Štvrtok, 07. júl 2022
Meniny má Oliver | zajtra Ivan

Čiastočné uzávierky komunikácií na Sídlisku III

Mesto Prešov vydalo povolenie na vykonanie čiastočnej uzávierky miestnych komunikácií na uliciach Vlada Clementisa, Matice slovenskej, Volgogradská, Mukačevská, Prostějovská, Antona Prídavku, Mirka Nešpora, Tomášikova, Bajkalská a Šmeralova. Dôvodom je plánované uloženie optickej siete na Sídlisku III.

Na viacerých komunikáciách na Sídlisku III. budú v najbližších mesiacoch prebiehať výkopové práce, ktoré si vyžiadajú čiastočné uzávierky ulíc v období od 15.03.2021 do 15.11.2021. Práce bude realizovať súkromný provider v niekoľkých samostatných úsekoch v dĺžke od 10 do 50 metrov za účelom uloženia optickej siete. V čase uzávierky jednotlivých komunikácií pribudne pri uzavretých úsekoch dočasné dopravné značenie.

V častiach, kde dôjde k znečisteniu alebo poškodeniu miestnych komunikácií, verejného priestranstva a verejnej zelene, je zhotoviteľ povinný bezodkladne a na vlastné náklady zabezpečiť ich opravu a odstránenie vzniknutých závad. Čiastočné uzávierky sa týkajú ulíc Vlada Clementisa, Matice slovenskej, Volgogradská, Mukačevská, Prostějovská, Antona Prídavku, Mirka Nešpora, Tomášikova, Bajkalská a Šmeralova.

Mohlo by Vás zaujímať
Hlavná ulica bude cez víkend 4 hodiny uzavretá, MHD bude premávať po obchádzkovej trase
Hlavná ulica v Prešove bude v sobotu 11.6.2022, v čase od 19:00 do 23:00 hod. , kompletne uzavretá pre automobilovú a autobusovú dopravu. Všetky linky MHD budú v uvedenom čase presmerované na obchádzkovú trasu.
Tri linky MHD prechádzajú na prázdninový režim
Dopravný podnik mesta Prešov pristúpi od 13.6.2022 k mimoriadnej zmene režimu premávky troch liniek. Cieľom tohto opatrenia je predísť neplánovaným výpadkom spojov z dôvodu nedostatku vodičov MHD.
Radnica apeluje na používateľov zdieľaných bicyklov, aby sa správali zodpovedne. Úmyselné poškodenie bicykla môže vyjsť páchateľa draho
Mesto Prešov v spolupráci so spoločnosťou ANTIK Telecom s.r.o. v roku 2021 úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispievajú k zvýšeniu mobility obyvateľov a zároveň podporujú Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy. Verejné bicykle sa postupne tešia čoraz väčšej obľube a radnica preto počíta s ich prevádzkou aj v budúcnosti. Mesto však zároveň vyzýva všetkých používateľov, aby tieto bicykle nepoškodzovali a v prípade ak ľudia spozorujú podozrivú manipuláciu so zdieľaným bicyklom, aby neváhali kontaktovať políciu.
Prešovská MHD prechádza od 1. júla na prázdninový režim
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že s príchodom letných prázdnin bude aj prešovská MHD premávať podľa cestovného poriadku platného pre prázdniny.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK