Pondelok, 04. júl 2022
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

Onkologickým pacientom pomôžu nové prístroje

Oddeleniu radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove pribudne v týchto dňoch nová prístrojová technika v podobe modernej planparalelnej ionizačnej komory.

Spolu s automaticky regulovateľnou vaničkou na prípravu masiek pacientov pre ožarovanie hlavy a krku a podložky na fixáciu pacientov počas ožarovania ju pre onkologických pacientov oddelenia zakúpili vďaka 150-tisícovému príspevku Ligy proti rakovine vyzbieranému počas tohtoročného Dňa narcisov. „Nemocnica pri nedostatku finančných zdrojov dokáže zabezpečiť iba najnutnejšie prístrojové vybavenie, a preto všetky takéto dary sú pre nás a najmä pre našich pacientov veľkým prínosom. Hodnotnejšie je to o to, že sa na nich v rámci zbierky poskladali samotní ľudia,“ povedala pre PIS.sk primárka oddelenia Magda Ďuríčková. Okrem uvedených pomôcok pribudne do výbavy rádioterapeutického oddelenia aj osem polohovateľných postelí. Na tie sumou 50-tisíc korún taktiež prispela Liga proti rakovine, zvyšných 20-tisíc korún venovalo občianske združenie Venuše, ktoré združuje pacientky trpiace onkologickými ochoreniami. „Všetky tieto pomôcky nám pomôžu zlepšiť starostlivosť o takto chorých pacientov. Nákup ionizačnej komory bol prakticky nevyhnutnutnosťou, pretože na základe nového protokolu o meraní dávok ionizačných energií by sme ich so starým prístorojom nemohli v úplnej miere vykonávať. Vďaka vaničke sa zase zlepší kvalita života pacientov v spoločnosti. A to tým, že im vďaka nej už nebudeme musieť zakresľovať pri ožarovaní body priamo na viditeľné časti tváre, ale iba na masku,“ vysvetlila nám prínos jednotlivých pomôcok pre pacientov fyzička oddelenia radiačnej onkológie Darina Piatnicová.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Slovensko trápia horúčavy, mesto Prešov pripomína obyvateľom, ako sa chrániť
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na 30.6. a 1.7. 2022 aj pre okres Prešov výstrahu 2. stupňa pred vysokými teplotami, ktoré môžu atakovať hranicu až 37 stupňov Celzia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK