Štvrtok, 29. júl 2021
Meniny má Marta | zajtra Libuša

Vytrvalý dážď komplikuje situáciu aj v Prešove a okolí, situáciu monitorujú hasiči a polícia

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 2. stupňa pred povodňami pre okres Prešov. V teréne sú členovia DHZ mesta Prešov aj mestská polícia.

Vysoký stav rieky Torysa

Situáciu na vodných tokoch v meste Prešov od rána nepretržite monitorujeme prostredníctvom príslušníkov Mestskej polície Prešov. Mestskí policajti kontrolujú hladiny všetkých vodných tokov na území mesta - riek Torysa a Sekčov, Švábskeho potoka a Teriakovského potoka.

V lokalitách, kde voda zaplavila cestu, prípadne sa vyliala mimo koryta, zasahujú členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Prešov. Hasiči zasahujú na Rúrkach, aj pri železničnom podjazde na Jilemnického ulici. V lokalite Vydumanec došlo k čiastočnému zatopeniu pozemkov pri rodinných domoch a pivničných priestorov niekoľkých domov. Na Palárikovej ulici spadol strom, v dôsledku čoho bola neprejazdná časť komunikácie. Strom už odstránili hasiči, ktorým poskytli súčinnosť aj príslušníci mestskej polície.

Momentálne nie je potrebné na území mesta Prešov vyhlásiť stupeň povodňovej aktivity. Ďalší postup však bude závisieť od vývoja počasia.

Vytrvalý dážď komplikuje situáciu aj v Prešove a okolí, situáciu monitorujú hasiči a políciaDopravný podnik mesta Prešov, a.s. zároveň upozorňuje cestujúcich, že z dôvodu zvýšenej hladiny rieky Sekčov a neprejazdnej cestnej komunikácie vo Finticiach premáva linka č. 21 v upravenej trase a je rozdelená na dve časti: oblasť mesta a Nižnej Šebastovej obsluhuje jeden autobus, oblasť Fintíc (cez Kapušany) obsluhuje druhý autobus. Prestup cestujúcich z linky č. 21 do oblasti Išľa smerom do Fintíc je zabezpečený na zastávke Vranovská. Cestujúci smerujúci z mesta do Fintíc nemusia prestupovať. V smere z Fintíc do mesta je možné prestúpiť na iné linky na zastávke Vranovská. Vodiči autobusov budú cestujúcich informovať o prestupe.

Z dôvodu neprejazdnej cestnej komunikácie na Kútoch a Surdoku (zvýšená hladina rieky Sekčov) premáva linka č. 41 až do odvolania v skrátenej trase, len po zastávku Koryto. Vodiči midibusov budú cestujúcich informovať o skrátení trasy.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Po Prešove môžete jazdiť už aj na zdieľaných bicykloch
Mesto Prešov úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispejú k zvýšeniu mobility obyvateľov. Cieľom takzvaného bikesharingu je zároveň znížiť produkciu škodlivých emisií, zlepšiť kvalitu ovzdušia a podporiť Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy.
S letom prichádza do Prešova aj ARTIS festival
K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
Na uliciach Vajanského, Moyzesova a Sládkovičova budú počas júla dopravné obmedzenia
Prešovské ulice Vajanského, Sládkovičova a Moyzesova budú v termíne od 1. do 31. júla 2021 čiastočne uzavreté. Dôvodom je rekonštrukcia plynovodov.
Prešovský rómsky festival po deviatykrát v Prešove
Už tento víkend sa v Prešove uskutoční podujatie plné hudby, tanca a temperamentu, so zameraním na jednu zo slovenských národnostných menšín. Prešovský rómsky festival napíše už svoje deviate pokračovanie.
Linky prešovskej MHD prechádzajú do prázdninového režimu
Od 1.7.2021 premáva MHD v Prešove podľa cestovného poriadku pre pracovný deň – prázdniny. Pri trolejbusových linkách č. 4, 8 a 38, ktoré prešli na letný režim premávky o niečo skôr, sa cestovné poriadky nemenia.
Preferencia MHD na križovatkách sa postupne stáva realitou
Neoddeliteľnou súčasťou riešenia dynamickej dopravy v meste je aj zavedenie tzv. preferencie MHD na svetelných križovatkách. Do všetkých vozidiel MHD Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. postupne inštaluje riadiace jednotky, ktoré umožňujú komunikáciu s radičmi cestnej svetelnej signalizácie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.