Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Materské a základné školy v Prešove budú otvorené len pre deti s potvrdením

Od 3. marca 2021 vstúpia do platnosti nové opatrenia prijaté vládou SR, ktoré sa dotknú aj prezenčnej výučby na prvom stupni základných škôl a výchovno-vzdelávacieho procesu v materských školách. Do školy môžu prísť iba tie deti, ktoré budú mať potvrdenie, že ich rodičia nemôžu pracovať z domu. Mesto Prešov žiada rodičov, aby využili jednotný vzor tlačiva, ktoré zverejnili všetky ZŠ aj MŠ.

Mesto Prešov ako zriaďovateľ 12 základných a 20 materských škôl zaslalo všetkým riaditeľom jednotný vzor tlačiva, ktoré už zverejnili na web stránkach svojich škôl. K dispozícii na stiahnutie bude toto tlačivo aj na stránke Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu. Ide o potvrdenie pre oboch zákonných zástupcov detí v materských školách a žiakov prvého stupňa základných škôl, ktorým charakter ich práce neumožňuje home office a musia dochádzať do zamestnania a vykonávať pracovnú činnosť fyzicky na pracovisku. Vyplnené tlačivo musí obidvom rodičom dieťaťa potvrdiť jeho zamestnávateľ, pričom musí obsahovať aj dátum a čas výkonu práce.

Potvrdenia sa budú odovzdávať od 3.3.2021 pri vstupe do školy. Dieťa, ktoré nebude mať takéto potvrdenie sa nebude môcť zúčastniť na vyučovaní, respektíve na výchovno-vzdelávacom procese. Ak príde žiak do školy bez doprovodu a nebude mať predmetné potvrdenie, vedenie školy bude bezodkladne kontaktovať zákonného zástupcu, aby si prišiel žiaka vyzdvihnúť. Takýto žiak zatiaľ počká vo vyhradenej miestnosti.

Okrem toho naďalej platí, že každý žiak musí pri príchode do školy predložiť čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti zákonného zástupcu, ktoré platí sedem dní.

Mohlo by Vás zaujímať
Usilujú sa zriadiť novú základnú školu v Prešove
Zriadiť základnú školu (ZŠ) v Prešove a rozvíjať tak viac ako 10-ročné skúsenosti s prácou s deťmi, v tom dva roky s fungujúcou materskou školou (MŠ), na báze vzdelávacej metódy Marie Montessoriovej je cieľ iniciatívy rodičov, ktorých deti navštevujú spomínanú MŠ.
ZŠ Važecká začala s pilotným testovaním žiakov kloktacími testami
Základná škola Važecká ako prvá v Prešove spustila pilotné testovanie svojich žiakov kloktacími testami. Tieto testy sú určené najmä pre žiakov II. stupňa.
Základná škola Lesnícka pozýva deti a ich rodičov na zápis do 1. ročníka
Základná škola Lesnícka v Prešove pozýva predškolákov a ich rodičov na zápis do prvého ročníka v školskom roku 2021/2022. Zápis sa uskutoční v dvoch termínoch.
Žiaci, vyhrajte pre svoju triedu online hodinu s youtuberom Selassiem
Bezpečnosť detí na internete je v súčasnosti naliehavou témou. Na jej zvyšovanie je zameraný interaktívny vzdelávací projekt nadácie Avast Foundation “Buď safe online”. Projekt už prostredníctvom interaktívneho online kurzu vzdelal viac ako 40-tisíc detí, teší sa podpore známych slovenských influencerov a viacerým oceneniam.
Mesto Prešov zníži poplatok za pobyt detí v materskej škole
Mesto Prešov upraví výšku príspevkov na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole. V prípade detí do troch rokov tak budú rodičia od 1.5.2021 platiť menej. Nižší poplatok sa týka aj časti detí starších ako tri roky.
Prešovské škôlky a školy otvorili svoje brány pre viac ako polovicu detí a žiakov
Materské a základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov otvorili 12. apríla 2021 svoje brány pre všetky deti a všetkých žiakov 1. stupňa. Do lavíc si sadlo viac ako 75% žiakov 1. - 4. ročníka. Žiaci druhého stupňa pokračujú v dištančnej forme výučby.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.