Štvrtok, 30. november 2023
Meniny má Ondrej, Andrej | zajtra Edmund

Deti, zapojte sa do výtvarnej súťaže a nakreslite dedinku, v ktorej bývate

Obec Miklušovce a Spolok pre obnovu dediny vyhlasuje 7. ročník výtvarnej súťaže pre deti, ktoré žijú v dedinkách na Slovensku. Najkrajšie práce budú ocenené.

Obec Miklušovce a Spolok pre obnovu dediny vyhlasuje 7. ročník výtvarnej súťaže pre deti, ktoré žijú v krásnych dedinkách na Slovensku, s ústrednou témou: „Moja dedina, ako ju vidím ja...“ 2021.

Cieľom súťaže je dať deťom priestor výtvarne stvárniť miesta kde vyrastajú, ich tajné zákutia, a aby svojimi kresbami ukázali, prečo je život na dedine zaujímavý, kam vedú ich kroky na prechádzkach s rodičmi, starými rodičmi i kamarátmi.

Súťaží sa v 4 kategóriách:

1. deti materských škôl /3 - 6 rokov/
2. deti zo základných škôl a ZUŠ /7 - 9 rokov/
3. deti zo základných škôl a ZUŠ /10 - 15 rokov/
4. klienti sociálnych zariadení

Deti môžu tvoriť práce ľubovoľnou výtvarnou technikou. Súťaž trvá v termíne od 4. marca do 30. júna 2021. Súťažné práce môžete posielať na túto adresu: Výtvarná súťaž SPOD, Mgr. Mária Čuchtová, OcÚ Miklušovce 61, 082 44 Miklušovce.

Na zadnú stranu výkresu /veľkosť A4 alebo A3/ nezabudnite uviesť dátum, názov dediny, meno dieťaťa, vek, adresu, meno zákonného zástupcu a telefonický kontakt. Obálku označte heslom: SPOD – „Moja dedina, ako ju vidím ja...“

Zo všetkých doručených prác vyberie odborná porota tri najkrajšie práce v každej kategórii, ktoré budú ocenené. Termín a výsledky súťaže budú oceneným autorom včas oznámené. Výkresy sa nevracajú späť (iba v prípade osobného vyžiadania pri oceňovaní za účelom použitia ku skúškam na SUŠ) a môžu byť použité na propagáciu SPOD.

Viac informácií nájdete na www.miklusovce.sk, tel. čísle 0911 266 762 alebo prostredníctvom e-mailu marika.cuchtova@gmail.com či fb stránky https://www.facebook.com/spolok.pod

Záštitu nad detskou výtvarnou súťažou prevzal predseda PSK Milan Majerský.

Mohlo by Vás zaujímať
TOP fotografie Prešovského kraja za rok 2023
Medzinárodná porota vybrala najkrajšie fotografie Prešovského kraja 2023
VÝTVARNÍK BARTKO OSLAVUJE SVOJE ŽIVOTNÉ JUBILEUM VÝSTAVOU V UNIVERZITNEJ KNIŽNICI
Prešov 08. november 2023 – Univerzitná knižnica (UK) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) si pripomína 75. narodeniny známeho prešovského výtvarníka Jána Bartka výstavou výtvarných diel pod názvom ZA SVETLOM KATEDRÁL. Vystavených je celkovo 49 diel realizovaných dvomi výtvarnými technikami, olejomaľbami a prekvapujúco po rokoch umelec prezentuje aj niekoľko pastelov.
Mažoretky Diridonky oslávia svoje 30. výročie na galavečeri v PKO Čierny orol
Prešovské mažoretky Diridonky tento rok oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti v spolupráci s Parkom kultúry a oddychu pripravili špeciálny GALAVEČER - DIRIDONKY 30 ROKOV, ktorý sa uskutoční 26.11.2023 o 17:00 hod. v historickej sále PKO Čierny orol.
Mandolínový súbor Tatrín slávi osemdesiatku
Mandolínový súbor Tatrín oslavuje 80 rokov od svojho vzniku. Súčasní členovia v ňom pôsobia od roku 1980.
V Krajskom múzeu v Prešove ožijú spomienky na November 1989
Mesto Prešov v spolupráci s Krajským múzeom v Prešove organizuje pri príležitosti 34. výročia Nežnej revolúcie výstavu s názvom Zamatové spomienky. Otvorenie výstavy sa uskutoční 16.11.2023 o 15.00 hod.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK