Utorok, 15. jún 2021
Meniny má Vít | zajtra Blanka, Bianka

V kvalifikácií na ME 2021 vo volejbale chlapcov U17 v Zadare traja Prešovčania

Kým muži VK MIRAD UNIPO Prešov čakajú na štart svojej semifinálovej série play-off a dohrávku turnaja o Slovenský pohár, mládežníci už majú zahraničné povinnosti. Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie do 17 rokov Rastislav Filípek po dvoch zrazoch v Trenčíne nominoval na kvalifikáciu Majstrovstiev Európy v chorvátskom Zadare až troch kadetov prešovského klubu.

RD U17 pred Zadarom
RD U17 pred Zadarom

Pavol Anderko, Alexander Marcinko a Róbert Pijaček sa z dôvodu pandémie pripravovali individuálne pod dohľadom trénera Erika Digaňu a ten zhodnotil ich šance. „Pracovali sme s chlapcami v možnostiach, ktoré dovolila aktuálna situácia. Dvaja z nominovaných boli minulý rok u mňa na škole v športovej príprave a sú evidovaní aj v kádri mužov, kde absolvovali niekoľko tréningov. S ohľadom na prísne epidemické opatrenia a funkcionárske nariadenia, ktoré sa menia z hodiny na hodinu, to vidmi optimisticky. Poznám viacerých hráčov z nominácie. Sú to dobrí chalani a správne povahy. Keď ich nebude limitovať hlava, tak verím, že postúpia.“

Slovenských chlapcov čakajú v trojčlennej A-skupine kvalifikácie súboje s domácimi Chorvátmi a Slovincami. Víťaz turnaja postúpi priamo na šampionát do Albánska (10. - 18. júla 2021), do záverečnej II. fázy kvalifikácie (6. - 9. mája2021) preniknú zo zóny MEVZA ďalší štyria v konečnom poradí (tímy na 2. - 5. mieste).

Nominácia reprezentácie SR chlapcov do 17 rokov (roč. nar. 2005 a mladší) na turnaj zonálnej I. fázy kvalifikácie ME 2021 v chorvátskom Zadare (12. - 14. 3.): Lukáš Hlaváč, Matej Sýkora (obaja ŠVK Tatran Banská Bystrica), Adam Nemergut, Šimon Reľovský (obaja VKM Stará Ľubovňa), Jakub Brzáč, Tomáš Badáň (obaja VK OSMOS Prievidza), Pavol Anderko, Alexander Marcinko, Róbert Pijaček (všetci VK MIRAD UNIPO Prešov), Šimon Spišský (VK Junior 2012 Poprad), Branislav Skasko (TJ Slávia Svidník), Daniel Stríž (VKP Bratislava)

Realizačný tím:
tréner: Rastislav Filípek
asistenti trénera: Marek Kseňák, Daniel Bruch
asistent trénera a manažér tímu: Martin Májek
fyzioterapeutka: Daniela Chymičová

Zloženie skupín chlapcov U17 v Zadare:
A-skupina: Chorvátsko, SLOVENSKO, Slovinsko
B-skupina: Česko, Maďarsko, Rakúsko, Izrael

Program chlapcov SR U17 v A-skupine:
piatok 12. 3. : SLOVENSKO - Slovinsko (14.00), Chorvátsko - SLOVENSKO (17.30)

Alexander Marcinko

Alexander Marcinko
Pavol Anderko

Pavol Anderko
Róbert Pijaček

Róbert Pijaček
Mohlo by Vás zaujímať
Prešov Karate Kids nezaháľali ani počas korona pauzy.
Aj keď od októbra 2020 došlo k uzavretiu športovísk v podstate až do dnešných dní, členovia Karate klubu Junior Prešov nezaháľali ani počas zúriacej pandémie. Okrem pravidelných ONLINE tréningov, ktoré mali deti z klubu k dispozícii zdarma, viaceré z úspešných PRESOV KARATE KIDS súťažili aj na čím ďalej častejšie sa vyskytujúcich ONLINE súťažiach.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.