Pondelok, 24. január 2022
Meniny má Timotej | zajtra Gejza

Začínajú sa práce na rekonštrukcii Nákupného strediska Opál na Sekčove

Nákupné stredisko Opál prejde rozsiahlou rekonštrukciou. Nová strecha, okná a fasáda z neho urobia reprezentatívnejšiu a modernejšiu budovu, ktorá skrášli sídlisko Sekčov.

Rekonštrukcia Nákupného strediska Opál na sídlisku Sekčov je zameraná na zníženie energetickej náročnosti, odstránenie porúch spôsobených tepelnými mostmi, ale najmä na estetizáciu a modernizáciu tejto budovy. Mesto Prešov odovzdalo zhotoviteľovi stavenisko 1. marca 2021 a práce sa tak môžu začať.

„Budovy Nákupných stredísk v Prešove nám slúžia už desaťročia a výrazne sa na nich podpísal zub času. Po rekonštrukcii NS Družba a revitalizácii vnútorného priestranstva v NS Centrum, prichádza na rad aj Opál na Sekčove. Nová strecha, okná a fasáda dopomôžu k zníženiu energetických nákladov na prevádzku. Táto investícia zároveň prinesie Prešovčanom väčší komfort a skrášli túto časť sídliska,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Rekonštrukcia jednotlivých budov nákupného strediska zahŕňa zateplenie obvodových stien, zateplenie a doplnenie strešného plášťa, nové exteriérové podhľady, výmenu klampiarskych výrobkov, okien a vchodových dverí, výmenu mreží, vetracích mriežok a úpravu bleskozvodu. Opravené budú aj rampy, markízy, klimatizačné jednotky a výplne zábradlí.

Stavebné práce bude realizovať spoločnosť GMT development, s.r.o. Celkové náklady na obnovu Nákupného strediska Opál predstavujú 1 013 280,50 eur vrátane DPH z vlastných zdrojov mesta. Rekonštrukcia bude ukončená do konca roka 2021.


V roku 2017 mesto Prešov zrekonštruovalo rokmi opotrebované spevnené plochy vo vnútrobloku NS Opál na sídlisku Sekčov.

Investícia v hodnote 139 000 eur v sebe zahŕňala kompletnú výmenu teplovodných rozvodov, tiež výmenu pôvodného betónového a asfaltového povrchu za dlažbu (890 m2), výmenu štyroch stĺpov verejného osvetlenia, vybudovanie bezbariérových prechodov a tiež osadenie viacerých prvkov drobnej architektúry, ako lavičky či stojany na bicykle.

Súčasťou obnovy priestoru boli aj sadové úpravy, v rámci ktorých boli vysadené trvalky, kry i stromy. Zaujímavým prvkom tejto rekonštrukcie sú štrbinové zberače vody, ktoré opticky dotvárajú celok.

Viac info nájdete TU.

Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK