PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/19737/v_presove_sa_aj_tento_rok_uskutocni_kampan_tyzden_dobrovolnictva.html

V PREŠOVE SA AJ TENTO ROK USKUTOČNÍ KAMPAŇ TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA

Už po trinásty raz dostanú obyvatelia a obyvateľky mnohých miest Slovenska príležitosť jednorazovo vyskúšať si prácu dobrovoľníkov.

Slovensko sa aj v roku 2021 zmení na krajinu dobrých skutkov. Prešovské dobrovoľnícke centrum v spolupráci s dobrovoľníckymi centrami v Bratislave, Nitre, Žiline, Trenčíne, Banskej Bystrici a Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií pripravuje v poradí 13. ročník kampane Týždeň dobrovoľníctva, ktorá sa tradične uskutoční po letných prázdninách, od 16. septembra a potrvá do 22. septembra.

Pre obyvateľov Prešovského kraja tak aj tento rok viaceré miestne organizácie vytvoria desiatky príležitostí prostredníctvom jednorazových dobrovoľníckych aktivít vyskúšať si dobrovoľnícku prácu, venovať svoj čas užitočnej pomoci v bezprostrednom okolí ako i spoznať samotné organizácie a podobných ľudí, ktorí myslia popri vlastných potrebách na druhých.

Zväčša ide o jednoduché aktivity ako estetizácia prostredia, úprava exteriéru alebo interiéru, administratívna výpomoc, príprava propagačných materiálov, či o priamu prácu s klientmi organizácií pri podieľaní sa na rôznych aktivitách, tvorivých dielňach, vychádzkach či stretnutiach s klientmi.

Kampaň na podporu dobrovoľníctva na Slovensku má za sebou v ostatných rokoch najúspešnejšie ročníky, pričom realizáciu bezpečne zvládla aj vlani na jeseň, kedy do organizácie zasiahla pandémia. Aj tento rok budú aktivity prispôsobené s ohľadom na bezpečnosť dobrovoľníkov a dobrovoľníčok a rovnako tak prijímateľov pomoci.

Tak ako každý rok štartuje kampaň Týždeň dobrovoľníctva otvorením prihlasovania pre samotné organizácie, inštitúcie či samosprávy, ktoré chcú pripraviť pre záujemcov v ich meste dobrovoľnícke aktivity.

Registrácia aktivít prebieha od 15. júna do 30. augusta na stránke www.tyzdendobrovolnictva.sk. Program pre verejnosť bude zverejnený následne od 1. septembra.

Týždeň dobrovoľníctva 2021 je podporený z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Programy pre mládež na roky 2014 – 2021, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a z dotácie od mesta Prešov.
Kontakty:
Jana Šolcová, 0902 653 923
Denisa Rohunová, 0903 269 799

 
18.6.2021 | Autor: Tím PDC - o.z. | Mesto Prešov | čítané: 318 krát