Štvrtok, 29. júl 2021
Meniny má Marta | zajtra Libuša

Vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici prešiel veľkými zmenami

Prešovčania bývajúci na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici si môžu oddýchnuť vo vynovenom vnútrobloku. Pribudla tu zeleň, lavičky, ale aj detské ihrisko.

vnútroblok - Hviezdoslavova 1.jpeg

Vnútroblok na rohu ulíc Hviezdoslavova - Štefánikova prešiel výraznou zmenou a po revitalizácii sa stal príjemnou oddychovou zónou.

Pri obnove vnútroblokov dbáme najmä na vybudovanie prvkov zelenej infraštruktúry a trvalú udržateľnosť. Premena vnútrobloku na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici na krajší, bezpečnejší a hlavne zelenší priestor ponúka Prešovčanom mnoho možností na trávenie voľného času a verím, že to budú postupne s ustupujúcimi opatreniami aj radi využívať, " uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici prešiel veľkými zmenami. Vo vnútrobloku bola vysadená zeleň na ploche cca 4,5-tisíc metrov štvorcových. Vysadené boli stromy, kry a rastliny. Obyvatelia vnútrobloku si môžu oddýchnuť na nových lavičkách, pribudli tiež fitness prvky pre športovcov a detské ihrisko pre najmenších.

Na detskom ihrisku môžu deti nájsť dvojitú reťazovú hojdačku, kolotoč so sedadlami, dve veže so šmykľavkou a mostom a tiež aj lezecký balvan.

Vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici prešiel veľkými zmenami. Dostavané boli aj chodníky pre peších v celkovej dĺžke 342 metrov. Dopadové plochy sú z gumovej dlažby a pribudlo aj osvetlenie, ktoré zvýši bezpečnosť pri pohybe obyvateľov. Zrekonštruované boli aj klepáče na koberce a sušiaky na bielizeň.

Stavbu realizovala spoločnosť O. S. V. O. comp, a.s. Na základe zrealizovaného verejného obstarávania boli stavebné práce zazmluvnené vo výške 164 073,96 EUR.

Vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici prešiel veľkými zmenami Projekt s názvom „Revitalizácia vnútrobloku ulíc Hviezdoslavova-Štefánikova v Prešove“ bol podporený v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, ku ktorému bola uzatvorená zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku vo výške 197 929,37 eur (z toho podpora z fondu EÚ 177 094,70 eur). Mesto Prešov sa na revitalizácii vnútrobloku podieľa 5% spolufinancovaním.

vnútroblok - Hviezdoslavova 2.jpeg
vnútroblok - Hviezdoslavova 3.jpeg
plagat.png
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Po Prešove môžete jazdiť už aj na zdieľaných bicykloch
Mesto Prešov úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispejú k zvýšeniu mobility obyvateľov. Cieľom takzvaného bikesharingu je zároveň znížiť produkciu škodlivých emisií, zlepšiť kvalitu ovzdušia a podporiť Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy.
S letom prichádza do Prešova aj ARTIS festival
K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
Na uliciach Vajanského, Moyzesova a Sládkovičova budú počas júla dopravné obmedzenia
Prešovské ulice Vajanského, Sládkovičova a Moyzesova budú v termíne od 1. do 31. júla 2021 čiastočne uzavreté. Dôvodom je rekonštrukcia plynovodov.
Prešovský rómsky festival po deviatykrát v Prešove
Už tento víkend sa v Prešove uskutoční podujatie plné hudby, tanca a temperamentu, so zameraním na jednu zo slovenských národnostných menšín. Prešovský rómsky festival napíše už svoje deviate pokračovanie.
Linky prešovskej MHD prechádzajú do prázdninového režimu
Od 1.7.2021 premáva MHD v Prešove podľa cestovného poriadku pre pracovný deň – prázdniny. Pri trolejbusových linkách č. 4, 8 a 38, ktoré prešli na letný režim premávky o niečo skôr, sa cestovné poriadky nemenia.
Preferencia MHD na križovatkách sa postupne stáva realitou
Neoddeliteľnou súčasťou riešenia dynamickej dopravy v meste je aj zavedenie tzv. preferencie MHD na svetelných križovatkách. Do všetkých vozidiel MHD Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. postupne inštaluje riadiace jednotky, ktoré umožňujú komunikáciu s radičmi cestnej svetelnej signalizácie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.