Piatok, 14. máj 2021
Meniny má Bonifác | zajtra Žofia

Prešovské dobrovoľnícke centrum má nové vedenie

Prešovské dobrovoľnícke centrum má od polovice marca novú predsedníčku. Jeho vedenie prebrala Petra Gerhartová, ktorá na tomto poste nahradila dlhoročnú predsedníčku, Julianu Hajdukovú. Prešovské dobrovoľnícke centrum však J. Hajduková neopúšťa úplne, ostáva členkou Rady PDC – o.z..

Petra Gerhartová

Prešovské dobrovoľnícke centrum za roky svojej existencie reflektovalo potreby ľudí v treťom sektore. Z pomáhajúcej, vzdelávacej a konzultačnej organizácie sa postupne vyprofilovala na občianske združenie zamerané na prácu s dobrovoľníkmi a pomoc pri spájaní dobrovoľníkov s organizáciou. „Tá práca nie je len moja zásluha, pretože všetci členovia Rady PDC – o.z. sa zapájali do procesu plánovania a aj realizácie. Organizovali sme okrúhle stoly, kde sme diskutovali o aktuálnych témach, čo výrazne pomohlo udržať našu činnosť na pulze doby, “ vysvetľuje Juliana Hajduková. Predsedníctvo od nej Petra Gerhartová prevzala na zasadnutí Valného zhromaždenia PDC o.z. , ktoré sa konalo 16. marca 2021.

Nová predsedníčka sa teší na spoluprácu založenú na osobnom prístupe
Nová predsedníčka centra, Petra Gerhartová má na starosti riadenie tímu, ktorý chce rozšíriť o nových členov. Plánuje tiež vytvárať nové projektové aktivity a dobrovoľnícke programy. Jej cieľom je tiež vybudovanie novej vizuálnej identity a ustálenie činností v dobrovoľníckom centre. „Mojim predsavzatím je prehĺbiť spoluprácu s mestom Prešov a mimovládnymi organizáciami v Prešovskom kraji. Dám si záležať na tom, aby sa myšlienka dobrovoľníctva dostala k širokej verejnosti, ktorej chcem ukázať, že dobrovoľníčenie má ktokoľvek na dosah. Na realizáciou svojich nápadov a vízií pre centrum sa už veľmi teším a verím, že ho vďaka tomu posuniem vpred, “ hovorí o svojich plánoch pre centrum Petra Gerhartová.

Petra Gerhartová sa svojej predchodkyni poďakovala za doterajšiu činnosť a vyzdvihla jej prínos pri zachovaní kontinuity krajského oceňovania dobrovoľníkov, Srdce na dlani, ako aj rozšírenie oceňovania na jednotlivcov a kolektívy, organizácie, firmy a školy, ale aj koordinátorov dobrovoľníkov. „Za 19. rokov oceňovania máme za sebou už strom dobrých skutkov, ktorý vyrástol zo sŕdc prajných a obetavých ľudí. V tomto roku to bude 20-te výročie Krajského Srdca na dlani Prešovského kraja a verím, že táto tradícia sa udrží. Veď poďakovať všetkým, ktorí menia svet k lepšiemu je veľmi potrebné, “ dodáva bývala predsedníčka Juliana Hajduková.

Petra Gerhartová vyštudovala Matematicko-fyzikálnu fakultu na Karlovej univerzite v Prahe. Niekoľko rokov pracovala v pražskej spoločnosti Deloitte Advisory s.r.o. , kde mala na starosti riadenie projektov a tímu v oblasti poradenstva pre zákazníkov z verejnej správy, finančného sektora, energetiky atď. Popri práci dobrovoľníčila v zariadení pre seniorov a Centre pre obnovu rodiny. Po návrate do Prešova v roku 2019 sa začala zaujímať o to, ako sa v oblasti dobrovoľníctva môže angažovať. Začala preto pôsobiť v PDC s cieľom hľadať a motivovať nových dobrovoľníkov. Po tom, ako sa zoznámila so samotnou organizáciou, s príležitosťami, ktoré ponúka, ako aj s pracovníkmi z iných mimovládnych organizácií či z mesta Prešov, sa pre dobrovoľníctvo sa doslova nadchla. Ponuku stať sa predsedníčkou centra preto nemohla odmietnuť.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj: Krčmy bojujú, nechcú to vzdať. Na otvorenie terás čaká takmer 60 %.
Uvoľňovanie opatrení je pre Slovensko dobrou správou a v Prazdroji veríme, že sa situácia bude naďalej zlepšovať do takej miery, aby podniky mohli čo najskôr otvoriť aspoň terasy.
Štatistický úrad SR bude od apríla zisťovať informácie o využívaní informačných technológií v domácnostiach
Štatistický úrad Slovenskej republiky informuje občanov, že od 15. apríla 2021 sa na Slovensku uskutoční Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov. Zisťovanie bude prebiehať do konca júla.
V Prešove pribudlo 25 nových stromov vďaka aktivite obyvateľov mesta
Prešovčania realizovali s príchodom jari vo vlastnej réžii výsadbu 25 stromov pod Keratsínskym námestím na sídlisku Sekčov.
Začína sa asistované sčítanie obyvateľov
Historicky prvé plne elektronické Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 sa dostáva do poslednej zberovej fázy. Asistované sčítanie je určené primárne pre digitálne vylúčených obyvateľov, ktorí nevedia pracovať s technológiami, nemajú prístup na internet alebo sa nemohli sčítať počas online samosčítania do konca marca 2021.
Projekt DIKY MOC za pomoc zoznámil s modernými technológiami viac ako 40 seniorov v Prešove
Celoslovenský projekt zameraný na sociálnu inklúziu a medzigeneračnú spoluprácu v oblasti nových médií a informačno-komunikačných technológií s názvom „DIKY MOC za pomoc“ zaujal aj prešovských seniorov. Vyše 40 z nich sa zoznámilo s modernými technológiami a naučili sa, ako ovládať mobil, televízor či počítač.
Už o 2 mesiace sa zmenia podmienky pre nákupy z tretích krajín
Už len dva mesiace si môžu zákazníci objednať tovar z tretích krajín bez toho, aby ho museli povinne precliť a zaplatiť daň z pridanej hodnoty (DPH), ak je hodnota zásielky nižšia ako 22 eur. Na výhodnejšie nákupy z čínskych e-shopov, či USA majú čas už len do 1. júla tohto roka. Od tohto dátumu vstúpia do platnosti nové pravidlá v rámci celoeurópskeho projektu eCommerce. Finančná správa podá pri preclievaní klientom pomocnú ruku a pracuje na tom, aby novinky zvládli čo najjednoduchšie.
Ochrana najzraniteľnejších počas asistovaného sčítania
Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR v spolupráci so Štatistickým úradom SR prináša základné informácie a odporúčania ako sa nestať obeťou alebo potenciálnou obeťou falošných asistentov sčítania v období od 1. 4. do 31. 10. 2021.
Inzercia
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Manažér relaxačného centra

Prijmeme do trvalého pracovného pomeru manažéra zabehnutého relaxačného centra. Znalosť účtovných postupov výhodou. Možný aj čiastočný úväzok. Životopis spolu so žiadosťou zasielajte len emailom. Nástup možný okamžite.

| cena: 750,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.