Štvrtok, 29. júl 2021
Meniny má Marta | zajtra Libuša

Máte najkrajšiu predzáhradku alebo balkón? Prihláste sa do súťaže a vyhrajte skvelé ceny!

Mesto Prešov vyhlasuje už 5. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka. Prešovčania môžu opäť okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.

súťaž

Súťaž s názvom Najkrajší balkón a predzáhradka roka pripravuje mesto Prešov už od roku 2016. Jej cieľom je podporiť obyvateľov, ktorí sa podieľajú na skrášľovaní predzáhradok a balkónov, a tak vytvárajú krajší a príjemnejší verejný priestor. Už tradične sa súťaží o skvelé ceny, ktoré určite potešia nejedného vášnivého záhradkára.

Súťaž o najkrajšiu predzáhradku, balkón či okolie vchodu do bytového domu býva každoročne veľmi pestrá a je naozaj náročné vybrať z množstva krásnych a kreatívnych diel tie najlepšie. Teší ma však, že si súťaž našla svojich priaznivcov, ktorí sa do nej zapájajú pravidelne a že môžeme aj takýmto spôsobom oceniť všetkých tých, ktorým záhradkárčenie robí radosť a svojou prácou a nápadmi skrášľujú naše mesto, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Máte najkrajšiu predzáhradku alebo balkón? Prihláste sa do súťaže a vyhrajte skvelé ceny! Okrem vlastnej predzáhradky či balkónu môžu Prešovčania do súťaže prihlásiť aj krásne predzáhradky či balkóny svojich susedov, známych, alebo aj tie, ktoré dennodenne obdivujú cestou do práce. V takomto prípade je potrebné uviesť presnú lokalitu a mesto Prešov sa s majiteľmi následne skontaktuje. Veríme, že takto príjemne prekvapíme aj tých, ktorí svojou prácou zveľaďujú okolie, no nemajú dosť odvahy sa do súťaže prihlásiť.

Súťaží sa v 3 kategóriách:

Najkrajší balkón
Najkrajšia predzáhradka rodinného domu
Najkrajšie okolie vchodu do bytového domu

Výhercovia prvých 3 miest v každej kategórii získajú skvelé ceny od partnerov súťaže, ktoré môžu využiť pri ďalšom skrášľovaní svojich predzáhradok a balkónov.

Priebeh súťaže:

Základnou podmienkou účasti v súťaži je zaslanie fotografie rozkvitnutého balkóna, okna, lodžie, predzáhradky, alebo verejného priestoru.

Máte najkrajšiu predzáhradku alebo balkón? Prihláste sa do súťaže a vyhrajte skvelé ceny! Fotografie môžu súťažiaci poslať elektronicky na e-mailovú adresu predzahradka@presov.sk, prípadne ich doručiť na adresu MsÚ Prešov, Hlavná 73, 080 01 Prešov, pričom obálku označia slovom Predzáhradka.

Nezabudnite uviesť svoje kontaktné údaje. Termín zaslania fotografií je do 15.8.2021.

Odborná porota vyberie podľa fotografií finalistov a vyhodnotí súťaž v jednotlivých kategóriách. Základným kritériom bude estetický vzhľad súťažných plôch a balkónov. Cenu získa ten, kto sa o balkón, predzáhradku či verejný priestor stará.

Vyhodnotenie a odovzdanie hodnotných cien bude v mesiaci september 2021. Generálnym partnerom súťaže je spoločnosť Záhrada Real, s.r.o.. Partnerom súťaže o najkrajšiu predzáhradku je spoločnosť Technické služby mesta Prešov, a.s. a spoločnosť Mountfield.

---

súťaž 2
súťaž 3
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Po Prešove môžete jazdiť už aj na zdieľaných bicykloch
Mesto Prešov úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispejú k zvýšeniu mobility obyvateľov. Cieľom takzvaného bikesharingu je zároveň znížiť produkciu škodlivých emisií, zlepšiť kvalitu ovzdušia a podporiť Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy.
S letom prichádza do Prešova aj ARTIS festival
K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
Na uliciach Vajanského, Moyzesova a Sládkovičova budú počas júla dopravné obmedzenia
Prešovské ulice Vajanského, Sládkovičova a Moyzesova budú v termíne od 1. do 31. júla 2021 čiastočne uzavreté. Dôvodom je rekonštrukcia plynovodov.
Prešovský rómsky festival po deviatykrát v Prešove
Už tento víkend sa v Prešove uskutoční podujatie plné hudby, tanca a temperamentu, so zameraním na jednu zo slovenských národnostných menšín. Prešovský rómsky festival napíše už svoje deviate pokračovanie.
Linky prešovskej MHD prechádzajú do prázdninového režimu
Od 1.7.2021 premáva MHD v Prešove podľa cestovného poriadku pre pracovný deň – prázdniny. Pri trolejbusových linkách č. 4, 8 a 38, ktoré prešli na letný režim premávky o niečo skôr, sa cestovné poriadky nemenia.
Preferencia MHD na križovatkách sa postupne stáva realitou
Neoddeliteľnou súčasťou riešenia dynamickej dopravy v meste je aj zavedenie tzv. preferencie MHD na svetelných križovatkách. Do všetkých vozidiel MHD Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. postupne inštaluje riadiace jednotky, ktoré umožňujú komunikáciu s radičmi cestnej svetelnej signalizácie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.