Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Pivovar Šariš bude viesť skúsený pivovarník Grzegorz Komora

Potom, čo sa ku koncu minulého roka s úspešnou pivovarníckou kariérou rozlúčil po takmer 40 rokoch Ján Čerkala, prichádza do Pivovaru Šariš nový manažér závodu. Na čelo jedného z najmodernejších pivovarov strednej Európe sa postaví Grzegorz Komora. Ten doteraz pôsobil v Pivovare Radegast v Nošoviciach, ktorý spadá do portfólia Plzeňského Prazdroja.

Na čelo Pivovaru Šariš sa postaví Grzegorz Komora. Zdroj_Plzeňský Prazdroj Slovensko
Na čelo Pivovaru Šariš sa postaví Grzegorz Komora. Zdroj_Plzeňský Prazdroj Slovensko

Grzegorz Komora prichádza na Slovensko s viac ako 14-ročnou praxou pivovarníka. Skúsenosti nadobudol v závodoch v Tychách a v Nošoviciach. Nový manažér závodu začínal svoju pivovarnícku kariéru podobne ako jeho predchodca. Do Pivovaru Tychy nastúpil ešte ako študent Technickej univerzity v Katoviciach na stáž, na oddelenie logistiky. Pre pivovarnícke umenie sa nadchol počas vysokoškolskej exkurzie do Pivovaru Tychy, kde študentov sprevádzal vtedajší manažér závodu. Práve táto prehliadka ho inšpirovala do takej miery, že sa pevne odhodlal venovať sa oblasti pivovarníctva a skúsiť prácu v pivovare. „Vážim si to, že môžem rozvíjať úspešné pôsobenie Jána Čerkalu na tomto poste. Aj ja verím, že láska k pivu a rešpekt ku všetkým ľuďom, ktorí sa podieľajú na jeho výrobe, je to, čo je pri tejto práci jedným z najdôležitejších atribútov, “ povedal Grzegorz Komora, nový manažér závodu, Pivovar Šariš.

V Pivovare Tychy po stáži absolvoval na oddelení logistiky tiež trainee program a zostal v ňom aj po jeho úspešnom ukončení. Najprv na pozícii koordinátora logistiky POS materiálov a potom na pozícii projektového manažéra v oblasti stáčania. Odtiaľ smerovali jeho kroky do Pivovaru Radegast v Nošoviciach, kde nastúpil na pozíciu manažéra stáčania a prepracoval sa až na pozíciu manažéra údržby. Pod jeho taktovkou prebehli jedny z najväčších investičných akcií v histórii nošovického pivovaru ako stavba automatizovaného skladu, inštalácia novej plechovkovej linky či rozšírenie kapacity varne. „V Pivovare Radegast som prešiel veľký kus cesty – profesionálne aj ľudsky. Dostal som možnosť riadiť významné projekty a verím, že skúsenosti, ktoré som tam nadobudol, budem môcť uplatniť a ďalej rozvíjať práve v Pivovare Šariš. Zároveň to bola pre mňa veľmi cenná skúsenosť aj z hľadiska ľudskej roviny, kedy som sa utvrdil v tom, že pivovarníci fungujú ako jedna veľká rodina, ktorej základom je variť kvalitné pivo s úctou k tradíciám a akékoľvek rozdiely - regionálne či jazykové sa v nej veľmi rýchlo stierajú, “ hodnotí svoje pôsobenie v Česku Grzegorz Komora.

Pivovar Šariš patrí medzi najmodernejšie v strednej Európe. Plzeňský Prazdroj Slovensko totiž do svojho výrobného závodu pravidelne investuje a modernizuje ho. Len za posledné dva roky boli realizované dva veľké projekty, a to inštalácia novej plechovkovej linky, s ktorou boli spojené aj inovácia linky pre stáčanie fliaš aj nová filtračná linka a v minulom roku to bolo zefektívnenie sladovne. Oba projekty si celkovo vyžiadali takmer 5 miliónov eur. „Pivovar Šariš skončil v minulom roku napriek kríze s dobrými výsledkami. Sú za nimi iste aj investície do zlepšenia procesov fungovania, no v prvom rade za tým čítam prácu Jána Čerkalu a tímu jeho ľudí. Verím, že spolu s týmto tímom budeme pokračovať vo varení skvelého piva pre všetkých. Príbeh každého pivovaru je tvorený najmä jeho ľuďmi a myslím, že Pivovar Šariš má tých najlepších ľudí, aby mal ten najlepší príbeh, “ povedal Grzegorz Komora a dodal, že na Slovensko sa veľmi tešil. Oslovila ho krajina, hory aj naše tradície, no najdôležitejší sú podľa neho vždy ľudia.

Grzegorz Komora je ženatý, má dvoch synov. Vo voľnom čase sa rád športuje a chodí na rodinné výlety. Z piva obľubuje najmä svetlé 10° a zo špeciálov preferuje tmavé pivá.

Mohlo by Vás zaujímať
Vďaka šikovným Prešovčanom si vychutnávame pivo ekologickejšie: Je za tým vynález mobilných tankov
Zamilovali ste sa do tankového piva? Vďaka spojeniu šikovných Slovákov z Prešova a spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko si ho môžete vychutnávať na Slovensku i v Európe ekologickejšie. Je za tým vynález mobilných tankov, v ktorých sa začalo pivo prepravovať presne pred desiatimi rokmi. Nezameniteľná chuť nepasterizovaného piva sa do podnikov vďaka nim dostane oveľa efektívnejšie a po otvorení krčiem a reštaurácií si ho fanúšikovia piva budú môcť opäť naplno vychutnávať.
V SODB 2021 sa sčítalo viac ako 87% Prešovčanov
V rámci Elektronického sčítania obyvateľov 2021 sa sčítalo viac ako 87% obyvateľov mesta Prešov. Začiatok asistovaného sčítania bude závisieť od vývoja pandemickej situácie.
Prešovský Slovenský Červený kríž si prevzal ocenenie Dobrovoľník roka 2020. Ocenenie im odovzdala primátorka Prešova, Andrea Turčanová.
Slovenský Červený kríž územný spolok Prešov patrí medzi desiatku ocenených v národnom oceňovaní Dobrovoľník roka, ktoré organizuje CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum v spolupráci s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií a krajskými dobrovoľníckymi centrami. Tento rok bolo na ocenenie naprieč Slovenskom nominovaných celkovo 287 dobrovoľníkov a projektov.
Prazdroj: Krčmy bojujú, nechcú to vzdať. Na otvorenie terás čaká takmer 60 %.
Uvoľňovanie opatrení je pre Slovensko dobrou správou a v Prazdroji veríme, že sa situácia bude naďalej zlepšovať do takej miery, aby podniky mohli čo najskôr otvoriť aspoň terasy.
Prešovské dobrovoľnícke centrum má nové vedenie
Prešovské dobrovoľnícke centrum má od polovice marca novú predsedníčku. Jeho vedenie prebrala Petra Gerhartová, ktorá na tomto poste nahradila dlhoročnú predsedníčku, Julianu Hajdukovú. Prešovské dobrovoľnícke centrum však J. Hajduková neopúšťa úplne, ostáva členkou Rady PDC – o.z..
Štatistický úrad SR bude od apríla zisťovať informácie o využívaní informačných technológií v domácnostiach
Štatistický úrad Slovenskej republiky informuje občanov, že od 15. apríla 2021 sa na Slovensku uskutoční Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov. Zisťovanie bude prebiehať do konca júla.
V Prešove pribudlo 25 nových stromov vďaka aktivite obyvateľov mesta
Prešovčania realizovali s príchodom jari vo vlastnej réžii výsadbu 25 stromov pod Keratsínskym námestím na sídlisku Sekčov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.