Sobota, 25. jún 2022
Meniny má Tadeáš, Olívia | zajtra Adriana

Vyberte sa do práce na bicykli a vyhrajte hodnotné ceny!

Mesto Prešov sa aj tento rok zapája do najväčšej kampane podporujúcej rozvoj udržateľnej mobility v mestách. Tohtoročným mottom súťaže Do práce na bicykli je: „Vezieme sa v tom spolu.“ Tímy sa môžu registrovať do 7. júna 2021.

Mesto Prešov sa prihlásilo do aktuálneho ročníka kampane Do práce na bicykli. Spolu so svojimi tímami sa môžu registrovať aj zamestnanci, ktorí majú v Prešove trvalé bydlisko, alebo do Prešova dochádzajú za zamestnaním. Tímy sa môžu registrovať až do 7. júna 2021.

Zaregistrovať sa je potrebné prostredníctvom webovej stránky: www.dopracenabicykli.eu.

Registrovať sa môžu 2 až 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií. Tie budú počas mesiaca jún dochádzať do zamestnania na bicykli a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Registrovať sa oplatí, hráte o skvelé ceny!
Vyhrať môžete elektrický bicykel, skladacie bicykle, mestské bicykle, praktické ultraľahké batohy, tričká, cykloprilby, zámky na bicykle, poukážky na nákup cyklopríslušenstva či rôzne darčekové kupóny.

Tri samosprávy, v ktorých sa do kampane zapojí viac ako 100 účastníkov, sú v hre o unikátne cyklostojiská.

Poďte aj vy do práce na bicykli, podporte v súťaži aj svoje mesto a vyhrajte!

„V Prešove je cyklistika mimoriadne obľúbeným športom. Neustále sa preto snažíme zlepšovať cyklistickú infraštruktúru a vytvárať vhodné podmienky na to, aby bol pohyb cyklistov v meste pohodlný a bezpečný. Naším cieľom je podporovať zdravý životný štýl obyvateľov Prešova, ale prispievať aj k trvalej udržateľnosti a propagovať ekologický spôsob dopravy, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová v súvislosti s registráciou prešovskej samosprávy do aktuálneho ročníka kampane

Vlani Prešovčania najazdili na bicykli do práce spolu viac ako 18 000 kilometrov počas 3522 jázd, vďaka čomu ušetrili 4981,16 kg CO2.

Najúspešnejším bol ročník 2018, kedy Prešovčania prešli 4242 jázd a najazdili rekordných, vyše 19-tisíc kilometrov.

Do práce na bicykli (DPNB) je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

Vyhlasovateľom súťaže je Národný cyklokoordinátor Peter Klučka, Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Koordinátorom a odborným garantom súťaže je občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.

Mohlo by Vás zaujímať
Bajkalská ulica bude dva dni uzavretá, obmedzenia sa týkajú aj MHD
V termíne od 1.6. do 2.6.2022 (streda a štvrtok), v čase od 7:00 hod. do 20:00 hod. je naplánovaná úplná uzávierka cesty na Bajkalskej ulici (pri kotolni). V uvedených časoch počas dvoch dní bude obmedzená aj premávka MHD.
Hlavná ulica bude cez víkend 4 hodiny uzavretá, MHD bude premávať po obchádzkovej trase
Hlavná ulica v Prešove bude v sobotu 11.6.2022, v čase od 19:00 do 23:00 hod. , kompletne uzavretá pre automobilovú a autobusovú dopravu. Všetky linky MHD budú v uvedenom čase presmerované na obchádzkovú trasu.
Tri linky MHD prechádzajú na prázdninový režim
Dopravný podnik mesta Prešov pristúpi od 13.6.2022 k mimoriadnej zmene režimu premávky troch liniek. Cieľom tohto opatrenia je predísť neplánovaným výpadkom spojov z dôvodu nedostatku vodičov MHD.
Radnica apeluje na používateľov zdieľaných bicyklov, aby sa správali zodpovedne. Úmyselné poškodenie bicykla môže vyjsť páchateľa draho
Mesto Prešov v spolupráci so spoločnosťou ANTIK Telecom s.r.o. v roku 2021 úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispievajú k zvýšeniu mobility obyvateľov a zároveň podporujú Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy. Verejné bicykle sa postupne tešia čoraz väčšej obľube a radnica preto počíta s ich prevádzkou aj v budúcnosti. Mesto však zároveň vyzýva všetkých používateľov, aby tieto bicykle nepoškodzovali a v prípade ak ľudia spozorujú podozrivú manipuláciu so zdieľaným bicyklom, aby neváhali kontaktovať políciu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK