Piatok, 12. august 2022
Meniny má Darina | zajtra Ľubomír

Nové pravidlá v MHD od 8. marca

Cestujúci v prešovskej MHD musia mať od pondelka 8.3.2021 povinne nasadený respirátor. Táto povinnosť platí aj v predajniach cestovných lístkov DPMP.

Cestujúci, ktorí využívajú služby prešovskej MHD boli doteraz povinní počas cesty v autobuse či trolejbuse mať na tvári nasadené ochranné rúško. V zmysle nového uznesenia vlády SR sa však sprísňujú opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu. Na základe tohto uznesenia majú cestujúci v MHD od 8. marca 2021 povinnosť počas celej prepravy mať prekryté horné dýchacie cesty pomocou respirátora s ochranným filtrom FFP2 alebo vyšším. Rovnaká povinnosť platí aj v predajniach cestovných lístkov Dopravného podniku mesta Prešov. Od tejto povinnosti sú oslobodené deti do ukončenia 1. stupňa ZŠ, osoby so závažnými poruchami autistického spektra a osoby so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím.

Dopytové otváranie dverí cestujúcimi je dočasne zrušené, vodiči otvárajú na zastávkach MHD všetky dvere vozidla centrálne. Pre vystúpenie na zastávke na znamenie, prípadne pre vystúpenie s kočíkom alebo invalidným vozíkom je potrebné stlačiť tlačidlo STOP.

Doplnkový predaj cestovných lístkov u vodiča je zrušený. Cestovný lístok si môžete zakúpiť v automate, formou SMS alebo v predajni cestovných lístkov. Nástup a výstup cez predné dvere je zakázaný s výnimkou zrakovo postihnutých cestujúcich. Do priestoru pri kabíne vodiča vymedzeného páskou majú cestujúci vstup zakázaný. Všetky vozidlá MHD sú každý deň dezinfikované špeciálnym roztokom, ktorý aplikujeme vysokotlakovým rozprašovačom, aby sme vytvorili čo najbezpečnejšie podmienky prepravy pre všetkých cestujúcich.

Prílohy
Aktuálne opatrenia k 8.3.
pdf
222.9 kB
Cestujeme s respirátorom
pdf
179.8 kB
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovskú MHD čoskoro posilnia elektrické midibusy
V druhej polovici júla 2022 došlo k podpisu kúpnej zmluvy na dodávku piatich nových elektrických midibusov vrátane nabíjačiek a príslušenstva. Verejné obstarávanie na dodávku elektrických midibusov v dĺžke do 9 metrov vyhlásil DPMP, a.s. v máji tohto roku.
Na Sekčovskej ulici pribudne prvý vyhradený jazdný pruh pre MHD
V Prešove už čoskoro vznikne prvý bus-pruh, ktorý zvýhodní MHD pred individuálnou automobilovou dopravou.
Mimoriadny režim premávky linky MHD č. 26 od 23. júla
Linka č. 26 bude dočasne premávať v upravenom režime. Dôvodom je celozávodná dovolenka v spoločnosti Spinea.
Pozor, zmena priechodu cez most na Škultétyho ulici
Mesto Prešov informuje všetkých ľudí prechádzajúcich cez most na Škultétyho ulici o novom priechode. Cyklistov a kolobežkárov prosíme, aby pri prechádzaní zišli z bicykla či kolobežky.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK