Piatok, 03. december 2021
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Obmedzenie premávky na trolejbusových linkách 4 a 8

Dopravný podnik mesta Prešov pristupuje od 23.6.2021 k obmedzeniu premávky na trolejbusových linkách č. 4 a č. 8. Tieto linky budú od stredy premávať v pracovných dňoch podľa cestovného poriadku pre prázdniny.

mesto Prešov.jpg

Po linke č. 38 prechádzajú na prázdninový režim predčasne aj ďalšie dve linky č. 4 a č. 8. Dôvodom tohto kroku DPMP je akútny nedostatok vodičov, ktorý pretrváva už niekoľko mesiacov. Aj napriek náboru nových vodičov MHD sa nám nedarí naďalej kompenzovať personálne výpadky, ktoré súvisia s aktuálnou epidemiologickou situáciou po druhej vlne pandémie a odlivom pracovnej sily. Momentálne je v rámci Dopravného podniku mesta Prešov práceneschopných 25 vodičov a do plného stavu chýba ďalších 12. V takejto nepriaznivej situácii nie je možné z prevádzkového hľadiska zabezpečovať plný režim premávky bez porušovania legislatívnych predpisov, a preto sme museli pristúpiť k uvedenému obmedzeniu vybraných liniek. Ostatné linky MHD prejdú na prázdninový režim premávky štandardne so začiatkom letných prázdnin - vo štvrtok 1. Júla 2021.

Všetkým cestujúcim sa ospravedlňujeme za spôsobené komplikácie a za znížený komfort pri cestovaní. V rámci našich prevádzkových možností budeme vypravovať prioritne klimatizované vozidlá na trolejbusových linkách a navýšime aj kapacitu na trolejbusovej linke č. 1, aby sme zabezpečili väčší komfort pre cestujúcich najmä v úseku centra mesta.

Mohlo by Vás zaujímať
Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov
Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín
Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.
Mesto Prešov je pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 15. októbra 2021 do 15. apríla 2022. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Mestský úrad v Prešove upravuje otváracie hodiny pre verejnosť
Mesto Prešov, v reakcii na vyhlásenie núdzového stavu a lockdownu na celoštátnej úrovni, upravuje od 29.11.2021 otváracie hodiny pre verejnosť na klientskom centre, matrike, podateľni a v pokladni.
Baštová ulica v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzávierke Baštovej ulice v termíne od 30.11. do 2.12.2021. Dôvodom sú stavebné práce.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK