Pondelok, 08. august 2022
Meniny má Oskar | zajtra Ľubomíra

Veľkošarišskí hasiči v sobotu súťažili, v nedeľu pomáhali pri povodni

Veľký Šariš v sobotu 10.júla hostil dobrovoľných hasičov z okolia. Dobrovoľné hasičské družstva (DHZ) bojovali vo Veľkom Šariši o Pohár primátora mesta druhýkrát. Veľký Šariš je Európskym mestečkom športu 2021. Na ďalší deň boli dobrovoľní hasiči pomáhať pri povodni.

DHZ_VelkySaris_sutaz.jpeg

VEĽKÝ ŠARIŠ. 21 družstiev dobrovoľných hasičov si prišlo zmerať svoje sily do Veľkého Šariša.
“Stretli sa tu jednotlivé DHZ, aby si precvičili požiarny útok. Ako sa hovorí, ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku, ” povedal podplukovník Ľubomír Toďor, riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Prešove.

Práca hasiča je náročná. “V poslednej dobe je problém, keď sa k nám uchádzači hlásia, aby splnili fyzické, či psychologické vyšetrenia. Prechádza nám len 20% uchádzačov. Hasiči musia byť pripravení 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Keď je zásah, musia do minúty vyraziť, či je deň, alebo noc. Zásahy sú stále iné. Musia improvizovať, stále sa rozhodnú ako budú postupovať. Musia byť fyzicky i psychicky veľmi odolní, ” zdôraznil Ľ. Toďor.

Primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall vyzdvihol, že tímy by sa mali viac stretávať na týchto súťažiach ako na rôznych nešťastiach. “Som rád, že sme vo Veľkom Šariši mohli privítať toľko družstiev, ktoré súťažia. Verím, že si od nás všetci odniesli veľmi dobré športové zážitky a budú na naše Európske mestečko športu spomínať v dobrom. Verím, že o rok ich opätovne radi privítame, ” povedal V. Kall.

HASILI DOM, POMÁHALI PRI POVODNI

DHZ vo Veľkom Šariši má 23 členov. V zásahovom tíme je šesť ľudí. “My šiesti sa vieme rýchlo pozbierať a zachrániť to, čo sa zachrániť ešte dá. Naša najväčšia akcia bola, keď sme hasili vlani šarišský hradný kopec. Bolo nás tam veľa dobrovoľných hasičov- z Vyšnej Šebastovej, Gregoroviec, Šarišských Michalian a ďalšie tímy. Hasili sme to do tmy. Mal som na starosti 38 hasičov. Bolo to na hrane, keď treba hasiť po tme a ešte dávať pozor na to, aby sme sa odtiaľ vrátili všetci v poriadku a bez zranení, ” povedal Marek Gala veliteľ a predseda DHZ Veľký Šariš.

V apríli tohto roku dobrovoľní hasiči z Veľkého Šariša, Európskeho mestečka športu 2021, hasili rodinný dom v Kanaši. “V nedeľu 11.7. sme však boli povolaní do obce Malý Šariš k zaplaveným rodinným domom. Práca dobrovoľného hasiča je v prvom rade o záchrane životov, majetku, zvierat o pomoci druhým. Dobrovoľný hasič si nájde čas, či je to v noci, ráno, cez voľný deň a ide pomôcť. Je z toho dobrý pocit a zvlášť, keď to druhí ocenia. Operačné stredisko nás stále vyzýva, ak sa v našom okolí niečo deje, kde je potrebný zásah dobrovoľných hasičov, aby tam nemuseli posielať štátnych hasičov, ak sú na výjazde inde, ” dodal Gala.

DHZ_VelkySaris_zasahpoziar.jpg
DHZ-VelkySaris_zasahpovoden.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Zrekonštruovaná hasičská zbrojnica vytvorí lepšie podmienky pre fungovanie Dobrovoľného hasičského zboru mesta Prešov
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu priestorov hasičskej zbrojnice Dobrovoľného hasičského zboru mesta Prešov na Košickej ulici. Stavebné práce zahŕňali predovšetkým opravu strechy, výmenu brán a elektroinštalácie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK