Utorok, 20. apríl 2021
Meniny má Marcel | zajtra Ervín

Víkendové testovanie v meste Prešov za účelom návratu detí do škôl

Mesto Prešov zriadi 6.2. a 7.2.2021 odberné miesta určené pre rodičov detí a zamestnancov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov, ktorých sa týka prechod na prezenčnú výučbu od 8.2.2021.

Mesto Prešov zabezpečí antigénové testovanie pre rodičov detí a zamestnancov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Na tento účel mesto zriadi počas víkendu 6. a 7. februára 2021 odberné miesta, kde sa budú môcť prísť otestovať zamestnanci ZŠ, MŠ, ZUŠ a rodičia, respektíve zákonní zástupcovia všetkých žiakov 1. stupňa ZŠ a detí, ktoré navštevujú materské školy.

Mesto Prešov žiada rodičov, aby testovanie využil len jeden zo zákonných zástupcov dieťaťa alebo žiaka, nakoľko kapacitné možnosti testovania v rámci odberných miest zriadených mestom sú obmedzené. K dispozícii bude 8 odberných miest, ktoré budú otvorené v sobotu aj v nedeľu od 8:00 do 17:00 s výnimkou prestávky od 12:00 do 12:45. Všetkých rodičov, žiakov a zamestnancov škôl dôrazne žiadame, aby sa prišli otestovať na to odberné miesto, pod ktoré spadá školské zariadenie, ktoré navštevuje ich dieťa.


Odberné miesta:

1. ZŠ Bajkalská (testovanie pre ZŠ Bajkalská, MŠ Bajkalská, MŠ Sabinovská, MŠ Čapajevova, ZUŠ Októbrová, ZUŠ J. Poschla, zamestnanci CVČ ABC)

2. ZŠ Šmeralova (testovanie pre ZŠ Šmeralova, ZŠ Prostějovská, MŠ A. Prídavka)

3. ZŠ Mirka Nešpora (testovanie pre ZŠ Mirka Nešpora, ZŠ Matice Slovenskej, MŠ Mirka Nešpora, MŠ Matice Slovenskej, MŠ Mukačevská, MŠ Volgogradská)

4. ZŠ Čsl. armády - Odborárska 30 (testovanie pre ZŠ Čsl. armády, MŠ Čsl. armády, MŠ Fraňa Kráľa, ZUŠ M. Moyzesa)

5. ZŠ Kúpeľná (testovanie pre ZŠ Kúpeľná, MŠ Budovateľská, MŠ Sládkovičova)

6. ZŠ Lesnícka (testovanie pre ZŠ Lesnícka, ZŠ Važecká, MŠ Važecká, MŠ Solivárska, MŠ Bratislavská)

7. ZŠ Šrobárova (testovanie pre ZŠ Šrobárova, ZŠ Májové námestie)

8. ZŠ Sibírska (testovanie pre ZŠ Sibírska, MŠ Haburská, MŠ Čergovská, MŠ Bernolákova, MŠ Zemplínska, MŠ Jurkovičova)

 

Registrujte sa vopred a nečakajte na výsledky na odbernom mieste

Na jednotlivých ZŠ budú môcť učitelia a zákonní zástupcovia žiakov využiť registračný systém na antigénové testovanie. Stačí vyplniť registračný formulár na web stránke https://trustoneapp.com/registration/slovakia/ a následne si stiahnuť aplikáciu do smartfónu. Do samotnej aplikácie sa každý užívateľ prihlási pomocou prístupových údajov, ktoré budú zaslané na e-mailovú adresu uvedenú pri registrácii.

Po prihlásení do aplikácie každý užívateľ uvidí svoj vlastný vygenerovaný QR kód, ktorým sa preukáže priamo na odbernom mieste. QR kód umožní pracovníkom na odberných miestach rýchlejšie vybaviť záujemcov o testovanie, vďaka čomu sa skráti aj doba čakania ľudí v radoch.

Výhodou pre všetkých občanov, ktorí sa zaregistrujú na testovanie prostredníctvom aplikácie bude aj to, že nemusia čakať na výsledky svojho testu na odbernom mieste, pretože certifikát s výsledkom nájdu krátko po odbere v elektronickej forme priamo vo svojej aplikácii TrustOne. V prípade potreby si môžu užívatelia odoslať svoj elektronický certifikát z aplikácie priamo na mail vo formáte pdf a pohodlne si ho vytlačiť. Na vyžiadanie dostanete certifikát aj v papierovej forme priamo na odbernom mieste.

Všetkým občanom, ktorí sa už pomocou aplikácie TrustOne zaregistrovali pri skríningovom testovaní v Prešove, ich QR kód v mobile platí naďalej a nemusia registráciu opakovať.

Pre zariadenia s iOS si môžete stiahnuť aplikáciu TrustOne tu:

https://apps.apple.com/nz/app/trustone-app/id1521999925

 

Pre zariadenia s Androidom si môžete stiahnuť aplikáciu TrustOne tu:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tefood.trustone&hl=sk&gl=US

 

Na základe manuálu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, vydaného k návratu detí do škôl, platí, že v prípade, ak zákonný zástupca žiaka neabsolvuje testovanie a z tohto dôvodu sa jeho dieťa nebude zúčastňovať prezenčného vyučovania, tak:

1. škola eviduje neprítomnosť žiaka ako ospravedlnenú absenciu,

2. zákonný zástupca žiaka je povinný zabezpečiť kontakt so školou ohľadne vzdelávania svojho dieťaťa, ktoré bude prebiehať formou zadávania úloh ako je obvyklé pri chorobe dieťaťa alebo formou dištančného vyučovania, ak má na to škola kapacitné možnosti. Ak tak neurobí v priebehu 5 dní školského vyučovania, je to považované za zanedbávanie povinnej školskej dochádzky a riaditeľ školy bude kontaktovať ÚPSVAR SR s hlásením o jej zanedbávaní,

3. ak neprítomnosť na prezenčnom vyučovaní bude dlhšia ako 15 vyučovacích dní a rodič nezabezpečí kontakt so školou podľa bodu 2, žiak môže byť komisionálne preskúšaný z učiva daného ročníka,

4. zákonný zástupca nemá nárok na tzv. „pandemickú OČR“.

 

Občania, ktorých sa netýka návrat detí do škôl, môžu využiť testovanie v jednom zo súkromných mobilných odberových miest v meste Prešov. Dve odberné miesta poskytujú testovanie aj počas víkendu.

 

PENextra-SK (Hlavná 61/2901)

Po – Ne / 08:00 – 12:00, 12:30 – 16:30 hod. – objednávka online: https://bit.ly/2MTvzO6

AdLa s. r. o. (Lesík delostrelcov, futbalové ihrisko)

Po - So / 07:00 - 15:00 hod. - objednávka online: http://bit.ly/3qZx0Ce

Posádkový klub OS SR Prešov (Mukačevská 20)

Po - Pi / 10:00 - 18:00 hod. - bez objednania

FNsP J. A. Reimana Prešov (z ulice Sládkovičova 5969)

Po - Pi / 08:00 - 13:00 hod. - objednávka online: http://bit.ly/3qZx0cE

Mintaka, s. r. o. (Fraňa Kráľa 12)

Po - Pi / 08:00 - 16:00 hod. - objednávka online: http://bit.ly/3qZx0cE

RÚVZ Prešov (Jána Hollého 5)

Po, St, Pi / 09:00 - 12:00 hod. - Bez objednania

Wesper, a. s. (Jurkovičova 19)

Po - Pi / 07:00 - 15:00 hod. - objednávka online: http://bit.ly/3qZx0Ce

 

Zoznam všetkých bezplatných odberných miest v SR:

https://www.health.gov.sk/? AG-MOM-komplet

Mohlo by Vás zaujímať
Pátranie po hľadanej osobe
JUDr. Peter Košč, LLM MBA, nar. 17.08.1976.
Mesto Prešov rozšíri regulované parkovanie do ďalších zón, pribudnú aj nové parkovacie automaty
V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudnú v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Pôjde o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. V tom istom mesiaci mesto osadí aj nové parkovacie automaty na najvyťaženejších miestach v zónach č. 1 a 2.
Protitankovú strelu doviezol autom na políciu!
Včera (28.03.2021) o pol druhej popoludní sa osobne dostavil na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Stropkove 60 ročný miestny muž a doniesol protitankovú strelu.
Poslanci volili nového hlavného kontrolóra mesta Prešov
Novým hlavným kontrolórom mesta Prešov bude Alexander Ernst. Po tajnej voľbe v mestskom zastupiteľstve získal zhodný počet hlasov so svojou protikandidátkou. O jeho víťazstve rozhodol až žreb.
Drobná architektúra pripomína slávnu históriu, predovšetkým cisárovnú Sisi
Bardejovské Kúpele sú medzinárodne známe svojimi 10 prameňmi prirovnávanými k tým vo francúzskych kúpeľoch Vichy.
Mesto Prešov odpustí poplatky prevádzkovateľom letných terás aj v tomto roku
Majitelia kaviarní a gastro prevádzok v Prešove môžu požiadať o umiestnenie sezónnych letných terás už teraz. Vopred sa tak môžu pripraviť na otvorenie exteriérových sedení, ktorému však musí predchádzať uvoľnenie protipandemických opatrení zo strany štátu. Mesto Prešov odpustí podnikateľom poplatky za umiestnenie terás aj v nadchádzajúcej sezóne.
Jarné upratovanie v Prešove potrvá do 27. apríla
Mesto Prešov vychádza občanom v ústrety. V rámci jarného upratovania v Prešove doplní 5. cyklus, ktorý potrvá až do 27. apríla.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.