Piatok, 14. máj 2021
Meniny má Bonifác | zajtra Žofia

Vrbovské miniVetry ohlásili program a spustili predpredaj lístkov

So zlepšujúcou sa pandemickou situáciou uvažujú organizátori podujatí nad tým, ako by mohlo vyzerať festivalové leto. Po minuloročnej skúsenosti chce Braňo Jobus zopakovať Vrbovské miniVetry v pandemickej verzii Precceda + 999 návštevníkov. Na facebookovom profile festivalu uverejnil kompletný program, ktorý pripravil pre leto 2021 a spustil pred-predaj lístkov.

“Po zlepšení situácie v prvej vlne pandémie sa nám podarilo minulý rok usporiadať veľmi úspešný model, nazvaný Vrbovské miniVETRY. Vzhľadom k situácii, ktorá sa diala počas celého roka, sme s pánom Preccedom Húpacím Kónom ani na okamih nezatúžili po inej variante, ” hovorí Braňo Jo-bus. Nad vyšším počtom návštevníkov by v roku 2021 neuvažoval ani v prípade úplného zrušenia opatrení.

Návštevníci, ktorí úspešne absolvovali minuloročné podujatie, vedia, že sa na akcii podarilo dodržať všetky hygienické a bezpečnostné predpisy. S tým rátajú organizátori aj v roku 2021. Festival sa od svojej premiéry koná pod heslom: “Bezpečnosť pri zábave je dôležitejšia ako zábava samotná.” Nakoľko sa situácia mierne zlepšuje, rozhodli sa organizátori oznámiť dátum a program pripravovaného ročníka. Zároveň spustili predpredaj lístkov v obmedzenej kapacite 999 návštevní-kov.

“Veríme, že v letných mesiacoch budú povolené akcie do tisíc ľudí, pretože zlepšujúca sa pande-mická situácia a očkovanie nám dávajú letnú nádej, preto si dovoľujeme pozvať návštevníkov na Vrbovské miniVetry.” Tie sa uskutočnia 3.júla 2021 o 13. hodine a 14. minúte na futbalovom štadió-ne vo Vrbovom.

Novinka v programe s vynálezom od slovenských vedcov
Absolútnou novinkou v programe budú ozvučené rozprávky Readmio. Unikátna aplikácia ponúka stovky slovenských a svetových rozprávok, ktoré ožívajú, pretože pri ich čítaní zariadenie automa-ticky podfarbuje hlas hovoriaceho zábavnými zvukmi alebo hudbou. “Aktuálne v tejto aplikácii pub-likujem moje príbehy o Chrontulienke a najviac ma teší, že som do tých príbehov mohol zároveň nahrať zvuky a zložiť hudbu. Pre mňa je to splnený sen, pretože sa mi vďaka tejto aplikácii podarilo spojiť komponovanie hudby a písanie rozprávok do jedného uceleného diela, ” predstavuje Braňo Jobus novinku zo svojej tvorby, ktorá už je k dispozícii na bezplatné stiahnutie v App Store alebo Google Play. Jobusovky sa tak ocitli v dobrej spoločnosti stoviek domácich aj zahraničných rozprávok v inovatívnom prevedení. Ďalšou zaujímavosťou je, že rozpoznávanie hlasu vyvinuli slo-venskí vedci z Ústavu informatiky SAV.

Hudba aj obľúbené súťaže
Vrbovskí Víťazi vystúpia s Komorným orchestrom mesta Trenčín, s ktorým ste bratov Jóbusových mohli vidieť v minulotýždňovom vydaní relácie Klubtúra na Dvojke. Svoju účasť potvrdili už tradič-ne Chiki liki tu-a, Polemic, Sto Múch, Katarína Máliková a Blikajúci Dychový Hudobný Systém. V sprievodnom programe sú pripravené tiež obľúbené, recesistické súťaže Streľba z poplašnej pištole, Megalukostreľba, Veľká Vrbovská, Formula Nula a Džukebox Live.

Aj tento rok organizátori pripomínajú, že bezpečnosť pri zábave je dôležitejšia ako zábava samotná. Podujatie sa uskutoční s obmedzenou kapacitou pre tisíc ľudí. Lístky sú k dispozícii v predpredaji v sieti ticketlive.sk.

Foto: archív Vrbovské Vetry

Mohlo by Vás zaujímať
Život v GRIMMY počas pandémie
Áno, nič už nie je také ako bolo „predtým“. Aj nás zasiahla Covid-19 pandémia. Mali sme veľké plány na rok 2020, natrénované nové súťažné choreografie, super mixy, nové kostýmy a tešili sme sa na súťaže, vystúpenia, zahraničie, Galaprogram k 25.výročiu GRIMMY...
Areál Prešovskej univerzity zaplavili tisícky rozkvitnutých tulipánov
Takmer 6300 tulipánov, ktoré skrášľujú prostredie Prešovskej univerzity (PU) v Prešove, boli vysadené v rámci rozsiahlej úpravy Vysokoškolského areálu (VŠA). Výsledkom realizácie projektu je zlepšenie kvality mestského prostredia s dôrazom na budovanie prvkov zelenej infraštruktúry.
Čitatelia knižnice odkazujú: „Ďakujeme zdravotníci!“
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove v marci vyhlásila zbierku kníh pre zdravotníkov Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana Prešov. Odovzdanie prebehlo v stredu 14. apríla a nieslo sa v znamení nádeje v zdravšie zajtrajšky.
Galéria Caraffka opäť víta Prešovčanov explóziou farieb
Galéria v Caraffovej väznici otvorila opäť svoje brány pre všetkých návštevníkov a pokračuje v nedokončenej výstave. Čaká na vás explózia farieb a neobyčajný kultúrny zážitok.
OpenJazzFest sa vracia na Zelenú vodu v podobe 11.ročníka obľúbeného jazzového openair festivalu.
Priaznivci nielen jazzovej hudby sa tento rok predsa len dočkajú svojho obľúbeného festivalu.
Malý kúsok knižného raja
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove prežíva napriek neľahkým spoločenským okolnostiam úspešný rok. Získala podporu na jednu centrálnu budovu na Slovenskej ulici. Druhý malý zázrak sa prešovským knihovníkom podaril na Švábskej ulici, kde v spolupráci s ateliérom Mediči, zrekonštruovali zastaranú pobočku.
V Caraffke môžete vidieť to NAJ
Mestská galéria Garaffka pozýva všetkých Prešovčanov na výstavu "To NAJ z prác žiakov ZUŠ Októbrová 32, Prešov". Originálne výtvarné práce si môžu návštevníci pozrieť do 3. júna 2021.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Manažér relaxačného centra

Prijmeme do trvalého pracovného pomeru manažéra zabehnutého relaxačného centra. Znalosť účtovných postupov výhodou. Možný aj čiastočný úväzok. Životopis spolu so žiadosťou zasielajte len emailom. Nástup možný okamžite.

| cena: 750,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.