Sobota, 25. jún 2022
Meniny má Tadeáš, Olívia | zajtra Adriana

Rekonštrukcia Jarkovej ulice sa chýli ku koncu

Stavebné práce na obnove Jarkovej ulice sú po zimnej prestávke v plnom prúde. Momentálne sa pracuje na vozovke a Prešovčania sa už čoskoro budú môcť prejsť po modernejšej a krajšej ulici v historickom centre mesta.

Stavebné práce na Jarkovej ulici postupujú podľa odsúhlaseného harmonogramu prác.

Chodník na východnej strane doplnilo nové verejné osvetlenie, uložené sú aj podkladové vrstvy vozovky a v týchto dňoch pracovníci ukladajú už aj čadičové kocky.

Práce sú v plnom prúde aj na západnej strane ulice, kde sa pracuje na chodníku a realizuje sa príprava na verejné osvetlenie. Pracuje sa aj na ulici Pod Hradbami a v úseku k hotelu Beliér. V súčasnosti zostáva uložiť odvodňovacie žľaby, zrealizovať napojenie do dažďovej kanalizácie a uložiť porfýrovú dlažbu.

Práce napredujú, nezastavili sa ani počas zimného obdobia. Zrealizovaná bola príprava skládky pre prebytočnú zeminu a jej vývoz, dodaný bol aj materiál na uloženie chodníka a cesty. Počas zimy sa v dielňach pripravovali materiály pre obloženie schodísk budovy mestského úradu a ostatných detailov k budovám, aby bolo po ústupe mrazov možné dokončiť všetky začaté práce.

Pri súčasnom stave rozpracovanosti dodávateľ nepredpokladá zdržanie a Prešovčania sa tak ešte v prvej polovici tohto roka prejdú po vynovenej Jarkovej ulici v historickom centre mesta.

Jarková ulica sa nachádza v Pamiatkovej rezervácii mesta Prešov. Hlavným cieľom rekonštrukcie je zachovať jej historickú urbanistickú štruktúru, ako súčasti pamiatkovej rezervácie, a zároveň z nej urobiť spoločensky atraktívny priestor v centre mesta.

Komplexná rekonštrukcia Jarkovej ulice prebieha od mája 2020, kedy stavebná firma prevzala stavenisko a začala s frézovaním vozovky. Stavebné práce na rekonštrukcii sa preto nezaobišli bez dočasných dopravných obmedzení, vrátane zákazu parkovania. Vzhľadom na to, že ide o kľúčovú investíciu, mesto Prešov sa rozhodlo začať s jej realizáciou aj napriek zložitej ekonomickej situácii, ktorá súvisí s mimoriadnymi protipandemickými opatreniami na celom Slovensku. Zhotoviteľ realizuje celú rekonštrukciu za približne 3,9 milióna eur vrátane DPH.

Jarková ulica má slúžiť prioritne chodcom. Samozrejmosťou sú preto chodníky po oboch stranách a znížená rýchlosť pre motorové vozidlá. Rekonštrukciou sa v centre mesta vytvorí viac ako 80 parkovacích miest.

Obyvatelia mesta i jeho návštevníci tu po rekonštrukcii nájdu desiatky lavičiek, stojany na bicykle i fontánku s pitnou vodou. Na Jarkovej ulici bude doplnený aj kamerový systém Mestskej polície v Prešove.

Nové verejné osvetlenie spĺňa požiadavky na systém City Touch, ktorý je v Prešove inštalovaný od roku 2015. Tento systém poskytuje vyšší stupeň riadenia verejného osvetlenia s vytvorením platformy pre Smart City. Poskytuje informácie o polohe svietidla, funkčnosti, stave ovzdušia, hustoty dopravy a pod.

Jednou z najväčších priorít mesta Prešov je však urobiť z Jarkovej ulice priestor plný zelene. Namiesto poškodených a suchých stromov a ich pňov budú vysadené nové a zdravé stromy, pribudnú trávniky, skalničky a trvalkové záhony.

Mohlo by Vás zaujímať
Bajkalská ulica bude dva dni uzavretá, obmedzenia sa týkajú aj MHD
V termíne od 1.6. do 2.6.2022 (streda a štvrtok), v čase od 7:00 hod. do 20:00 hod. je naplánovaná úplná uzávierka cesty na Bajkalskej ulici (pri kotolni). V uvedených časoch počas dvoch dní bude obmedzená aj premávka MHD.
Hlavná ulica bude cez víkend 4 hodiny uzavretá, MHD bude premávať po obchádzkovej trase
Hlavná ulica v Prešove bude v sobotu 11.6.2022, v čase od 19:00 do 23:00 hod. , kompletne uzavretá pre automobilovú a autobusovú dopravu. Všetky linky MHD budú v uvedenom čase presmerované na obchádzkovú trasu.
Tri linky MHD prechádzajú na prázdninový režim
Dopravný podnik mesta Prešov pristúpi od 13.6.2022 k mimoriadnej zmene režimu premávky troch liniek. Cieľom tohto opatrenia je predísť neplánovaným výpadkom spojov z dôvodu nedostatku vodičov MHD.
Radnica apeluje na používateľov zdieľaných bicyklov, aby sa správali zodpovedne. Úmyselné poškodenie bicykla môže vyjsť páchateľa draho
Mesto Prešov v spolupráci so spoločnosťou ANTIK Telecom s.r.o. v roku 2021 úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispievajú k zvýšeniu mobility obyvateľov a zároveň podporujú Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy. Verejné bicykle sa postupne tešia čoraz väčšej obľube a radnica preto počíta s ich prevádzkou aj v budúcnosti. Mesto však zároveň vyzýva všetkých používateľov, aby tieto bicykle nepoškodzovali a v prípade ak ľudia spozorujú podozrivú manipuláciu so zdieľaným bicyklom, aby neváhali kontaktovať políciu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK