Štvrtok, 29. júl 2021
Meniny má Marta | zajtra Libuša

Mesto Prešov v spolupráci s NDS zrekonštruovalo cestu na ulici Za Kalváriou

Mesto Prešov odovzdalo do predbežného užívania cestu na ulici Za Kalváriou, ktorá prešla kompletnou rekonštrukciou. Pribudla tu nová dažďová kanalizácia, nový asfalt a moderné verejné osvetlenie. Aktuálne je ešte potrebné osadiť zvislé dopravné značenie.

Za Kalváriou 2.jpg

Rekonštrukcia cesty Za Kalváriou začala v decembri 2020 frézovaním starého povrchu vozovky. Súčasťou prác na ceste bola úplná rekonštrukcia dažďového potrubia, ktoré je dimenzované tak, aby odvádzalo dažďové zrážky z povrchu hlavnej a vedľajších vetiev komunikácie. Zrealizovalo sa taktiež nevyhnutné zvýšenie únosnosti zemného telesa cementovou vrstvou a drenáž zemného telesa, keďže pôvodná cesta túto nevyhnutnosť nemala. Okrem toho sa v zemnom telese umiestnili chráničky pre operátora, internetového providera a 34 stĺpov verejného osvetlenia. Taktiež boli osadené nové obrubníky a položený nový asfalt v celom profile v dĺžke 1138 m.

Mesto Prešov v spolupráci s NDS zrekonštruovalo cestu na ulici Za Kalváriou„ Som rada, že sa nám podarilo úspešne ukončiť všetky práce na ulici Za Kalváriou. Išlo o náročnú rekonštrukciu, ktorá bola združenou investíciou mesta Prešov a Národnej diaľničnej spoločnosti. Nakoľko cesta je veľmi úzka, práce si vyžiadali aj množstvo obmedzení, a preto sa chcem obyvateľom z tejto lokality poďakovať za trpezlivosť. Verím, že s výsledkom budú všetci spokojní a nová cesta bude ľuďom slúžiť dlhé roky, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto Prešov v spolupráci s NDS zrekonštruovalo cestu na ulici Za KalváriouRekonštrukciu zrealizovala Správa a údržba komunikácií mesta Prešov. Náklady na rekonštrukciu, ktoré hradí mesto Prešov, predstavujú 634 tisíc eur s DPH. Kompletná modernizácia osvetlenia bola zrealizovaná za 77 tisíc eur s DPH. Asfalt na ceste položila NDS, a.s. na vlastné náklady.

Rekonštrukcia cesty sa realizovala v čase, keď už táto komunikácia nebola potrebná pre stavbu diaľničného obchvatu, konkrétne objektov pred tunelom. Ukončenie prác však ovplyvnilo aj časové a kapacitné skoordinovanie sa s NDS.

Za Kalváriou.jpg

Za Kalváriou.jpg
Za Kalváriou 3.jpg

Za Kalváriou 3.jpg
Za Kalváriou 4.jpg

Za Kalváriou 4.jpg
Za Kalváriou 5.jpg

Za Kalváriou 5.jpg
Za Kalváriou 6.jpg

Za Kalváriou 6.jpg
Za Kalváriou 7.jpg

Za Kalváriou 7.jpg
Za kalváriou 8.jpg

Za kalváriou 8.jpg
Za Kalváriou 9.jpg

Za Kalváriou 9.jpg
Za kalváriou 10.jpg

Za kalváriou 10.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Po Prešove môžete jazdiť už aj na zdieľaných bicykloch
Mesto Prešov úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispejú k zvýšeniu mobility obyvateľov. Cieľom takzvaného bikesharingu je zároveň znížiť produkciu škodlivých emisií, zlepšiť kvalitu ovzdušia a podporiť Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy.
S letom prichádza do Prešova aj ARTIS festival
K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
Na uliciach Vajanského, Moyzesova a Sládkovičova budú počas júla dopravné obmedzenia
Prešovské ulice Vajanského, Sládkovičova a Moyzesova budú v termíne od 1. do 31. júla 2021 čiastočne uzavreté. Dôvodom je rekonštrukcia plynovodov.
Prešovský rómsky festival po deviatykrát v Prešove
Už tento víkend sa v Prešove uskutoční podujatie plné hudby, tanca a temperamentu, so zameraním na jednu zo slovenských národnostných menšín. Prešovský rómsky festival napíše už svoje deviate pokračovanie.
Linky prešovskej MHD prechádzajú do prázdninového režimu
Od 1.7.2021 premáva MHD v Prešove podľa cestovného poriadku pre pracovný deň – prázdniny. Pri trolejbusových linkách č. 4, 8 a 38, ktoré prešli na letný režim premávky o niečo skôr, sa cestovné poriadky nemenia.
Preferencia MHD na križovatkách sa postupne stáva realitou
Neoddeliteľnou súčasťou riešenia dynamickej dopravy v meste je aj zavedenie tzv. preferencie MHD na svetelných križovatkách. Do všetkých vozidiel MHD Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. postupne inštaluje riadiace jednotky, ktoré umožňujú komunikáciu s radičmi cestnej svetelnej signalizácie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.