Nedeľa, 14. august 2022
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

50 ton vyzbieraných vrchnákov ako pomoc pre malého Alexa

Prešovský mestský úrad sa zapája do zbierky plastových vrchnákov pre chorého chlapca, ktorý potrebuje nákladnú liečbu. Zbierať vrchnáky a pomôcť tak Alexovi z Prešova však môže úplne každý.

Alex sa narodil pred deviatimi rokmi. Na svet však prišiel veľmi skoro – už v 29. týždni tehotenstva jeho mamy. To je dôvod prečo ho celý život sprevádza veľké množstvo diagnóz. Alex má poškodený zrakový nerv a trpí detskou mozgovou obrnou v kvadruparetickej forme, čo znamená že má čiastočne ochrnuté všetky štyri končatiny. Alex preto nemôže chodiť a hrať sa tak ako jeho rovesníci. Už od malička však cvičí so svojou mamou a vďaka rôznym rehabilitáciám a terapiám pomaly napreduje.

Dobrí ľudia už šiesty rok zbierajú pre Alexa plastové vrchnáky, ktoré sa následne vykupujú a recyklujú, vďaka čomu môžu Alexovi rodičia hradiť špeciálne zdravotné pomôcky, nákladnú liečbu vrátane hipoterapie a rehabilitácie v Centre Svetielko. Do zbierky sa pravidelne zapájajú aj zamestnanci Mestského úradu v Prešove. Začiatkom tohto roka sa im podarilo vyzbierať tri vrecia plné vrchnákov.

Do zberu plastových vrchnákov pre Alexa sa však môže zapojiť ktokoľvek. Nemusia to byť iba tie z plastových fliaš, ale aj z mlieka či smotany. Počíta sa každý jeden vrchnáčik. Vyzbierané vrchnáky stačí odovzdať na ktorejkoľvek predajni 101 Drogerie. Odtiaľ putujú do Technických služieb mesta Prešov. Vďaka tejto spolupráci sa v TSMP len za posledné tri roky podarilo vyzbierať 50 ton vrchnákov. Rozhodne však nekončíme a pokúsime sa vyzbierať aspoň dvojnásobok.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania môžu navštíviť Vodný bar a zadarmo sa osviežiť
Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.
Prešov Karate Kids sa zúčastnili svetovej súťaže!
Futbalové ihrisko pri ZŠ Prostějovská bude mať nový umelý trávnik
V týchto dňoch sa začali stavebné práce na futbalovom ihrisku v areáli ZŠ Prostějovská, kde už čoskoro pribudne nový umelý futbalový trávnik v limetkovo zelenej farbe. Slúžiť bude celému 1. FC Tatran Prešov, vrátane detí z Futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov. Nový trávnik budú využívať aj žiaci zo ZŠ Prostějovská.
Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici
Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK