sv. Otca a postarali sa o bezpečnosť, aby sa Sv. Otec v našom meste cítil dobre a rovnako aj všetci návštevníci, pútnici, ktorí do nášho mesta prídu, " uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

„Svätý Otec nás prichádza posilniť vo viere v ťažkom čase pandémie, v našich každodenných krížoch, ktoré si my, ľudia, nesieme, jedným dôležitým posolstvom, že Boh človeka neopúšťa. V tomto duchu sa bude niesť celá atmosféra. Verím, že sa nám s Božou pomocou a spoločnými silami podarí dosiahnuť, aby sme v týchto krízach a ťažkostiach všetci cítili radosť v srdciach z príchodu Sv. Otca, " dodal Mons. Ľubomír Petrík, protosynkel Prešovskej archieparchie a hlavný koordinátor prípravy návštevy Sv. Otca v Prešove.

O podrobných organizačných pokynoch k návšteve pápeža Františka v Prešove budeme verejnosť včas informovať.

papež 2.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Technické služby mesta Prešov začínajú s distribúciou kalendárov a vriec na rok 2022
Technické služby mesta Prešov (TSmP) budú od 20.12.2021 do rodinných domov distribuovať kalendár na rok 2022. Okrem termínov vývozu triedeného odpadu v ňom obyvatelia nájdu aj informácie zamerané na tému zálohovania a správneho triedenia odpadov.
Golužu nahradí v Tatrane Prešov bývalý slovenský reprezentant
Chorvátsky tréner Slavko Goluža po 4,5 roku skončil pri kormidle hádzanárov Tatrana Prešov. Vo funkcii ho nahradí Radoslav Antl st. s asistentom Marekom Gernátom, ktorý doteraz pôsobil pri mládeži Tatrana. Prešovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Postmodern Jukebox v Prešove
V prešovskom Čiernom orle vystúpi v júni 2022 výnimočné hudobné zoskupenie amerických umelcov v rámci svetového The Grand Reopening Tour.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK