Pondelok, 21. jún 2021
Meniny má Alojz | zajtra Paulína

O osude poškodených prešovských lávok rozhodla odborná obhliadka a diagnostika

Mesto Prešov už má k dispozícii výsledky odborných obhliadok a diagnostiky všetkých piatich uzavretých lávok pre chodcov, ktoré vykazujú vysoký stupeň poškodenia. Väčšinu z nich bude potrebné asanovať, jednu lávku mesto zrekonštruuje.

Všetkých 14 lávok, ktoré sa nachádzajú na území Prešova a sú v správe mesta prešlo tento rok kontrolou technického stavu. Ukázalo sa, že v prípade piatich lávok je poškodenie veľmi vážne a mesto ich preto dalo ešte koncom marca kompletne uzavrieť. Na základe výsledkov odborných obhliadok a diagnostiky teraz mesto môže pristúpiť k rekonštrukcii, respektíve k asanácii lávok. Dobrou správou je, že v prípade lávky na Mukačevskej ulici diagnostika potvrdila, že je možné pristúpiť k jej rekonštrukcii. Opravu chce mesto zrealizovať v čo najkratšom možnom čase, a preto už začalo s prípravou verejnej súťaže na projektovú dokumentáciu. Ostatné uzavreté lávky pri Prešovskej univerzite, pri Lesíku delostrelcov a na Suvorovovej ulici však bude potrebné asanovať. V tejto súvislosti už mesto Prešov požiadalo o stanoviská aj všetkých dotknutých správcov sietí.

Pri Prešovskej univerzite mesto plánuje vybudovať úplne novú cyklolávku, ktorá bude slúžiť pre chodcov aj pre cyklistov s tým, že bude priamo napojená na existujúcu sieť cyklotrás. Radnica si už dala spracovať dokumentáciu pre územné rozhodnutie a po jej obdržaní bude spustené verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác. Z dôvodu urýchlenia nevyhnutných procesov je však zámerom mesta riešiť dodanie diela formou „naprojektuj a stavaj“, čo znamená, že spracovanie projektovej dokumentácie a výstavbu lávky by mal realizovať ten istý dodávateľ. Rovnakým spôsobom bude mesto postupovať aj v prípade lávky na Suvorovovej ulici.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert pre ľudí z prvej línie
Dni mesta Prešov sú tu! V PKO sa preto hral koncert pre doktorov a sestričky z prvej línie.
Pozvánka na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov
Pozývame Vás na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov, ktorá sa uskutoční v pondelok, 31.5.2021 o 13:00 hod. na pešej zóne pred budovou Mestského úradu v Prešove na Hlavnej ulici 73.
Spustili sme nové parkovacie zóny
V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudli v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Ide o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. Mestský úrad pokračuje vo vydávaní nových virtuálnych parkovacích kariet.
Práce na Jarkovej ulici môžu pokračovať bez prerušenia, mesto Prešov uspelo s odvolaním na Okresnom úrade
Stavebné povolenie na rekonštrukciu Jarkovej ulice bude už po druhý raz posudzovať Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na Okresnom úrade Prešov. Pôvodné rozhodnutie preskúmal odvolací orgán, ktorý ho zrušil a vrátil na nové prejednanie. Dokončenie stavebných prác na Jarkovej tak ohrozené nie je.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert Kataríny Koščovej v PKO
Dňa 13.06.2021 sa odohral v poradí druhý koncert pre pracovníkov v prvej línií. V PKO sme si mohli vypočuť krásne melódie Kataríny Koščovej.
Prešovské striekajúce fontány sú už v prevádzke
Prešovské fontány sú už napustené. Aj toto leto spríjemnia atmosféru teplých dní priamo v centre mesta aj na sídliskách.
Nový pracovný zošit v angličtine pochádza z Prešova
V meste Prešov vytvorili nový pracovný zošit v angličtine. Hlavnou témou pracovného zošita je mesto Prešov a jeho kultúrne, historické či geografické zaujímavosti. Informuje o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.