Pondelok, 24. január 2022
Meniny má Timotej | zajtra Gejza

Pre bezdomovcov v karanténe poslúžia nové unimobunky

Šíriaci sa nový koronavírus ohrozuje čoraz viac aj ľudí na ulici. Ak sa u niekoho z nich potvrdí ochorenie, obdobie karantény budú môcť prečkať v izolovaných unimobunkách, ktoré zakúpilo mesto Prešov.

Mesto Prešov odovzdalo dve nové unimobunky, ktoré budú slúžiť ako karanténne bývanie pre ľudí bez domova v prípade nákazy ochorením COVID-19. Unimobunky sú umiestnené v lokalite Pod Táborom v areáli Gréckokatolíckej charity Prešov, ktorá ich bude prevádzkovať. „Koronavírus predstavuje hrozbu aj pre ľudí na ulici. Keďže nemajú vlastný domov, nemajú kde prečkať ani prípadnú karanténu. Útočisko im však odteraz poskytnú nové unimobunky, ktoré sme zakúpili na tento účel, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Unimobunka má celkovú rozlohu 3 x 9 metrov, nachádza sa v nej WC, sprcha a kuchynský kútik s menšou kuchynskou linkou. V každej unimobunke sú aj dve postele, skriňa, stolík, a dve stoličky. Unimobunky budú napojené na elektrickú energiu, majú prívod vody a odpadu, vrátane ohrevu vody pomocou bojleru. Vykurované budú pomocou konvektoru. Do prevádzky budú unimobunky uvedené po získaní potrebných povolení.

Mesto Prešov objednalo dve unimobunky spolu s vybavením od firmy Rikostav container, s.r.o. v celkovej hodnote 28 508 €. Údržba a prevádzka bude v réžii Gréckokatolíckej charity Prešov.

Mesto Prešov ešte pred nástupom druhej vlny pandémie v súlade s platnými nariadeniami vybralo viaceré vhodné objekty na zriadenie karanténnych miest, ktoré má v svojej správe (denné stacionáre, Hotel Senátor, bývalý klub dôchodcov na Popradskej ulici, bývalé detské centrum na Ďumbierskej ulici) a tento návrh predložilo Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Prešove. RÚVZ následne vydal písomné vyjadrenie, že na využitie uvedených objektov za účelom vytvorenia karanténnych miest by bola potrebná rozsiahla rekonštrukcia týchto priestorov. RÚVZ zároveň uviedol, že poloha týchto objektov nie je vhodná na zriadenie karanténnych miest.

Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK