Utorok, 18. január 2022
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Pozývame vás na Prešovský Montmartre!

Mestská galéria Caraffka, kultúrna organizácia Parku kultúry a oddychu v Prešove, vás srdečne pozýva na festival pouličného umenia Prešovský Montmartre 2021.

montmarte.png

Obľúbený artový pouličný festival, ktorého snahou je priniesť živú kultúru do mesta a prilákať do ulíc čo najviac ľudí vďaka hudbe, divadlu, tancu, výtvarnému umeniu, sa uskutoční od 28.6. do 2.7. 2021.

Podujatie dáva príležitosť aj náhodným okoloidúcim aktívne sa zapojiť do prebiehajúceho deja, či do výtvarného workshopu. Väčšina podujatí sa odohrá pri Mestskej galérii Caraffka na Floriánovej ulici.

„Prešovčania sa môžu tešiť na rôzne druhy umenia aj formáty, ktorými chceme potešiť a prizvať k interakcii všetky vekové kategórie, " hovorí Janette Langová, vedúca Mestskej galérie Caraffka.

V uliciach v centre mesta sa okrem umelcov predvedú už v pondelok aj žongléri, klauni, akrobati, mažoretky, ktorí tento festival otvoria. Opäť prekvapia aj tanečníci z Art Studia S. O. M. ONE, ktorí sa predstavia v rámci happeningov na ulici, ale aj svojou tanečnou šou.

Celá streda 30.6.2021 sa ponesie v duchu posledného školského dňa s programom venovaným najmä školákom, ktorým začínajú prázdniny. Najmenší sa môžu tešiť na balónovú šou, svoj talent predvedú aj deti z prešovského Centra pre rodiny a deti. Divadlo zo sídliska sa prvýkrát na Prešovskom Montmartri predstaví rozprávkou Ako prišiel Jano k rozumu a zlého človeka na dobré obrátil. Nenechajte si ujsť ani výtvarný workshop, na ktorom si budete môcť vyrobiť bábky s Babadlom.

„Pre tých najmilších, najtalentovanejších a najšikovnejších návštevníkov máme pripravené aj vysvedčenia. Tak, ako každý rok, vystúpia aj súbory, ktoré fungujú pod , ,hlavičkou“ PKO a to DFS Šarišanček a Diridonky. 1. a 2. júla sa uskutočnia remeselné trhy, na ktorých budete môcť obdivovať handmade výrobky. Veríme, že sa spoločne vidíme budúci týždeň na Floriánke a spoločne si tak užijeme mesto plné umenia a kultúry. Tešíme sa na Vás!" dodáva Janette Langová.

V piatok Floriánku rozozvučí aj starý jarmočný nástroj – flašinet – a divadlo z kufra. Vždy v podvečer cca od 17.00 sa uskutočnia koncerty, na ktorých budú účinkovať: Petra Bači Band, Viki Olejárová, David Burgr, duo Ruth &Jane a Veronika Pillárová. V spolupráci s OZ Podaj ďalej sa každý deň uskutoční aj podujatie Podaj ďalej knihu.

Mohlo by Vás zaujímať
Technické služby mesta Prešov začínajú s distribúciou kalendárov a vriec na rok 2022
Technické služby mesta Prešov (TSmP) budú od 20.12.2021 do rodinných domov distribuovať kalendár na rok 2022. Okrem termínov vývozu triedeného odpadu v ňom obyvatelia nájdu aj informácie zamerané na tému zálohovania a správneho triedenia odpadov.
Golužu nahradí v Tatrane Prešov bývalý slovenský reprezentant
Chorvátsky tréner Slavko Goluža po 4,5 roku skončil pri kormidle hádzanárov Tatrana Prešov. Vo funkcii ho nahradí Radoslav Antl st. s asistentom Marekom Gernátom, ktorý doteraz pôsobil pri mládeži Tatrana. Prešovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Postmodern Jukebox v Prešove
V prešovskom Čiernom orle vystúpi v júni 2022 výnimočné hudobné zoskupenie amerických umelcov v rámci svetového The Grand Reopening Tour.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK