Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Deň bezpečného internetu

Druhý mesiac v roku, druhý týždeň v mesiaci, druhý deň v týždni...tento rok pripadá na 9. február 2021, je to „Deň bezpečného internetu!“

Počítače a internet rozvíjajú u detí a mládeže ich osobnosť, obzor a pomáhajú pri plnení úloh, ktoré ukladá škola. Počítač je na jednej strane veľkým pomocníkom, ale na strane druhej môže aj škodiť, niekedy dokonca aj ohroziť život.
Sociálne siete hrajú dôležitú úlohu v životoch miliónov ľudí. Navždy zmenili spôsob komunikácie a sociálnej interakcie. Sociálne siete si podmanili nielen mladú generáciu, ale aj starších. Poskytujú mnoho nástrojov pre výmenu informácií, zážitkov medzi priateľmi, kolegami alebo rodinou. Milióny ľudí denne zasielajú a vymieňajú si nespočetné kvantum správ, emailov, fotiek či videí.

Informácie a ktoré zdieľame so svojimi priateľmi, však môžu nahrať ľuďom, ktorí majú v úmysle ohroziť alebo poškodiť ich osobu, hmotné, či nehmotné statky, v neposlednom rade môžu tvoriť pomyselný most, medzi útočníkom a jeho reálnou obeťou.

Ste tými, ktorí si to uvedomujú? Poznáte nebezpečenstvá sociálnych sietí?

Naučte sa predchádzať nebezpečenstvám, ktoré vám môžu hroziť. Sociálne siete sú rajom pre zlodejov identít. Často sa stáva, že internetová komunikácia nám nahrádza osobnú komunikáciu a stretnutia s priateľmi či kamarátmi. Kvôli internetu zanedbávame svoje povinnosti nielen dospelí, ale aj deti. Ak sa podarí útočníkovi pripojiť na vašu sieť, dokáže sledovať všetky vaše aktivity na internete.

Majte na pamäti, že bezpečná domáca sieť je jednou z možností, ako si chrániť svoje súkromie a ako si ochrániť svoje súkromie pred zrakom útočníkov.
Čo vy na to rodičia /dospelí/? Máte čas strávený vašim dieťaťom na internete pod kontrolou? Všímajte si svoje dieťa.

Polícia radí

Vyhýbajte sa internetovej komunikácii s neznámou osobou
Informácie o svojom súkromí si nechávajte len pre seba
- Ak vás internetová komunikácia privádza do rozpakov alebo sa pri nej cítite trápne, zastavte ju, nereagujte na ňu
- Ak vás niekto zastrašuje na internete, alebo cez SMS, posiela vám nenávistné správy alebo vás svojim správaním neustále obťažuje, zverte sa osobe, ktorá vám je blízka; deti, rodičom, niekomu staršiemu
- Cez web kameru komunikujte len s osobami, ktoré dobre poznáte a dôverujete im. Ak ju nepoužívate, vhodným spôsobom ju prekryte /napr. odnímateľnou nálepkou/
- Zvážte poskytnutie svojich osobných údajov pri registrácii na internetovej stránke, ktoré to vyžadujú, ale aj pri komunikácii prostredníctvom verejnej internetovej siete
- Fotografie, na ktorých ste v plavkách, v spodnej bielizni alebo bez odevu nezverejňujte na internete a neposielajte ich ani iným osobám
- Vieš o tom, že informácie na internete nie sú vždy pravdivé
- Mobilný telefón chráňte pred stratou či krádežou, noste ho na mieste, ktoré máte stále pod kontrolou
- Deti, ak sa ocitnete v situácii, kedy potrebujete poradiť, alebo pomôcť, zavolajte na bezplatnú linku Detskej istoty 116 111
- V naliehavých prípadoch môžete zavolať na Linku tiesňového volania 112 alebo políciu 158

Mohlo by Vás zaujímať
Výzva pre verejnosť – dopravná nehoda dňa 03.03.2021 v Prešove
Dňa 03.03.2021 (v stredu) krátko pred 15-tou hodinou došlo v Prešove na Ul. Bajkalskej k dopravnej nehode.
Vo Veľkom Šariši nájdené zbrane
V sobotu (20.03.2021) podvečer na tiesňovú linku 158 bolo mužom z mesta Veľký Šariš, časť Kanaš oznámený nález zbrane v katastrálnom území tohto mesta.
Dopravná nehoda medzi obcou Šarišské Michaľany a mestom Veľký Šariš
V piatok (26.03.2021) o pol siedmej hodine podvečer došlo medzi obcou Šarišské Michaľany a mestom Veľký Šariš k dopravnej nehode, kde jeden z účastníkov na mieste nehody nezotrval a ušiel na neznáme miesto.
Pátranie po hľadaných osobách
Národná kriminálna agentúra žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po dvoch obvinených z korupcie. Doposiaľ vykonanými previerkami a opatreniami sa hľadané osoby nepodarilo vypátrať.
Pozor na podvodníkov
Polícia v okrese Prešov len počas utorka (23.03.2021) prijala dve trestné oznámenia vo veci podozrenia z trestného činu podvodu.
Opatrenia počas veľkonočných sviatkov
Polícia, s cieľom zefektívnenia preventívno-bezpečnostných kontrol a kontrol dodržiavania karanténnych opatrení na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19, prijala opatrenia počas veľkonočných sviatkov, ktoré začnú zajtra, 1. apríla a platiť budú do pondelka polnoci.
Pozor na internetový predaj, podvodníci opäť v akcii
Policajti v Bardejovskom okrese zaznamenali prípady podvodov pri predaji na internetovej stránke, ktorá sa venuje predaju alebo kúpe tovaru rôzneho druhu. Ide stále o rovnaký modus operandi (spôsob páchania trestnej činnosti), pričom osoba, za účelom aby jej boli pripísané peniaze na účet z predaja, zadala údaje zo svojej platobnej karty na zaslaný internetový link a následne jej boli bez jej súhlasu či vedomia odpísané finančné prostriedky, ktoré rozhodne neboli predmetom dohody medzi kupujúcim a predávajúcim.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.