PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/19684/v_caraffke_mozete_vidiet_to_naj.html

V Caraffke môžete vidieť to NAJ

Mestská galéria Garaffka pozýva všetkých Prešovčanov na výstavu "To NAJ z prác žiakov ZUŠ Októbrová 32, Prešov". Originálne výtvarné práce si môžu návštevníci pozrieť do 3. júna 2021.

Do Caraffky zavial jarný vietor v podobe tímu šikovných a kreatívnych ľudí, ktorí pre Prešovčanov pripravili novú výstavu. Tvoria ju práce talentovaných žiakov aj práce z kurzov dospelých z ateliérov Moniky Seňovej, Ivany Pančákovej, Viktora Židíka, Juraja Kováčika, M. Wachovej, Ľubomíra Gumana, ale aj zosnulého Stanislava Šalka.

Na výstave sú predstavené kresby, maľby, grafiky, dekoratívne práce, keramika, priestorové a objektové práce, ale aj inštalácie, fotky, animácie a iné alternatívne výtvarné techniky. „Veríme, že výstava prác žiakov ZUŠ prinesie spestrenie, ale aj nový závan myšlienok, nápadov i výtvarných riešení, ktoré budú inšpirujúce a zároveň potešujúce oko i dušu každého návštevníka výstavy – každého Prešovčana, “ uviedol riaditeľ ZUŠ Októbrová v Prešove, Ľubomír Guman.

„Ak radi meníte perspektívu a užívate si umeleckú tvorbu z pohodlia, určite vás zaujme možnosť vychutnať si výstavu ležiac na mäkkých vankúšoch, ktoré vytvorili žiaci ZUŠ, " dodáva Janette Langová, vedúca Galérie Caraffka, kultúrnej organizácie PKO Prešov.

Výstavu si môžete v Mestskej galérii Caraffka pozrieť v termíne od 5.5. do 3.6.2021. Výstava je organizovaná ako spoločný projekt pedagógov Základnej umeleckej školy Októbrová 32, v Prešove.

 
5.5.2021 | Pridal: Redakcia PIS | Kultúra a voľný čas | čítané: 315 krát