Štvrtok, 29. júl 2021
Meniny má Marta | zajtra Libuša

Vstupná budova na prešovskom velodróme je obnovená

Mesto Prešov obnovilo vstupnú budovu na unikátnom cyklistickom velodróme. Po rekonštrukcii interiéru bola budova zateplená a pribudla aj nová fasáda.

Velodróm - budova 1.jpeg

V rámci ďalšej fázy revitalizácie cyklistického velodrómu na Športovej ulici v Prešove bol zateplený celý objekt, vrátane strešných konštrukcií.

Stavebné práce zahŕňali aj osadenie nových plastových dverí a presklenej steny do priestorov kotolne, miestnosti plynoregulácie a prechodovej chodby. Pribudol nový bleskozvod, podlahy v prechodovej chodbe a lodžii, aj nové nerezové zábradlie.

Vstupná budova na prešovskom velodróme je obnovená. Stavbu realizovala spoločnosť StavStar, s.r.o. Celkové náklady na rekonštrukciu boli v objeme 167 792,24 eur vrátane DPH.

Mesto Prešov na prelome rokov 2018 a 2019 obnovilo aj interiér budovy velodrómu, vrátane výmeny okien. Viac si môžete prečítať TU: https://www.presov.sk/oznamy/budova-v-areali-velodromu-ma-krajsi-a-modernejsi-interier.html

Už v dňoch 26.06. – 27.06.2021 sa na prešovskom velodróme uskutoční aj Slovenský pohár v dráhovej cyklistike a v dňoch 31.7 - 1.8. bude Velodróm Prešov už tradične hostiť aj Medzinárodné cyklistické preteky na dráhe a Majstrovstvá Slovenska v dráhovej cyklistike pod názvom Grand Prix Prešov.

Velodróm - budova 2.jpeg
Velodróm - budova 3jpeg
Velodróm - budova 4 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 5 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 6 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 7 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 8 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 9 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 10 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 11 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 12 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 13 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 14 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 15 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 16 jpeg.jpeg
Velodróm - budova 17 jpeg.jpeg
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Po Prešove môžete jazdiť už aj na zdieľaných bicykloch
Mesto Prešov úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispejú k zvýšeniu mobility obyvateľov. Cieľom takzvaného bikesharingu je zároveň znížiť produkciu škodlivých emisií, zlepšiť kvalitu ovzdušia a podporiť Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy.
S letom prichádza do Prešova aj ARTIS festival
K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
Na uliciach Vajanského, Moyzesova a Sládkovičova budú počas júla dopravné obmedzenia
Prešovské ulice Vajanského, Sládkovičova a Moyzesova budú v termíne od 1. do 31. júla 2021 čiastočne uzavreté. Dôvodom je rekonštrukcia plynovodov.
Prešovský rómsky festival po deviatykrát v Prešove
Už tento víkend sa v Prešove uskutoční podujatie plné hudby, tanca a temperamentu, so zameraním na jednu zo slovenských národnostných menšín. Prešovský rómsky festival napíše už svoje deviate pokračovanie.
Linky prešovskej MHD prechádzajú do prázdninového režimu
Od 1.7.2021 premáva MHD v Prešove podľa cestovného poriadku pre pracovný deň – prázdniny. Pri trolejbusových linkách č. 4, 8 a 38, ktoré prešli na letný režim premávky o niečo skôr, sa cestovné poriadky nemenia.
Preferencia MHD na križovatkách sa postupne stáva realitou
Neoddeliteľnou súčasťou riešenia dynamickej dopravy v meste je aj zavedenie tzv. preferencie MHD na svetelných križovatkách. Do všetkých vozidiel MHD Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. postupne inštaluje riadiace jednotky, ktoré umožňujú komunikáciu s radičmi cestnej svetelnej signalizácie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.