Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Prešovská univerzita bude testovať svojich zamestnancov každý pondelok

Prešovská univerzita v Prešove (PU) už po druhýkrát zriadila vo svojich priestoroch špeciálne odberové miesto. Je určené na testovanie zamestnancov, ktorých charakter práce neumožňuje prácu formou home office. Testovanie s využitím vlastných zdravotníkov bude univerzita realizovať každý pondelok v priebehu mesiaca február.

Po úspešnom otestovaní takmer 500 zamestnancov univerzity na konci januára sa Prešovská univerzita, vzhľadom na epidemickú situáciu a nové vládne opatrenia, rozhodla znova pustiť do testovania svojich zamestnancov. Testovanie na prítomnosť infekčného respiračného ochorenia COVID-19 realizuje aj tentokrát na základe spolupráce s Fakultnou nemocnicou s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Možnosť prísť sa otestovať majú výlučne zamestnanci univerzity, ktorí sa budú kvôli povahe ich práce zdržiavať na pracovisku. „Rozhodli sme sa poskytnúť priestor pre testovanie našich zamestnancov, ktorí nemôžu ostať pracovať z domu. Univerzita sa jednoducho nedá celá na niekoľko týždňov zatvoriť, sú zamestnanci, ktorí musia byť prítomní na pracovisku. Myslím si, že nemôžeme žiadať od nich, aby prišli do práce a neposkytnúť im možnosť vykonania testu, “ uviedol rektor univerzity Peter Kónya.

Testovanie v réžii univerzitných zdravotníkov
Testovanie antigénovými testami budú na univerzite opäť vykonávať zdravotníci z Fakulty zdravotníckych odborov, ktorí sú rozdelení do dvoch testovacích tímov, ktoré sa budú striedať. Celkovo je k dispozícii osem zdravotníkov a štyria náhradníci. „Potešujúce je, že záujem bol podstatne vyšší, než reálne potrebujeme. Celý tím, testujúca ako aj administratíva zložka, pozostáva z pedagógov z Fakulty zdravotníckych odborov, konkrétne z katedry ošetrovateľstva a pôrodnej asistencie, “ ozrejmila Štefánia Andraščíková, dekanka Fakulty zdravotníckych odborov PU. Zároveň dodala, že nejde o žiadnych nováčikov, ale o zdravotníkov, ktorí majú bohaté skúsenosti s testovaním z prvej vlny pandémie.

Bez čakania vďaka vlastnej online registrácii
S cieľom eliminovať stretávanie zamestnancov na jednom mieste, ako aj dlhé čakanie v radoch, vytvorilo Centrum výpočtovej techniky PU vlastný online systém prihlasovania sa na konkrétny čas testovania s vygenerovými údajmi na certifikáte. Jasné pravidlá a presný časový harmonogram poskytnú zamestnancom patričné pohodlie a v konečnom dôsledku sa minimalizuje aj možné šírenie nákazy.

Možnosť prísť sa otestovať na pracovisko využilo v pondelok 8. februára 236 univerzitných zamestnancov, pričom ani jeden z nich nemal pozitívny výsledok na COVID 19. Odberové miesto v priestoroch univerzity na Ul. 17. novembra 15 bude dostupné zamestnancom každý pondelok v mesiaci február v čase od 8.00 do 17.00 hod. s výnimkou prestávky od 12.00 do 13.00 hod.

Foto: Marcel Mravec

Mohlo by Vás zaujímať
Pátranie po hľadanej osobe
JUDr. Peter Košč, LLM MBA, nar. 17.08.1976.
Mesto Prešov rozšíri regulované parkovanie do ďalších zón, pribudnú aj nové parkovacie automaty
V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudnú v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Pôjde o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. V tom istom mesiaci mesto osadí aj nové parkovacie automaty na najvyťaženejších miestach v zónach č. 1 a 2.
Protitankovú strelu doviezol autom na políciu!
Včera (28.03.2021) o pol druhej popoludní sa osobne dostavil na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Stropkove 60 ročný miestny muž a doniesol protitankovú strelu.
Poslanci volili nového hlavného kontrolóra mesta Prešov
Novým hlavným kontrolórom mesta Prešov bude Alexander Ernst. Po tajnej voľbe v mestskom zastupiteľstve získal zhodný počet hlasov so svojou protikandidátkou. O jeho víťazstve rozhodol až žreb.
Drobná architektúra pripomína slávnu históriu, predovšetkým cisárovnú Sisi
Bardejovské Kúpele sú medzinárodne známe svojimi 10 prameňmi prirovnávanými k tým vo francúzskych kúpeľoch Vichy.
Mesto Prešov odpustí poplatky prevádzkovateľom letných terás aj v tomto roku
Majitelia kaviarní a gastro prevádzok v Prešove môžu požiadať o umiestnenie sezónnych letných terás už teraz. Vopred sa tak môžu pripraviť na otvorenie exteriérových sedení, ktorému však musí predchádzať uvoľnenie protipandemických opatrení zo strany štátu. Mesto Prešov odpustí podnikateľom poplatky za umiestnenie terás aj v nadchádzajúcej sezóne.
Jarné upratovanie v Prešove potrvá do 27. apríla
Mesto Prešov vychádza občanom v ústrety. V rámci jarného upratovania v Prešove doplní 5. cyklus, ktorý potrvá až do 27. apríla.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.