Sobota, 25. jún 2022
Meniny má Tadeáš, Olívia | zajtra Adriana

Dopravný podnik mesta Prešov posilní školské spoje

Od pondelka 26.4.2021 budú premávať v rámci prešovskej MHD doplnené školské spoje. Pridané budú aj spoje dvoch bežných liniek. Zmeny budú platné počas celého pracovného týždňa.

Dopravný podnik mesta Prešov reaguje na návrat žiakov všetkých ročníkov základných škôl pridaním dvoch školských spojov. Pôjde o školský spoj F na trase: Teriakovce – Priečne – Soľnobanská – Solivarská – Pavla Horova – Laca Novomeského – Pod Šalgovíkom – Karpatská – Dopravný podnik – Duklianska – Nám. Kráľovnej pokoja – Mukačevská – Sabinovská a školský spoj P na trase: Limbová – Šebastovská – Nižnianska – Sibírska – Laca Novomeského – Solivarská – Švábska – Železničná stanica – Pod Kalváriou – Nám. Kráľovnej pokoja – ZŠ Prostějovská. Okrem toho budú posilnené vybrané popoludňajšie spoje liniek č. 13 a č. 46. Zmeny sa týkajú nasledujúceho týždňa od 26. do 30. apríla 2021. Kompletný prehľad školských spojov nájdete v prílohe.

Naďalej premávajú aj posilové spoje na linke č. 32 (7:10 Sibírska – Okružná a 13:57 Okružná – Sibírska) a č. 39 (7:18 Björnsonova – Sídlisko III).

V súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení a obnovovaním prezenčnej výučby na základných a stredných školách pripravuje DPMP zmenu režimu premávky z prázdninového režimu na režim pracovný deň – školský. Prechod na posilnený režim premávky si vyžaduje komplexné prípravy z personálneho a technického hľadiska, preto prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Predpokladaný termín zavedenia školského režimu premávky je 3. máj 2021. O zmenách v MHD budeme cestujúcich včas informovať.

Prílohy
Režim od 26.4.2021
pdf
282.1 kB
Mohlo by Vás zaujímať
Bajkalská ulica bude dva dni uzavretá, obmedzenia sa týkajú aj MHD
V termíne od 1.6. do 2.6.2022 (streda a štvrtok), v čase od 7:00 hod. do 20:00 hod. je naplánovaná úplná uzávierka cesty na Bajkalskej ulici (pri kotolni). V uvedených časoch počas dvoch dní bude obmedzená aj premávka MHD.
Hlavná ulica bude cez víkend 4 hodiny uzavretá, MHD bude premávať po obchádzkovej trase
Hlavná ulica v Prešove bude v sobotu 11.6.2022, v čase od 19:00 do 23:00 hod. , kompletne uzavretá pre automobilovú a autobusovú dopravu. Všetky linky MHD budú v uvedenom čase presmerované na obchádzkovú trasu.
Tri linky MHD prechádzajú na prázdninový režim
Dopravný podnik mesta Prešov pristúpi od 13.6.2022 k mimoriadnej zmene režimu premávky troch liniek. Cieľom tohto opatrenia je predísť neplánovaným výpadkom spojov z dôvodu nedostatku vodičov MHD.
Radnica apeluje na používateľov zdieľaných bicyklov, aby sa správali zodpovedne. Úmyselné poškodenie bicykla môže vyjsť páchateľa draho
Mesto Prešov v spolupráci so spoločnosťou ANTIK Telecom s.r.o. v roku 2021 úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispievajú k zvýšeniu mobility obyvateľov a zároveň podporujú Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy. Verejné bicykle sa postupne tešia čoraz väčšej obľube a radnica preto počíta s ich prevádzkou aj v budúcnosti. Mesto však zároveň vyzýva všetkých používateľov, aby tieto bicykle nepoškodzovali a v prípade ak ľudia spozorujú podozrivú manipuláciu so zdieľaným bicyklom, aby neváhali kontaktovať políciu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK