Sobota, 27. november 2021
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Kmeň stromu ukrýval granáty i mínu

Na linku 158 bol včera (09.06.2021) dopoludnia 44 ročným mužom z obce Nižná Pisaná nahlásený kuriózny nález neznámej munície.

Nižná Pisaná 2.jpg
Nižná Pisaná 2.jpg

Oznamovateľ, muníciu našiel vo večerných hodinách predošlého dňa a to v kmeni stromu, ktorý bol uložený na dvore rodinného domu v uvedenej obci. Policajná hliadka po príchode, miesto nálezu riadne zabezpečila až do príchodu krajského pyrotechnika. Ten určil, že ide o vojnovú muníciu z obdobia II. sv. vojny, presne o 37 mm delostrelecký granát, ručný granát vzor 42 a protipechotnú mínu šrapnelovú vzor 35. Delostrelecký granát pyrotechnik v priľahlom lese zneškodnil a ostatnú nájdenú muníciu odviezol na následnú likvidáciu.

Nižná Pisaná 1.jpg

Nižná Pisaná 1.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK