Pondelok, 17. január 2022
Meniny má Nataša | zajtra Bohdana

Údržba brehov riek Torysa a Sekčov

V rámci preventívnych opatrení na ochranu pred povodňami prechádzajú v týchto dňoch brehy dvoch prešovských riek rozsiahlou údržbou. Cieľom je odstránenie náletových drevín a krovín, ktoré lemujú korytá Torysy a Sekčova.

V zmysle zákona o vodách musia byť zabezpečené prietokové kapacity korýt riek ako ochrana pred povodňami. „Mesto Prešov dlhodobo upozorňuje na dôležitosť realizácie protipovodňových opatrení v okolí riek Torysa a Sekčov. Som rada, že Slovenský vodohospodársky podnik, š.p. zareagoval na naše opakované výzvy a začal s potrebnou údržbou bezprostredného okolia oboch tokov na území mesta, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Nevyhnutný výrub náletových drevín na brehoch Torysy sa aktuálne realizuje v úseku od mosta na Bajkalskej ulici smerom na Sídlisko II a potrvá až do konca marca. Po skončení vegetačného obdobia, ktoré trvá od 1. apríla do 30. septembra, bude údržba brehov prešovských riek pokračovať v ďalších častiach mesta. Celková dĺžka vyčistených úsekov na brehoch Torysy bude približne 6 kilometrov. V rámci vodného toku Sekčov ide o úsek v dĺžke viac ako 2 kilometre. Okrem preventívnej ochrany pred povodňami pomôžu tieto opatrenia predchádzať aj škodám na mestskom či súkromnom majetku.

Pri realizácii výrubu sú v maximálnej možnej miere chránené ostávajúce brehové porasty ako aj sprievodná zeleň. Odstránené náletové dreviny sú dočasne umiestňované v okolí oboch riek. V mesiacoch apríl a máj 2021 bude prebiehať štiepkovanie tejto biomasy na nábreží rieky Torysa.

Mohlo by Vás zaujímať
Technické služby mesta Prešov začínajú s distribúciou kalendárov a vriec na rok 2022
Technické služby mesta Prešov (TSmP) budú od 20.12.2021 do rodinných domov distribuovať kalendár na rok 2022. Okrem termínov vývozu triedeného odpadu v ňom obyvatelia nájdu aj informácie zamerané na tému zálohovania a správneho triedenia odpadov.
Golužu nahradí v Tatrane Prešov bývalý slovenský reprezentant
Chorvátsky tréner Slavko Goluža po 4,5 roku skončil pri kormidle hádzanárov Tatrana Prešov. Vo funkcii ho nahradí Radoslav Antl st. s asistentom Marekom Gernátom, ktorý doteraz pôsobil pri mládeži Tatrana. Prešovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Postmodern Jukebox v Prešove
V prešovskom Čiernom orle vystúpi v júni 2022 výnimočné hudobné zoskupenie amerických umelcov v rámci svetového The Grand Reopening Tour.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK