Utorok, 28. november 2023
Meniny má Henrieta | zajtra Vratko

Pivný festival

Sme naozaj šťastní, že aj tento rok sa napriek existujúcim opatreniam otvoria brány Pivného festivalu. Od štvrtka 29. júla do nedele 22. augusta Vás pozývame do 4 SPORT Areálu (bývalý Jazdecký areál), kde si po roku opäť vychutnáte spoločnosť priateľov a známych, posedíte si pri výbornom pive a ochutnáte tradičné grilované a pečené špeciality.

fbcover_muzi_partneri-1.jpg

Vzhľadom na obmedzenia týkajúce sa max. počtu návštevníkov festivalu, predĺžili sme jeho trvanie aj tento rok na 25 dní, takže posledné pivo načapujeme v nedeľu 22. augusta.

Ďakujeme všetkým výrobcom a distribútorom piva, ktorí aj v tejto neľahkej situácii prijali naše pozvanie a pomohli nám tak ponúknuť počas festivalu návštevníkom viac ako 80 druhov piva, vrátane viacerých špeciálov, alko aj nealko siderov a radlerov z domácej produkcie, Čiech a Moravy, ale aj Nemecka či Anglicka. Okrem známych značiek, ktoré u nás každoročne nájdete, tento rok pribudli malé remeselné pivovary zo Slovenska - Galgan, Martins, ale aj z Čiech - Břeclav či Krakonoš. Samozrejme nebude chýbať domáce pivo organizátora – Koňar 10°, Koňar 12° a Koňar 14°Porter Jahoda, ktoré pre Vás nechávame variť už druhú sezónu.

V rámci festivalovej gastronómie si návštevníci budú môcť vybrať z pestrého sortimentu pivných špecialít, ktoré budeme ponúkať na výdajnom mieste v rámci veľkoplošného stanu na hlavnej spevnenej ploche.

Celý festival (pivné stánky aj predaj jedál) bude práve kvôli vyššie uvedeným opatreniam tento rok sústredený v troch veľkoplošných stanoch na hlavnej spevnenej ploche, oproti ktorej bude postavené veľkoplošné pódium, kde okrem iného uvidíte ElevenHill, Kabát Revival, José Garciu, Basawell, BB Country či ĽH Pridaň.

V rámci festivalu sa každý týždeň uskutoční Pivný PUB Quiz, tešiť sa môžete aj na filmové predstavenie a hlavne NOVINKU – Neoficiálne majstrovstvá mesta Prešov v „Človeče nehnevaj sa“. Základné kvalifikačné kolá turnaja sa budú hrať počas víkendov, víťazi postupujú do finále, ktoré sa uskutoční poslednú festivalovú sobotu 21. augusta . Podrobnosti o systéme turnaja, ako podmienky účasti a spôsob prihlasovania účastníkov budú uvedené FCB stránke Prešovský pivný festival a Instagrame @festivalpivny.

Pre malých návštevníkov, ale aj "večné deti" máme pripravené kolotoče a množstvo atrakcií.

Minulý rok sme po prvý krát na festivale použili bezhotovostný platobný systém NFCtron – platba nabíjateľným čipom, ktorý sa u návštevníkov festivalu stretol s pozitívnym ohlasom a stal sa tak súčasťou festivalu na ďalšie ročníky.

Príjemné posedenie poskytne návštevníkom festivalu aj terasa „Pivárne pri trati“ s kapacitou 120 miest, s bohatou ponukou grilovaných špecialít a pív, za ktoré bude možné platiť eurami.

Prinášame Vám kompletný program festivalu.

Sledujte nás aj naďalej na FCB a InstagrameJ

Pivny festival program banner s KOSIT-1.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
TOP fotografie Prešovského kraja za rok 2023
Medzinárodná porota vybrala najkrajšie fotografie Prešovského kraja 2023
VÝTVARNÍK BARTKO OSLAVUJE SVOJE ŽIVOTNÉ JUBILEUM VÝSTAVOU V UNIVERZITNEJ KNIŽNICI
Prešov 08. november 2023 – Univerzitná knižnica (UK) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) si pripomína 75. narodeniny známeho prešovského výtvarníka Jána Bartka výstavou výtvarných diel pod názvom ZA SVETLOM KATEDRÁL. Vystavených je celkovo 49 diel realizovaných dvomi výtvarnými technikami, olejomaľbami a prekvapujúco po rokoch umelec prezentuje aj niekoľko pastelov.
Mažoretky Diridonky oslávia svoje 30. výročie na galavečeri v PKO Čierny orol
Prešovské mažoretky Diridonky tento rok oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti v spolupráci s Parkom kultúry a oddychu pripravili špeciálny GALAVEČER - DIRIDONKY 30 ROKOV, ktorý sa uskutoční 26.11.2023 o 17:00 hod. v historickej sále PKO Čierny orol.
Mandolínový súbor Tatrín slávi osemdesiatku
Mandolínový súbor Tatrín oslavuje 80 rokov od svojho vzniku. Súčasní členovia v ňom pôsobia od roku 1980.
V Krajskom múzeu v Prešove ožijú spomienky na November 1989
Mesto Prešov v spolupráci s Krajským múzeom v Prešove organizuje pri príležitosti 34. výročia Nežnej revolúcie výstavu s názvom Zamatové spomienky. Otvorenie výstavy sa uskutoční 16.11.2023 o 15.00 hod.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK