Pondelok, 24. január 2022
Meniny má Timotej | zajtra Gejza

Mesto Prešov odpustí poplatky prevádzkovateľom letných terás aj v tomto roku

Majitelia kaviarní a gastro prevádzok v Prešove môžu požiadať o umiestnenie sezónnych letných terás už teraz. Vopred sa tak môžu pripraviť na otvorenie exteriérových sedení, ktorému však musí predchádzať uvoľnenie protipandemických opatrení zo strany štátu. Mesto Prešov odpustí podnikateľom poplatky za umiestnenie terás aj v nadchádzajúcej sezóne.

Nepriaznivá epidemiologická situácia na Slovensku a s ňou súvisiace obmedzenia zatiaľ neumožňujú podnikateľom otvoriť gastro prevádzky, ktoré momentálne fungujú len ako výdajne jedla. Záujemcovia, ktorí sa pripravujú na otvorenie letných terás či sedení na území mesta Prešov však môžu podať žiadosť o ich umiestnenie už teraz. Prešovská radnica je pripravená opäť podať pomocnú ruku všetkým majiteľom a prevádzkovateľom letných terás. „Mnohí podnikatelia z gastro priemyslu boli nútení počas tohto náročného obdobia zrušiť svoje prevádzky. Všetkých majiteľov a prevádzkovateľov kaviarní či reštaurácií, ktorí to nevzdali a stále čakajú na uvoľnenie opatrení, chcem preto ubezpečiť, že mesto Prešov k nim bude ústretové. Už teraz môžu počítať s tým, že aj tento rok im odpustíme všetky poplatky za umiestnenie terás,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

 

Ako podať žiadosť o umiestnenie letných sedení alebo terás na území mesta Prešov

Mesto Prešov oznamuje všetkým záujemcom o umiestňovanie sezónnych letných exteriérových sedení a terás pre poskytovanie služieb občanom a návštevníkom mesta Prešov pre letnú sezónu 2021, aby žiadosť bola podaná minimálne 30 dní pred požadovaným termínom užívania verejného priestranstva. Žiadosť o povolenie je možné podať prostredníctvom Kancelárie prvého kontaktu na Jarkovej ulici 26 v Prešove, resp. elektronicky. K žiadosti je potrebné priložiť požadované podklady. Formulár žiadosti sa nachádza na web stránke mesta Prešov:

https://www.presov.sk/povolenie-na-zvlastne-uzivanie-miestnych-komunikacii-umiestnovanie-prenosnych-a-docasnych-zariadeni-na-plochach-vo-vlastnictve-mesta-presov-clanok/mid/312997/.html.

Podmienkou pre vydanie rozhodnutia na zvláštne užívanie miestnych komunikácii, alebo povolenia na osobitné užívanie (záberu) verejného priestranstva) na území mesta Prešov na plochách – pešia zóna, námestia, chodníky, spevnené plochy vo vlastníctve mesta, ktoré vydáva v zmysle platnej legislatívy Mesto Prešov, MsÚ v Prešove, Odbor životného prostredia a dopravnej infraštruktúry, vykonávajúci kompetencie cestného správneho orgánu pre miestne a účelové komunikácie v zmysle zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon) v Centrálnej pamiatkovej zóne, je potrebné doložiť súhlasné stanovisko Krajského pamiatkového úradu v Prešove s podmienkami pre umiestnenie sezónneho letného exteriérového sedenia.

Pri umiestnení sezónnych letných exteriérových sedení a terás na súkromných pozemkoch pre letnú sezónnu 2021 je potrebné požiadať o povolenie v Centrálnej pamiatkovej zóne – Krajský pamiatkový úrad v Prešove a MsÚ Prešov, Odbor územného rozvoja, architektúry a výstavby. Na ostatných súkromných plochách na území mesta je potrebné požiadať o povolenie len MsÚ Prešov, Odbor územného rozvoja, architektúry a výstavby.

Takýto charakter prenosných a dočasných zariadení sezónnych letných exteriérových sedení a terás sa neumiestňuje od 15.11. do 15.03. príslušného roku z dôvodu zimnej údržby. Žiadatelia o umiestnenie exteriérových sedení musia mať voči mestu Prešov vyrovnané všetky pohľadávky.

Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK