Pondelok, 04. júl 2022
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

Mesto Prešov zriadi počas víkendu vlastné odberné miesta

Mesto Prešov zriadi 13. a 14.2.2021 odberné miesta na antigénové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré budú dostupné pre verejnosť. Všetkým záujemcom o testovanie odporúčame, aby sa ešte pred príchodom na odberné miesto zaregistrovali pomocou aplikácie TrustOne, čím sa výrazne urýchli priebeh celého testovania.

Mesto Prešov zabezpečí bezplatné antigénové testovanie pre verejnosť počas víkendu 13. a 14. februára 2021. Zriadených bude 12 odberných miest, ktoré budú vytvorené na prešovských základných školách. Jednotlivé odberné miesta budú otvorené v sobotu aj v nedeľu od 8:00 do 17:00 s výnimkou prestávky od 12:00 do 12:45. Odbery budú vykonávané počas obidvoch dní len do 17-tej hodiny, a preto žiadame záujemcov o testovanie, aby prichádzali na odberné miesta s dostatočným časovým predstihom.

Víkendové testovanie na prešovských základných školách je určené predovšetkým pre ľudí, ktorí potrebujú test za účelom cesty do zamestnania a nestihli sa dať otestovať počas pracovného týždňa, respektíve nenašli voľné termíny odberov na súkromných odberných miestach, nakoľko kapacita odberných miest zriadených mestom Prešov je obmedzená. Na základe rozdelenia okresov podľa aktuálnej rizikovosti sa mesto Prešov nachádza v treťom stupni varovania, kde negatívny test na ochorenie COVID-19 platí 7 dní s účinnosťou od 15.2.2021.

Registrujte sa vopred a nečakajte na výsledky na odbernom mieste

Na všetkých odberných miestach bude fungovať online registračný systém na antigénové testovanie. Stačí vyplniť registračný formulár na web stránke https://trustoneapp.com/registration/slovakia/ a následne si stiahnuť aplikáciu do smartfónu. Do samotnej aplikácie sa každý užívateľ prihlási pomocou prístupových údajov, ktoré budú zaslané na e-mailovú adresu uvedenú pri registrácii.

Po prihlásení do aplikácie každý užívateľ uvidí svoj vlastný vygenerovaný QR kód, ktorým sa preukáže priamo na odbernom mieste. QR kód umožní pracovníkom na odberných miestach rýchlejšie vybaviť záujemcov o testovanie, vďaka čomu sa skráti aj doba čakania ľudí v radoch.

Výhodou pre všetkých občanov, ktorí sa zaregistrujú na testovanie prostredníctvom aplikácie bude aj to, že nemusia čakať na výsledky svojho testu na odbernom mieste, pretože certifikát s výsledkom nájdu krátko po odbere v elektronickej forme priamo vo svojej aplikácii TrustOne. V prípade potreby si môžu užívatelia odoslať svoj elektronický certifikát z aplikácie priamo na mail vo formáte pdf a pohodlne si ho vytlačiť. Na vyžiadanie dostanete certifikát aj v papierovej forme priamo na odbernom mieste.

Všetkým občanom, ktorí sa už pomocou aplikácie TrustOne zaregistrovali pri predchádzajúcich kolách testovania v Prešove, ich QR kód v mobile platí naďalej a nemusia registráciu opakovať.

Pre zariadenia s iOS si môžete stiahnuť aplikáciu TrustOne tu:
https://apps.apple.com/nz/app/trustone-app/id1521999925

Pre zariadenia s Androidom si môžete stiahnuť aplikáciu TrustOne tu:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tefood.trustone&hl=sk&gl=US

 

Odberné miesta 13.2. a 14.2.2021:

1. ZŠ Bajkalská, Bajkalská 29

2. ZŠ Šmeralova, Šmeralova 25

3. ZŠ Mirka Nešpora, Mirka Nešpora 2

4, ZŠ Prostějovská, Prostějovská 38

5. ZŠ Matice Slovenskej, Matice slovenskej 13

6. ZŠ Čsl. Armády, Odborárska 30

7. ZŠ Kúpeľná, Kúpeľná 2

8. ZŠ Važecká, Važecká 11

9. ZŠ Lesnícka, Lesnícka 1

10. ZŠ Májové námestie, Májové námestie 1

11. ZŠ Šrobárova, Šrobárova 20

12. ZŠ Sibírska, Sibírska 42

 

Preverte si vopred koľko ľudí práve čaká na testovanie

Obyvateľom odporúčame, aby si pred príchodom na odberné miesto skontrolovali približný počet čakajúcich na jednotlivých odberných miestach na web stránke www.somvrade.sk, respektíve pomocou nasledujúceho odkazu:

https://www.somvrade.sk/aktualne-pocty-cakajucich/PO

Informácie o počte čakajúcich budú počas celého víkendu aktualizovať naši administrátori. Údaje pridané administrátormi budú farebne odlíšené ako dôveryhodné. Túto možnosť však bude mať aj každá otestovaná osoba. Stačí ak vyplníte čas čakania a počet čakajúcich na vašom odbernom mieste na stránke www.somvrade.sk a pomôžete tak ostatným záujemcom o testovanie.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK