Pondelok, 17. január 2022
Meniny má Nataša | zajtra Bohdana

Intenzívne sneženie skomplikovalo dopravu v Prešove

Prešovskí cestári boli v teréne nepretržite počas celej noci zo stredy na štvrtok. Pretrvávajúce sneženie a nízke teploty však naďalej komplikujú dopravu. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre prešovský okres výstrahu 1. stupňa pred silným vetrom, tvorbou snehových jazykov a ojedinele aj závejov.

Od stredy 10.2.2021 je v teréne na prešovských cestách a chodníkoch nasadených 12 mechanizmov, vrátane sypačov a 32 pracovníkov zimnej údržby. V údržbe komunikácií pokračujú nepretržite od stredajšieho večera. Na území celého mesta však pretrváva nepriaznivá situácia už od 7. februára kedy vznikla silná poľadovica. Aktuálne teploty, ktoré sa držia v mínusových hodnotách, v kombinácii s intenzívnym snežením však komplikujú dopravu v celom meste.

Hlavné ťahy sú aktuálne zjazdné, všetkým vodičom však odporúčame, aby zvýšili opatrnosť. Niektoré vedľajšie komunikácie sú naďalej ťažko prejazdné. V priebehu uplynulých hodín prešovskí cestári odpluhovali a posypali viac ako 420 kilometrov ciest a viac ako 370 kilometrov chodníkov. Posypového inertného materiálu je dostatok, objednaných je aj ďalších 150 ton posypovej soli.

Viaceré chodníky sú už momentálne upravené, niektoré však boli z dôvodu nepriaznivého počasia nanovo zasnežené. Pracovníci údržby chodníkov ručne odstraňujú aj sneh, ktorý cestárske autá opakovane nahrnuli na priechody pre chodcov a autobusové zastávky.

V dôsledku nepriaznivých poveternostných podmienok môže dochádzať k výraznejším meškaniam niektorých liniek MHD, ktoré nedokážeme ovplyvniť. Dopravný podnik mesta Prešov preto odporúča všetkým cestujúcim, aby si pred cestou v MHD vyhradili dostatočnú časovú rezervu. Za spôsobené nepríjemnosti sa DPMP cestujúcim ospravedlňuje a zároveň prosí o trpezlivosť.

Mohlo by Vás zaujímať
Technické služby mesta Prešov začínajú s distribúciou kalendárov a vriec na rok 2022
Technické služby mesta Prešov (TSmP) budú od 20.12.2021 do rodinných domov distribuovať kalendár na rok 2022. Okrem termínov vývozu triedeného odpadu v ňom obyvatelia nájdu aj informácie zamerané na tému zálohovania a správneho triedenia odpadov.
Golužu nahradí v Tatrane Prešov bývalý slovenský reprezentant
Chorvátsky tréner Slavko Goluža po 4,5 roku skončil pri kormidle hádzanárov Tatrana Prešov. Vo funkcii ho nahradí Radoslav Antl st. s asistentom Marekom Gernátom, ktorý doteraz pôsobil pri mládeži Tatrana. Prešovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Postmodern Jukebox v Prešove
V prešovskom Čiernom orle vystúpi v júni 2022 výnimočné hudobné zoskupenie amerických umelcov v rámci svetového The Grand Reopening Tour.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK