Pondelok, 24. január 2022
Meniny má Timotej | zajtra Gejza

Mesto Prešov rozšíri regulované parkovanie do ďalších zón, pribudnú aj nové parkovacie automaty

V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudnú v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Pôjde o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. V tom istom mesiaci mesto osadí aj nové parkovacie automaty na najvyťaženejších miestach v zónach č. 1 a 2.

Novozavedený systém regulovaného parkovania v meste Prešov vstúpil do platnosti 1. januára 2021. Jeho súčasťou je aj úplne nové technické vybavenie parkovísk. Zatiaľ je v prevádzke 10 parkovacích automatov, ku ktorým v priebehu mesiaca jún pribudne ďalších 17. Nové automaty budú rozmiestnené v závislosti od vyťaženosti jednotlivých ulíc v rámci spoplatnených zón č. 1 a 2. „Výhodou nových parkovacích automatov je, že okrem mincí akceptujú aj platobné karty. Okrem toho sú aj ekologické, pretože sú napájané pomocou solárnych panelov, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.“

Mesto Prešov v týchto dňoch podpísalo zmluvu na nákup 25 nových parkovacích automatov, pričom zostávajúcich 8 kusov bude dodaných v roku 2022. Parkovacie automaty dodá firma EEI s.r.o. , ktorá sa stala víťazom verejného obstarávania. Cena 25 automatov je 157.800 eur s DPH. V tejto sume je zahrnuté aj osadenie parkovacích automatov. Prevádzka parkovacieho systému bude naďalej plne v réžii mesta Prešov. Nové parkovacie automaty budú identické ako prvých 10 modelov a vodičom ponúknu možnosť hotovostnej aj bezhotovostnej - bezkontaktnej platby kartou. Parkovací lístok bude viazaný na evidenčné číslo vozidla (EČV), ktoré vodič zadá priamo na klávesnici automatu.

Ďalšou novinkou v rámci prešovského systému regulovaného parkovania, ktorá vstúpi do platnosti začiatkom júna bude zavedenie zóny č. 3, v ktorej bude spolu 563 parkovacích miest (z toho 538 pre rezidentov) a časti zóny č. 4, kde bude spolu 36 parkovacích miest (všetky budú určené pre rezidentov). Obyvatelia tejto lokality si budú môcť požiadať o vydanie virtuálnej rezidentskej parkovacej karty od 14. mája 2021. Viac informácií nájdete tu:

https://www.presov.sk/zriadenie-parkovacej-karty.html

Zoznam ulíc s regulovaným parkovaním v zónach č. 3 a 4 od júna 2021:

Súvisiace články
12.4.2021 V modrom pásme R bude platiť nový cenník jednorazového parkovania
Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK