Sobota, 27. november 2021
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Pozor na podvodníkov

Polícia v okrese Prešov len počas utorka (23.03.2021) prijala dve trestné oznámenia vo veci podozrenia z trestného činu podvodu.

Ide o prípady, kedy sa páchateľ snažil okradnúť dotknutých obyvateľov o značné čiastky peňazí. Oznámenia rovnakého typu v poslednom období zaznamenávame častejšie.

Občania prišli o svoje finančné prostriedky na účtoch v súvislosti s platbou poštovného v prospech napr. pošty alebo inej kuriérskej spoločnosti. Mailom im bola zaslaná výzva na platbu, ohľadom balíčka, ktorý občan očakáva. Je potrebné len zaplatiť poplatok (napr. vo výške 1,99, -Eur alebo inej nízkej sumy) a balíček bude občanovi doručený. Email je označený logom spoločnosti, avšak pri pozornom prečítaní je možné zistiť, že emailová adresa odosielateľa obsahuje doménu s označením cudzieho štátu. Občan po otvorení mailu vyplní formulár, ktorým poskytne páchateľovi údaje zo svojej platobnej karty! Ide o číslo karty, dátum exspirácie karty a CVV kód. Podvodným konaním páchateľ docieli to, že zadaním určeného bezpečnostného kódu občanom do formulára, takto sám občan umožní páchateľovi pridať platobnú kartu do aplikácie vo svojom zariadení a následne z nej vykonávať ďalšie úhrady!

Boli zaznamenané prípady, kedy odosielateľom týchto mailov bola Finančná správa, ktorá údajne občanovi posiela daňový preplatok. Aj v tomto prípade však ide o snahu vylákať od občana peniaze z jeho účtu pod zámienkou zaslania preplatku dane.

Upozorňujeme, že dotknuté spoločnosti nikdy svojim klientom neposielajú email s požiadavkou úhrady poštovné takouto formou, alebo aby od nich žiadali identifikačné údaje z ich platobných kariet. Ide o podvodné konanie. Polícia preto odporúča občanom, aby neotvárali mailovú poštu podobného typu a v žiadnom prípade neposkytovali identifikačné údaje svojej platobnej karty, pokiaľ nemajú istotu s kým komunikujú.

Mohlo by Vás zaujímať
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK