Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

MŠ Bratislavská prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, bude krajšia a bezpečnejšia

Mesto Prešov pokračuje v kompletnej rekonštrukcii Materskej školy na Bratislavskej ulici. Jej dlhodobo neriešený stav a trhliny spôsobené zatekaním ohrozovali bezpečné prostredie detí i učiteliek.

V 1. etape rekonštrukcie sa znížila energetická náročnosť budov škôlky prostredníctvom zateplenia obvodového plášťa, rekonštrukcie strechy, výmeny okien, rekonštrukcie osvetľovacej sústavy, vykurovacieho systému a inštalácie núteného vetrania s rekuperáciou.

„Vytvoriť deťom a žiakom vyhovujúce podmienky pre kvalitné vzdelávanie a rozvíjanie ich talentov je pre mesto Prešov jednou z najväčších priorít. Preto ma veľmi teší, že sa nám úspešne darí postupne obnovovať školskú infraštruktúru a pretvárať školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na krajšie, bezpečnejšie a energeticky úsporné objekty, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Areál Materskej školy na Bratislavskej ulici č. 3 v Prešove sa skladá zo štyroch objektov – troch budov škôlky a jedného hospodárskeho objektu. V rámci 1. etapy stavebných prác boli zateplené obvodové steny objektov a vymenené vonkajšie okná a dvere, vrátane parapetov. Doplnená bola tepelná izolácia strechy, ako aj nové klampiarske a zámočnícke prvky.

Na streche dvoch budov komplexu materskej školy sú umiestnené fotovoltaické panely, ktoré slúžia na výrobu elektrickej energie. Budovy majú vymenené svietidlá za nízkoenergetické žiarivky, čím sa značne znížia energetické náklady. Spotreba energie sa zníži o viac ako 141-tis. kWh ročne. Škôlka má nové omietky a steny v interiéri dostali nový náter.

Materská škola spĺňa aj podmienku bezbariérovosti, t.j. je prístupná aj pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu.

V 2. etape rekonštrukcie prebieha zhotovenie nových priečok, vrátane nových vrstiev podláh – betónového poteru a samotnej nášľapnej vrstvy podlahy. Táto etapa prác je zameraná na hydroizoláciu, nakoľko vytekaním vôd z poškodenej kanalizácie a vodovodu došlo k poklesnutiu podláh a vzniku trhlín. Zhotovené budú aj kanalizačné a dažďové rozvody.

Stavebné práce v rámci 1. etapy realizovala pre mesto Prešov spoločnosť IBEG, a.s. , a to aj vďaka podpore Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Celkový rozpočet projektu v rámci 1. etapy je 884 085,49 €, z toho poskytnutá výška nenávratného finančného príspevku je 751 472,67 €. Spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu je vo výške 88 408,55 €. Mesto Prešov sa na financovaní 1. etapy rekonštrukcie podieľa 5% spolufinancovaním, t.j. z vlastných zdrojov zaplatí 44 204,27 €.

Stavebné práce v rámci 2. etapy realizuje spoločnosť UNISTAV, s.r.o. Celkové náklady na realizáciu tejto etapy rekonštrukcie sú vo výške 321 443,29 € z vlastných zdrojov mesta.

Mesto Prešov v rámci postupného skvalitňovania školskej infraštruktúry v súčasnosti pracuje aj na príprave projektovej dokumentácie na rozšírenie kapacity MŠ Budovateľská.

Mohlo by Vás zaujímať
Usilujú sa zriadiť novú základnú školu v Prešove
Zriadiť základnú školu (ZŠ) v Prešove a rozvíjať tak viac ako 10-ročné skúsenosti s prácou s deťmi, v tom dva roky s fungujúcou materskou školou (MŠ), na báze vzdelávacej metódy Marie Montessoriovej je cieľ iniciatívy rodičov, ktorých deti navštevujú spomínanú MŠ.
ZŠ Važecká začala s pilotným testovaním žiakov kloktacími testami
Základná škola Važecká ako prvá v Prešove spustila pilotné testovanie svojich žiakov kloktacími testami. Tieto testy sú určené najmä pre žiakov II. stupňa.
Základná škola Lesnícka pozýva deti a ich rodičov na zápis do 1. ročníka
Základná škola Lesnícka v Prešove pozýva predškolákov a ich rodičov na zápis do prvého ročníka v školskom roku 2021/2022. Zápis sa uskutoční v dvoch termínoch.
Žiaci, vyhrajte pre svoju triedu online hodinu s youtuberom Selassiem
Bezpečnosť detí na internete je v súčasnosti naliehavou témou. Na jej zvyšovanie je zameraný interaktívny vzdelávací projekt nadácie Avast Foundation “Buď safe online”. Projekt už prostredníctvom interaktívneho online kurzu vzdelal viac ako 40-tisíc detí, teší sa podpore známych slovenských influencerov a viacerým oceneniam.
Mesto Prešov zníži poplatok za pobyt detí v materskej škole
Mesto Prešov upraví výšku príspevkov na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole. V prípade detí do troch rokov tak budú rodičia od 1.5.2021 platiť menej. Nižší poplatok sa týka aj časti detí starších ako tri roky.
Prešovské škôlky a školy otvorili svoje brány pre viac ako polovicu detí a žiakov
Materské a základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov otvorili 12. apríla 2021 svoje brány pre všetky deti a všetkých žiakov 1. stupňa. Do lavíc si sadlo viac ako 75% žiakov 1. - 4. ročníka. Žiaci druhého stupňa pokračujú v dištančnej forme výučby.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.