Nedeľa, 03. júl 2022
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Na zimnom štadióne pribudnú nové sedačky

Mesto Prešov podpísalo zmluvu na dodanie a montáž sedačiek na zrekonštruovanom zimnom štadióne. Ide o veľmi dôležitú súčasť vybavenia hokejovej haly, ktorá je potrebná pre úspešný začiatok extraligovej sezóny v Prešove.

Na zimný štadión v Prešov už čoskoro pribudnú nové sedačky v hľadisku. Celkovo pôjde približne o 3700 nových sedadiel, ktoré by mali byť kompletne namontované už začiatkom jesene, kedy v meste Prešov očakávame štart najvyššej hokejovej súťaže. „V roku 2018 sme spustili najväčšiu rekonštrukciu zimného štadióna od jeho vzniku s cieľom vytvoriť v Prešove modernú a bezpečnú halu, ktorá bude základom pre rozvoj prešovského hokeja. Pripravovaný návrat extraligy do nášho mesta po viac ako 20-tich rokoch by však nemal zmysel bez divákov, a preto chceme s inštaláciou nových sedadiel začať čo najskôr, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.“

Mesto Prešov získalo na nákup sedačiek dotáciu z Prešovského samosprávneho kraja v rámci Výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie pre rok 2020 „Výzva pre región“ vo výške 175 000 eur. Celková vysúťažená cena sedadiel vrátane ich montáže je 370 044,72 eur s DPH. Vďaka verejnému obstarávaniu sa tak podarilo ušetriť z mestského rozpočtu takmer 80 tisíc eur.

Nové sedadlá musia spĺňať všetky certifikované bezpečnostné kritériá. Všetky budú v tmavočervenom odtieni a budú rozdelené do troch kategórií na základné (približne 3550 kusov), nadštandardné (približne 135 kusov) a VIP (približne 17 kusov). Základné sedadlá budú sklopné bez lakťovej opierky s minimálnou celkovou výškou 800 mm. Nadštandardné sedadlá budú mať navyše spoločnú opierku a minimálnu celkovú výšku 850 mm. VIP sedadlá budú mať samostatnú bočnú lakťovú opierku, a taktiež opierku hlavy a držiak na pohár. Ich minimálna výška bude 1050 mm. Spoločným prvkom všetkých sedadiel bude akustická úprava zo spodnej strany sedáku.

Dodávateľom je spoločnosť PESMENPOL spol. s r.o. , ktorá sa stala víťazom verejnej súťaže. Dodávateľ sedadlá dodá a namontuje do hľadiska vrátane všetkých potrebných vysprávok.

Mohlo by Vás zaujímať
Mestský krytý bazén Delfín bude opäť prístupný pre verejnosť
Školský bazén Delfín na ZŠ Májové námestie bude po dlhšej prestávke opäť prístupný pre všetkých obyvateľov. Prvé verejné plávanie je naplánované už 13.6.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK