Pondelok, 15. august 2022
Meniny má Marcela | zajtra Leonard

Stojace autá komplikujú prácu cestárom

Prešovskí cestári sú v nasadení nepretržite už od pondelka. Predovšetkým na vedľajších cestách im však komplikujú prácu odstavené autá. Na niektorých uliciach je preto prejazd pluhov a posypovačov značne sťažený.

Pretrvávajúce husté sneženie v kombinácii s klesajúcimi teplotami spôsobuje, že aj odhrnuté cesty a chodníky sú v krátkom čase znova zasnežené. Od stredy 10.2.2021 je v teréne na prešovských cestách a chodníkoch nasadených 12 mechanizmov, vrátane sypačov a 32 pracovníkov zimnej údržby. V údržbe komunikácií pokračujú nepretržite od stredajšieho večera.

Cestárom však výrazne komplikujú prácu stojace autá, ktoré vodiči nechávajú zaparkované najmä v bočných uličkách. Cestárskym vozidlám to značne sťažuje prejazd. Problém nastáva aj pri údržbe chodníkov, keďže niektoré autá sčasti parkujú aj na obrubníkoch. V dôsledku toho sa množia sťažnosti na neodrhnuté a neupravené cesty. Mesto Prešov preto žiada všetkých vodičov, aby neparkovali na krajniciach ciest alebo chodníkoch a neblokovali tak cestárske vozidlá. Vodičom odporúčame, aby sa vždy po zaparkovaní ubezpečili, že vedľa ich vozidla zostal prejazdný dostatočne široký pás cesty.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania môžu navštíviť Vodný bar a zadarmo sa osviežiť
Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.
Prešov Karate Kids sa zúčastnili svetovej súťaže!
Futbalové ihrisko pri ZŠ Prostějovská bude mať nový umelý trávnik
V týchto dňoch sa začali stavebné práce na futbalovom ihrisku v areáli ZŠ Prostějovská, kde už čoskoro pribudne nový umelý futbalový trávnik v limetkovo zelenej farbe. Slúžiť bude celému 1. FC Tatran Prešov, vrátane detí z Futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov. Nový trávnik budú využívať aj žiaci zo ZŠ Prostějovská.
Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici
Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK