Pondelok, 24. január 2022
Meniny má Timotej | zajtra Gejza

Minister dopravy vysvetlil primátorke Prešova dôvod presunu vlakových jednotiek do Žiliny a prisľúbil modernizáciu vlakov v regióne

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová 14. januára 2021 listom oslovila ministra dopravy a výstavby Slovenskej republiky Andreja Doležala vo veci plánovaného presunu niektorých vlakových jednotiek z Prešovského kraja a obáv zo zhoršenia kvality železničnej dopravy v regióne. Minister vo svojej odpovedi uviedol, že presun súvisí s rekonštrukciou uzla Žilina.

Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal v liste adresovanom primátorke mesta Prešov Andrei Turčanovej vysvetľuje, že presun elektrických poschodových jednotiek radu EPJ 671 priamo súvisí s plánovanou komplexnou rekonštrukciou uzla Žilina v rokoch 2021 - 2023.

Z regiónu Košíc a Prešova do Žiliny boli presunuté dve takéto jednotky, pričom ako náhrada boli do Košíc premiestnené dve súpravy, teda 10 zmodernizovaných a klimatizovaných vozňov s príslušným vybavením.

"Uvedenými plánmi dislokácie nedochádza k zhoršeniu kvality železničnej dopravy v okolí Prešova, ale uvedené iba rešpektuje technické a technologické podmienky na zabezpečenie dopravnej obslužnosti Slovenska, " uvádza sa v stanovisku ministra dopravy.

Minister dopravy zároveň predstavil primátorke mesta Prešov aj plány do budúcna.

„V najbližších rokoch sa pre Prešov a okolie počíta s dodávkou 17 nových moderných vozňov v hodnote 33 mil. eur a 35 zmodernizovaných klimatizovaných vozňov v hodnote 32 mil. eur, ktoré budú dodávané v rokoch 2021 - 2023 pre regionálnu dopravu v Prešovskom a Košickom kraji. V rozpätí rokov 2022 - 2024 príde na východné Slovensko 9 dvojsystémových elektrických ucelených jednotiek v hodnote 76 mil. eur, kde je navyše možná opcia na ďalších 11 kusov, " uvádza.

Podľa ministra dopravy tak realizácia uvedených plánov výrazne zlepší celkový komfort cestovania nielen v okolí Prešova, ale na celom východnom Slovensku.

Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK