Piatok, 14. máj 2021
Meniny má Bonifác | zajtra Žofia

Prešovský Slovenský Červený kríž si prevzal ocenenie Dobrovoľník roka 2020. Ocenenie im odovzdala primátorka Prešova, Andrea Turčanová.

Slovenský Červený kríž územný spolok Prešov patrí medzi desiatku ocenených v národnom oceňovaní Dobrovoľník roka, ktoré organizuje CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum v spolupráci s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií a krajskými dobrovoľníckymi centrami. Tento rok bolo na ocenenie naprieč Slovenskom nominovaných celkovo 287 dobrovoľníkov a projektov.

Prešovské dobrovoľnícke centrum, ktoré organizuje oceňovanie dobrovoľníkov s názvom Krajské Srdce na Dlani, posunulo z celkového počtu 11 ocenených v krajskom kole, 5 finalistov do národného kola. „V silnej konkurencii 60-tich nominácií na národnej úrovni, bola úspešná len jedna nominácia z Prešovského kraja – Slovenský Červený kríž. Jedna nominácia bola v užšom výbere, čo vnímame rovnako pozitívne, " vysvetľuje Juliana Hajduková, predsedníčka hodnotiacej komisie Krajského Srdca na Dlani.

Nielen za pomoc, ale za šírenie dobra
Držitelia národných cien boli vyhlásení na tradičnom slávnostnom podujatí, ktoré sa pre pandémiu uskutočnilo online. Cenu si preto ocenený SČK prevzal z rúk prešovskej primátorky až v utorok 30. marca. „Toto ocenenie je odrazom náročnej, no ušľachtilej práce, ktorú robí Slovenský Červený kríž – územný spolok Prešov pre Prešovčanov a všetkých ľudí v núdzi. Veľmi si vážim ich nenahraditeľnú pomoc počas súčasnej pandemickej situácie, keď je našou prioritou chrániť zdravie tých najzraniteľnejších, našich seniorov. Táto práca vyžaduje celého človeka, množstvo času, no najmä, lásku v srdci, “ uviedla na slávnostnom odovzdávaní primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová.

Slovenský Červený kríž cenu získal za pomoc v krízovej situácii po výbuchu bytovky na ul. Mukačevskej 7 v Prešove 6. decembra 2019, ale aj za pomoc počas pandémie Covid-19. „Práca SČK – územného spolku Prešov okrem samotnej pomoci spočíva aj v šírení dobra všade navôkol. Presvedčili sme sa o tom aj pri zotavovaní sa z nešťastia, ktoré nás postihlo v decembri 2019 na Mukačevskej ulici. Práve pri tejto ťažkej skúške, ktorej mesto Prešov čelilo, spoznalo celé Slovensko silu dobra a spolupatričnosti, “ dodala Turčanová.

Pomoc ľuďom, ktorí sú na to odkázaní
Cenu si z rúk primátorky prevzala samotná riaditeľka SČK, Beáta Jakubčová. „Ocenenie Srdce na dlani 2020 pre nás znamená obrovský dar, pokoru, povzbudenie do ďalšej práce s dobrovoľníkmi pri nových aktivitách, ktoré nám život prinesie. Chceme pokračovať v našej práci a naďalej prosiť ostatných o pomoc, aby sme my mohli pomáhať tým, ktorí sú na našu pomoc odkázaní. Hodnota človeka nie je v tom, čo urobí pre seba, ale pre iných, “ uviedla Jakubčová. Aktuálne SČK pomáha pri prihlasovaní na očkovanie, nákupe liekov, potravín a zabezpečení obedov pre občanov, ktorí sú v karanténe a po prepustení z nemocnice do domáceho liečenia po prekonaní ochorenia COVID-19. Dobrovoľníci SČK pomáhajú pri upratovaní a príprave jedálne na podávanie stravy pre dôchodcov.

Srdce na dlani je ocenenie výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, jednotlivcov aj kolektívov za ich dobrovoľné aktivity uskutočňované v prospech iných v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, zdravia, kultúry, umenia, výchovy, vzdelávania a i. , vykonávané bez nároku na finančnú odmenu alebo akýkoľvek honorár. Rovnako je aj ocenením výnimočných projektov, ktoré svojím poslaním menia veci k lepšiemu.

Viac informácií nájdete

Prešovské dobrovoľnícke centrum
https://www.dobrovolnictvopo.sk/

Srdce na dlani:
https://www.srdcenadlani.sk/

CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum:
http://www.dobrovolnictvo.sk/profile/ngo/9

Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií:
https://www.dobrovolnickecentra.sk/sk/

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovské dobrovoľnícke centrum má nové vedenie
Prešovské dobrovoľnícke centrum má od polovice marca novú predsedníčku. Jeho vedenie prebrala Petra Gerhartová, ktorá na tomto poste nahradila dlhoročnú predsedníčku, Julianu Hajdukovú. Prešovské dobrovoľnícke centrum však J. Hajduková neopúšťa úplne, ostáva členkou Rady PDC – o.z..
Prazdroj: Krčmy bojujú, nechcú to vzdať. Na otvorenie terás čaká takmer 60 %.
Uvoľňovanie opatrení je pre Slovensko dobrou správou a v Prazdroji veríme, že sa situácia bude naďalej zlepšovať do takej miery, aby podniky mohli čo najskôr otvoriť aspoň terasy.
Štatistický úrad SR bude od apríla zisťovať informácie o využívaní informačných technológií v domácnostiach
Štatistický úrad Slovenskej republiky informuje občanov, že od 15. apríla 2021 sa na Slovensku uskutoční Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov. Zisťovanie bude prebiehať do konca júla.
V Prešove pribudlo 25 nových stromov vďaka aktivite obyvateľov mesta
Prešovčania realizovali s príchodom jari vo vlastnej réžii výsadbu 25 stromov pod Keratsínskym námestím na sídlisku Sekčov.
Začína sa asistované sčítanie obyvateľov
Historicky prvé plne elektronické Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 sa dostáva do poslednej zberovej fázy. Asistované sčítanie je určené primárne pre digitálne vylúčených obyvateľov, ktorí nevedia pracovať s technológiami, nemajú prístup na internet alebo sa nemohli sčítať počas online samosčítania do konca marca 2021.
Projekt DIKY MOC za pomoc zoznámil s modernými technológiami viac ako 40 seniorov v Prešove
Celoslovenský projekt zameraný na sociálnu inklúziu a medzigeneračnú spoluprácu v oblasti nových médií a informačno-komunikačných technológií s názvom „DIKY MOC za pomoc“ zaujal aj prešovských seniorov. Vyše 40 z nich sa zoznámilo s modernými technológiami a naučili sa, ako ovládať mobil, televízor či počítač.
Už o 2 mesiace sa zmenia podmienky pre nákupy z tretích krajín
Už len dva mesiace si môžu zákazníci objednať tovar z tretích krajín bez toho, aby ho museli povinne precliť a zaplatiť daň z pridanej hodnoty (DPH), ak je hodnota zásielky nižšia ako 22 eur. Na výhodnejšie nákupy z čínskych e-shopov, či USA majú čas už len do 1. júla tohto roka. Od tohto dátumu vstúpia do platnosti nové pravidlá v rámci celoeurópskeho projektu eCommerce. Finančná správa podá pri preclievaní klientom pomocnú ruku a pracuje na tom, aby novinky zvládli čo najjednoduchšie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Manažér relaxačného centra

Prijmeme do trvalého pracovného pomeru manažéra zabehnutého relaxačného centra. Znalosť účtovných postupov výhodou. Možný aj čiastočný úväzok. Životopis spolu so žiadosťou zasielajte len emailom. Nástup možný okamžite.

| cena: 750,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.