Štvrtok, 29. júl 2021
Meniny má Marta | zajtra Libuša

Prešov Karate Kids nezaháľali ani počas korona pauzy.

Aj keď od októbra 2020 došlo k uzavretiu športovísk v podstate až do dnešných dní, členovia Karate klubu Junior Prešov nezaháľali ani počas zúriacej pandémie. Okrem pravidelných ONLINE tréningov, ktoré mali deti z klubu k dispozícii zdarma, viaceré z úspešných PRESOV KARATE KIDS súťažili aj na čím ďalej častejšie sa vyskytujúcich ONLINE súťažiach.

Karate Kids Prešov

Aj na ONLINE súťažiach dosahovali členovia Karate klubu Junior Prešov vynikajúce výsledky. Pár najlepších z nich, si uvedieme nižšie v texte:

MSR ONLINE GOJU RYU 2021:
Kryštof BALUCHA - 1. miesto KUMITE
Veronika JALOWICZOROVÁ - 2. miesto KUMITE
Samuel VEVERKA - 2. miesto KUMITE
Maxim BALUCHA - 3. miesto KUMITE

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA SHITO RYU 2021 - ONLINE VIDEO:
Veronika JALOWICZOROVÁ - 3. miesto KUMITE

2 . KOLO ŽIACKEJ LIGY VÚKABU A TAÚK VIDEO ONLINE SEZÓNA 2020 - 2021
Kryštof BALUCHA - 1. miesto KUMITE a 1. miesto KATA
Samuel VEVERKA - 1. miesto KUMITE a 1. miesto KATA
Dávid DANKOVIČ - 1. miesto KUMITE a 3. miesto KATA
Soňa BDŽOCHOVÁ - 1. miesto KATA
Veronika JALOWICZOROVÁ - 1. miesto KUMITE

1 . KOLO ŽIACKEJ LIGY VÚKABU A TAÚK VIDEO ONLINE SEZÓNA 2020 - 2021
Kryštof BALUCHA - 1. miesto KUMITE a 1. miesto KATA
Samuel VEVERKA - 1. miesto KUMITE a 1. miesto KATA
Dávid DANKOVIČ - 1. miesto KUMITE a 3. miesto KATA
Soňa BDŽOCHOVÁ - 1. miesto KATA
Veronika JALOWICZOROVÁ - 1. miesto KUMITE

31. ROČNÍK KARATE ZVOLEN CUP 2021 - VIDEOSÚŤAŽ:
Samuel VEVERKA - 1. miesto KUMITE a 1. miesto KATA
Soňa BDŽOCHOVÁ - 1. miesto KATA

SLOVENSKÝ POHÁR DETÍ A ŽIAKOV 2020 - NEVÁHAJ A TOČ! - SUPERFINÁLE:
Kryštof BALUCHA - 2. miesto KUMITE

SLOVENSKÝ POHÁR DORASTENCOV, JUNIOROV A U21 2020 - SUPERFINÁLE:
Samuel VEVERKA - 3. miesto KUMITE
Veronika JALOWICZOROVÁ - 1. miesto KUMITE

K ONLINE sezóne sa vyjadril aj tréner PRESOV KARATE KIDS : Ľubomír Čiernik

Ako hodnotíte jeseň 2020, resp. jar 2021 kedy boli obmedzené tréningy mládeže?
Veľmi ťažké obdobie pre nás trénerov, pre deti, celkovo pre detský šport ako taký. Obdobie “ničnerobenia” bolo veľmi dlhé. Prebiehali síce ONLINE tréningy a súťaže, avšak to nie je to pravé orechové, ani pre deti, ani pre nás trénerov.

Myslíte si, že boli opatrenia a obmedzenia príliš veľké v rámci športu pre deti?
Neviem posúdiť z informácií, ktoré som mal k dispozícii ako bežný smrteľník čo a ako malo byť urobené v rámci detského športu. Skôr sme boli prekvapení ako tréneri nielen v karate, že na Slovensku detský šport nefungoval a v okolitých krajinách tréningy prebiehali (Ukrajina, Maďarsko, Poľsko atď.). Samozrejme v najhoršom období “odstávka” je potrebná, avšak pol roka obmedzení bolo dosť dlhé obdobie. Dalo sa síce neskôr trénovať v obmedzených počtoch od určitého obdobia, avšak pre kluby s veľkým počtom detí, bolo nemožné realizovať takéto tréningy. Stretol som sa s názorom, že deťom pauza neublíži, že sa adaptujú. Osobne si myslím, že je to amatérsky, zjednodušený pohľad na vec. Ešte jedna podobne dlhá pauza a výkonnostný šport bude pre jednu generáciu na Slovensku stratený. Bez súťaží prežijeme určité obdobie, bez tréningov je to nemožné.

Ako to myslíte?
Myslím to tak, že keď inde v zahraničí sa trénuje a naše slovenské deti budú stáť v tréningovom procese, v podstate s pauzami počas obdobia 2 a pol roka, je nemožné aby mohli konkurovať do budúcna zahraničiu. Môžme v podstate všetky športy stavať na novo svoje kategórie, manšafty a kluby. Verím, že kompetentní ľudia v športe hľadali spôsoby ako zachovať tréningové procesy u detí, avšak zjavne ich nenašli oproti iným krajinám. Keď teraz počúvame o tretej vlne, začíname mať obavy, že jeseň bude zlá pre všetky kluby, ktoré sa venujú deťom.

Potešilo Vás niečo v tomto období?
Zo športového hľadiska? Málo. Potešila nás účasť na ONLINE tréningoch nášho klubu, ďalej výsledky našich detí na ONLINE súťažiach. Potešilo ma znovu opätovné otvorenie tréningového procesu detí. To je tak asi všetko. Ďalej veríme, že sa pracuje na kompetentných miestach na tom, aby na jeseň deti nedostali stopku. Nejde totižto len o konkurencie schopnosť v športe, ide hlavne o zdravé návyky detí k rôznym pohybovým vzorcom. A tie si deti doma nevybudujú pri počítačoch.

Nebojíte sa, že sa deti nevrátia do Vášho klubu po skoro polročnej pauze?
Nie tieto obavy nemám, už aj preto, že v súčasnosti nám beží nábor a pokorili sme práve druhú stovku členov. Takže sa vraciame pomaličky na čísla aké sme mali pred koronou. Deti aj rodičia sú nadšení z opätovne otvorených tréningov, všetci sa tešíme. Viem ale o iných kluboch v rôznych, ktoré majú ohrozenú činnosť z hľadiska počtu členov. Osobne si myslím, že podobné krízy sa negatívne začínajú prejavovať prv v menších kluboch a pri opätovných uzatvoreniach detských tréningových procesov, podobné problémy čakajú aj väčšie kluby ako sme napríklad my.

Máte nejaké želanie pred letom?
Nech všetkým našim zverencom drží zdravie, nech všetky deti na Slovensku dosýta športujú a hýbu sa a verím, že na jeseň aj keď príde neviem čo, nedôjde k úplnému odstaveniu športu pre deti na také dlhé obdobie ako tomu bolo nedávno.

Karate Kids Prešov
Karate Kids Prešov
Karate Kids Prešov
Karate Kids Prešov
Karate Kids Prešov
Karate Kids Prešov
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovskí Panteri si pred prázdninami stihli odbehnúť do Popradu kde zničili konkurenciu
Krátko pred prázdninami si prešovskí panteri odbehli do Popradu, kde zabojovali o tituly majstrov Slovenska. A ako to už tradične býva, boli úspešní.
Čaká nás sviatok dráhovej cyklistiky, do Prešova mieri aj slovenská cyklistická elita
Velodróm Prešov bude v sobotu 31. júla a v nedeľu 1. augusta 2021 strediskom prestížnych pretekov s medzinárodnou účasťou pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej. Preteky Grand Prix Prešov sú tento rok spojené aj s Majstrovstvami Slovenska v dráhovej cyklistike.
3b CUP Prešov 2021 – „Memoriál Peťa GULIKA“
Dňa 17.7.2021 sa v Prešove na ihrisku v areáli ZŠ na ulici Československej armády konal, za dodržania všetkých protiepidemiologicých opatrení, už v poradí 7.ročník obľúbeného hokejbalového turnaja, ktorý po minulé roky bol akousi prípravou pred štartom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.