Štvrtok, 29. júl 2021
Meniny má Marta | zajtra Libuša

Mesto Prešov pripravuje verejné súťaže na asanáciu uzavretých lávok

Mesto Prešov intenzívne pokračuje v prípravách na asanáciu uzavretých lávok, ktoré sú v nevyhovujúcom stave. V prípade lávky na Mukačevskej ulici radnica zrealizuje kompletnú rekonštrukciu, tak ako to bolo avizované.

mesto Prešov

Radnica dala tento rok skontrolovať všetkých 14 lávok, ktoré sa nachádzajú na území Prešova a sú v správe mesta. Kontrola preukázala, že až 5 lávok je v havarijnom stave, a preto ich bolo potrebné okamžite uzavrieť. Mesto Prešov už má k dispozícii projektovú dokumentáciu na asanáciu dvoch lávok, ktoré vedú ponad železničnú trať pri Lesíku delostrelcov a v týchto dňoch pripravuje verejné obstarávanie na ich asanáciu. Radnica zároveň hľadá alternatívne riešenie pre peších nakoľko najbližšia obchádzková trasa vedie cez Masarykovu ulicu. Po odsúhlasení krajským dopravným inšpektorátom chce mesto predstaviť konkrétne riešenie s dôrazom na bezpečnosť chodcov.

Mesto Prešov už má hotovú aj dokumentáciu pre územné rozhodnutie pre lávku pri Prešovskej univerzite. Aktuálne sa pripravuje verejné obstarávanie na asanáciu pôvodnej lávky a výstavbu novej lávky s napojením na existujúcu sieť cyklotrás.

Jedinou spomedzi uzavretých lávok, ktorú je možné opraviť je lávka na Mukačevskej ulici. Radnica už má k dispozícii opis predmetu zákazky pre verejné obstarávanie na jej rekonštrukciu.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Po Prešove môžete jazdiť už aj na zdieľaných bicykloch
Mesto Prešov úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispejú k zvýšeniu mobility obyvateľov. Cieľom takzvaného bikesharingu je zároveň znížiť produkciu škodlivých emisií, zlepšiť kvalitu ovzdušia a podporiť Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy.
S letom prichádza do Prešova aj ARTIS festival
K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
Na uliciach Vajanského, Moyzesova a Sládkovičova budú počas júla dopravné obmedzenia
Prešovské ulice Vajanského, Sládkovičova a Moyzesova budú v termíne od 1. do 31. júla 2021 čiastočne uzavreté. Dôvodom je rekonštrukcia plynovodov.
Prešovský rómsky festival po deviatykrát v Prešove
Už tento víkend sa v Prešove uskutoční podujatie plné hudby, tanca a temperamentu, so zameraním na jednu zo slovenských národnostných menšín. Prešovský rómsky festival napíše už svoje deviate pokračovanie.
Linky prešovskej MHD prechádzajú do prázdninového režimu
Od 1.7.2021 premáva MHD v Prešove podľa cestovného poriadku pre pracovný deň – prázdniny. Pri trolejbusových linkách č. 4, 8 a 38, ktoré prešli na letný režim premávky o niečo skôr, sa cestovné poriadky nemenia.
Preferencia MHD na križovatkách sa postupne stáva realitou
Neoddeliteľnou súčasťou riešenia dynamickej dopravy v meste je aj zavedenie tzv. preferencie MHD na svetelných križovatkách. Do všetkých vozidiel MHD Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. postupne inštaluje riadiace jednotky, ktoré umožňujú komunikáciu s radičmi cestnej svetelnej signalizácie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.