Streda, 21. apríl 2021
Meniny má Ervín | zajtra Slavomír

Prešovskí volejbalisti opäť bližšie k cennému kovu

V druhom zápase série o 3. miesto v extralige mužov vyhrali volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov vo východniarskom derby nad VK KDS-Šport Košice 3:2 a v sérii o bronz, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, sa ujali vedenia 2:1. Štvrtý zápas je na programe v stredu 7. apríla o 19.00 v Košiciach.

Priebeh stretnutia
Prešov začal raketovo, v prvom sete nedal hosťom šancu a vyhral 25:13. Druhý set sa vyvíjal lepšie pre Košičanov, ktorí vyhrávali 14:6 a 19:11. Domáci však znižovali manko, pri Sopkovom servise znížili zo 14:21 na 19:21 a dostali sa do hry. Košice ešte viedli 23:19, ale domáci otočili na 24:23 a napokon vyhrali takmer stratený set 26:24. Tretí set bol vyrovnaný a v koncovke ho pre seba získali Košičania (22:25). Hostia ožili, boli lepší aj v štvrtom sete a vyrovnali na 2:2. V tajbrejku si Prešov hneď v úvode vypracoval vedenie a nepustil ho do konca. Piaty set vyhral domáci 15:10 a v sérii vedú 2:1.
Prešov potiahol opäť Lukasz Szarek, ktorý zaznamenal 27 bodov (3 bloky). Domáci mali až 17 blokov, po tri okrem Szareka aj Mudo, Ivo Mikovčík a Ľuboš Macko. Rovnako 27 bodov si pripísal aj košický univerzál Patrik Lamanec, smečiar Lukáš Smolej 20.

Hráči zápasu: Lukasz Szarek (Prešov) - Lukáš Smolej (Košice)

Marek Kardoš, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Bolo to viac vybojované ako vyhrané. Osobne si myslím, že sme dnes zo zóny 4 nehrali veľmi dobre. Našťastie nám tam v tajbrejku zahral Miško Hudák výborne. Trápime sa v zóne 4, nie je to ono a zbytočne vznikajú nedorozumenia v príjme. Už 8 mesiacov robíme na zóne zodpovednosti, na preberaní priestoru jeden za druhého a robíme to, ale nie vždy. A táto disciplinovanosť, to je najväčší rozdiel. Napríklad Košice boli dnes disciplinované a celkovo hrajú disciplinovane. My sme veľmi dobre začali brániť v piatom sete a to bol kľúč.“

Richard Vlkolinský, tréner VK KDS Šport Košice: „Tak, pravdupovediac čísla som nevidel, takže vlastne nejaký taký relevantný, presný výstup toho, že by som okomentoval zápas asi by nebol presný. Ja sa na to pozerám skôr z emočného hľadiska a to je to, že tá daň za ten volejbal, ktorý sa snažíme hrať, variabilný a s perspektívou nejakou si vyberá nejakú tú daň. Takto by som to. Volejbal, ktorý hrávame s nejakou perspektívou s nejakou budúcnosťou a niečím, si vyberá určitú daň. Tak by som povedal, bodka. Nemám príliš toho čo, že by som hráčov hanil, alebo aj veľmi chválil. Je to také medzi tými množstvo hlúpostí, ktoré robia a množstve veľmi dobrých vecí, ktoré spravili. Je to taký priemer, ale vyúsťuje vlastne v to, že v ten rozhodujúci moment strácame. Takže bodka. A, v podstate skúsime ten zápas hodiť za hlavu. Ja to vnímam viac tých pozitívnejších vecí, ktoré som tam videl z titulu mojich hráčov. Pozitívnejšie veci. A ten negatívny skúsime hodíme za hlavu a séria sa sťahuje ku nám a pokračuje sa.“

Rozhodovali: J. Mokrý, P. Höger, I. Hudák, P. Dunčko

Fotografie - autor: Daniel Kohani

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov je o krok bližšie k štartu hokejovej extraligy na zrekonštruovanom zimnom štadióne
Mestská rada schválila návrh Memoranda o spolupráci pri zabezpečení hokejovej extraligy v Prešove. Najvyššia hokejová súťaž v SR by sa mohla hrať na prešovskom zimnom štadióne už v najbližšej sezóne 2021/2022. Návrh memoranda bude koncom apríla predložený do mestského zastupiteľstva.
Prešovskí volejbalisti bronzoví
Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov obsadili v slovenskej extralige tretie miesto, keď v sobotňajšom rozhodujúcom piatom zápase play off zdolali VK KDS-Šport Košice 3:0 a sériu hranú na tri víťazstvá vyhrali 3:2. Prešovčania získali tretí bronz v extralige (predtým v rokoch 2004 a 2017).
Prešovskí volejbalisti vybojovali štvrtý Slovenský pohár
Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov štvrtýkrát v histórii získali Slovenský pohár a po prvý raz novú Trofej Štefana Pipu. V stredajšom Superfinále v Nitre zvíťazili Prešovčania po veľkej dráme 3:2 nad hráčmi TJ Slávia Svidník, keď predtým prišli o náskok 2:0 a v tajbrejku odvrátili jeden mečbal.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.